Газета по-надвірнянськи
 

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

11 грудня 2015, 13:58 | Рубрика: Соціальне Версія для друку Версія для друку 493 переглядів

Шановні керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій району!

14 грудня – День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Цього дня ми повинні згадати всіх тих людей, які у квітні 1986 року виявили чітку громадянську позицію, щоб зупинити Чорнобильську чорну біду.

Сьогодні у нашому районі проживають 323 учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Усі вони потребують особливої уваги і пошани.

Звертаємось до Вас, шановні керівники органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій, надати матеріальну допомогу чи вирішити соціально-побутові проблеми тих учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, котрі проживають поруч із Вами, чи є працівниками Ваших структур. Просимо звернути особливу увагу на проблеми цих людей і виявити справжнє милосердя і добро.

Управління  соціального захисту населення РДА.

До відома осіб, які постраждали від наслідків аварії на ЧАЕС

Із 1 січня 2015 р. набрали чинності зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (далі – Закон), що були визначені п. 4 Закону України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» від 28 грудня 2014 р. № 76-VІІІ. Відповідно до цих змін пільги на санаторно-курортне лікування осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у 2015 році поширюються на дорослих громадян, віднесених до категорії 1, та дітей-інвалідів, яким установлено інвалідність, пов’язану з Чорнобильською катастрофою. Зміни, що внесені до постанови Кабінету Міністрів України від 27 березня 2013 р. № 261 «Порядок організації оздоровлення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 17 липня 2015 р. № 489, такі: безоплатними санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок забезпечують постраждалих осіб (осіб, віднесених до категорії 1); потерпілих дітей (дітей-інвалідів, інвалідність яких пов’язана із Чорнобильською катастрофою) разом з одним із батьків або особою, яка їх замінює.

Потерпілих дітей забезпечують санаторно-курортними путівками або путівками на відпочинок з  урахуванням вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей».

Детальніше – в управлінні соцзахисту населення РДА (м. Надвірна, м-н. Шевченка, 3, каб. № 41; тел. 2-26-77).

Уляна СИДОРУК,

головний спеціаліст

управління соціального

захисту населення РДА.

Грошові допомоги чорнобильцям

Відповідно до Постанови Верхов­ної Ради України «Про вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС» на обліку в управлінні соціального захисту населення РДА перебувають  323 особи, які  мають право і користуються пільгами  відповідно до  Закону України «Про  статус  і  соціальний  захист  громадян,  які  постраждали внаслідок Чорнобильської  катастрофи», із них: І категорія – 33 особи; ІІ  категорія – 128; ІІІ категорія – 98; дружини померлих учасників ЧАЕС – 17; діти  потерпілих  від Чорнобильської  катастрофи – 47 осіб.

Громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, через управління фактично виплачено на 1 грудня ц. р.: щомісячної грошової допомоги у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсацій за пільгове забезпечення продуктами харчування – 366841,83 грн.; компенсації за шкоду, заподіяну здоров’ю, та допомоги на оздоровлення, у разі звільнення з роботи – 24104,17 грн.; доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати при переведенні на нижче оплачувану роботу та у зв’язку з відселенням, виплати підвищених стипендій та надання додаткової відпустки – 33133,99 грн.; для безкоштовного відпуску ліків – 12954,81 грн.; для пільгового зубопротезування – 10583,90 грн. Усього – 447618,70 грн. У цьому році також видано 5 путівок 1-ї категорії на санаторно-курортне лікування на 12852 грн.

Ірина ШВЕНГ,

заступник начальника

управління соціального захисту населення РДА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!