Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували борців за Гідність і Свободу

27 листопада 2015, 16:02 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 580 переглядів

Під прохолодним листопадовим дощем якось щемко звучала заклична пісня часів Помаранчевої революції 2004-го «Разом нас багато. Нас не подолати!».

На майдані Тараса Шевченка у Надвірній перед стелою Небесної Сотні вишикувалися військові ліцеїсти. Із лампадками у руках – представники районної і міської влади, котрі щойно в унісон із мелодією пісні «Пливе кача» поклали вінки до символічного пам`ятника Небесній Сотні. А ще перед тим учнівська і студентська молодь, небайдужі активні надвірнянці під орудою начальника відділу сім`ї, молоді і спорту РДА Христини Богославець, влаштувавши флеш-моб, «Тихою ходою» вирушили вулицями міста.

IMG_7575

Так Надвірнянщина зустріла другу річницю Революції Гідності. Згідно з відповідним Указом Президента України 21 листопада – у День Гідності та Свободи вшановують патріотизм і мужність співвітчизників, котрі восени 2004-го та листопаді 2013-го – лютому 2014 рр. стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів нашої держави і європейського вибору. Про це нагадали ведуча Галина Чуревич, читець Назар Олексин віршем Володимира Царенка «Палає Київ у вогні» та соліст Віктор Чудновський власною піснею про Україну.

Голова райдержадміністрації Олександр Кеніз зазначив: – Україна показала всьому світові, що ми хочемо жити в єдиній незалежній державі, вільній від корупції і всякої іншої нечисті, яка на нашій землі була. Але, на жаль, дорогою ціною нам далася ця революція. Дуже багато, сотні молодих людей, яких ми нині вшановуємо, згадуємо, віддали своє життя. Але ми усі сподіваємося, що їхня смерть була недаремною і вона не пройде непоміченою. Ми усе зробимо для того, щоб все-таки жити в єдиній європейській державі. І ми знаємо, що Герої не вмирають.

Про те, як розпочинався Євромайдан, згадав заступник голови районної ради Іван Степник: – 21 листопада 2013 р. ввечері на головній площі України майдані Незалежності у Києві почали збиратися люди, котрі категорично не були згодні із рішенням уряду Азарова призупинити курс України на євроінтеграцію.

IMG_7582

…У ніч із 29 на 30 листопада «Беркут» по-звірячому побив студентів, котрі ночували у наметах на столичному Майдані. Уже через день Київ перетворився на серце України, куди з усіх куточків з`їжджалися люди, аби захистити своє право на свободу… Далі настали тижні люті на вулиці Грушевського, де з`явилися перші Герої Небесної Сотні. Хоча тоді мало хто собі уявляв, що Героїв буде сотні, тисячі. Винних у кривавих розстрілах беззбройних активістів і через два роки й досі не знайшли… Майдан для мене – це зразок громадянської позиції, громадянського політичного оптимізму, сказав Іван Степник. Це – час, в якому не кожному пощастило жити і, тим паче, прожити його активно, зробити свій особистий внесок у ці події. Дякую кожному з нас, усім надвірнянцям, котрі зробили все, щоб знищити цей людиноненависний режим. Сьогодні кожен з нас робить свій скромний внесок у загальну справу перемоги України у війні з російським агресором. І хай у цьому нам допомагає Господь Бог.

Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович наголосив: – 21 листопада 2015-го проходить під гаслом «Вільні будують майбутнє». І саме 30 листопада 2013-го молитовний майдан Надвірної став початком Революції Гідності на теренах району. Студентська молодь – одна із перших в Івано-Франківській області поставила наметове містечко тут, у підніжжі пам`ятника Тарасові Шевченку і сказала категоричне «Ні!» тому злочинному режимові.

…Молоді хлопці і дівчата сьогодні на східних рубежах боронять Українську державу. І не випадково тут з нами присутні учасники АТО, котрі, не шкодуючи себе, за покликом волі, свободи й гідності роблять все для того, щоб ми жили під мирним небом. І, здавалося, Україна перебуває у час великих змін, здавалося, фундаментальних. – Але які ці зміни? – Запитує Зіновій Андрійович і сам риторично відповідає: – Хіба що – на папері. Бо хіба це зміни, коли перші чиновники отримують пенсію десятками мільйонів гривень, коли колишні генерали КДБ й СБУ рвуться до влади, нехтуючи ідеалами Революції Гідності?.. Революція Гідності не закінчилася, впевнений міський голова. Життя – це боротьба. І нині схиляємо голови перед тими, котрі життя своє поклали на вівтар перемоги заради щасливого майбутнього. Висловлюємо слова вдячності представникам національно-визвольних змагань.

Координатор Самооборони у Надвірнянському районі Віталій Трачук каже, що усвідомив: боротьба наша розпочалася не першого грудня. Боротьба наша розпочалася дуже давно і продовжується дотепер. Усвідомлюю одне, що всі ті молоді серця, які полягли на Майдані, які гинуть сьогодні на сході України, це є цвіт нації.

– Звертаюся до усіх учасників Майдану, волонтерів, учасників АТО: якщо ми один одному сьогодні уже не подамо руки, не обнімемося як брати, не станемо разом на захист держави, ми її за своє життя не побачимо, – зауважив Віталій Трачук. – Низько вклоняюся усім учасникам, безпосереднім активістам-волонтерам, котрі взяли участь у Революції Гідності, а також воїнам АТО, тим людям доброї волі, котрі боряться – від Майдану й донині і не зупиняються. Віталій Трачук побажав терпіння, здоров`я і розуму до великого об`єднання.

Леся ДУТЧАК (текст), Василь ІВАСЮК (світлина) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!