Газета по-надвірнянськи
 

Держслужбовцям – про корупцію…

4 грудня 2015, 13:39 | Рубрика: Самоврядування Версія для друку Версія для друку 433 переглядів

Керівники і відповідальні працівники районних організацій, установ та органів місцевого самоврядування зібралися минулого тижня у залі засідань РДА, щоб укотре, почерпнувши багатющий інформаційний матеріал, збагатитися теоретичними знаннями у сфері запобігання і протидії корупції.

Основні аспекти антикорупційного законодавства, тексти основних законодавчих актів, які регулюють відносини у цій сфері, кваліфіковано розтлумачили й доступно коментували голова обласної ради Василь Скрипничук і кандидат наук з державного управління, доцент кафедри державного управління і місцевого самоврядування ІФНТУНГ Андрій Мазак. Йшлося, зокрема, про Закони України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія на 2014-2017 роки»), «Про запобігання корупції», «Про Національне антикорупційне бюро України».

Виступаючі наголошували, що нині корупція стала універсальною проблемою. Вона найбільше вражає систему відносин громадян із органами державної влади та місцевого самоврядування у процесі реалізації першими своїх конституційних прав. Така ситуація підриває основи ідеології суспільства, оскільки громадяни починають сприймати ситуацію як «спрощену форму» отримання управлінських послуг. Сутність антикорупційного законодавства полягає у тому, щоб обмежити, нейтралізувати фактори корупції, запобігти конфлікту інте­ресів, нормативно визначити рамки етичної поведінки особи, уповноваженої на виконання завдань і функцій держави, зробити вчинення корупційних правопорушень справою невигідною і ризикованою тощо.

Промовці висловили сподівання, що засвоєння правових норм допоможе посадовцям владних органів вдос­коналити знання з питань антикорупційної політики держави, стати прикладом для інших краян, продемонструвавши власною поведінкою нетерпимість до корупційних проявів.

…і децентралізацію

Директор Інституту гуманітарної підготовки та державного управління ІФНТУНГ Дмитро Дзвінчук зауважив, що у процесі такої реформи на місці кожного з районів створять 3, 4, а подекуди й 5 міні-районів з усіма повноваженнями, які має на сьогодні райдержадміністрація і районна рада. Адже сьогодні рада делегує свої повноваження виконавчим структурам, якими  є обласна і районні держадміністрації. Районні й обласні держадміністрації просто припинять існування, прогнозує Дмитро Дзвінчук, а районні й обласні ради заберуть ті повноваження і створять власні виконавчі органи (комітети). Це –  цілісна трьохрівнева модель. Передбачається, що в Україні буде 1400-1500 громад. На Прикарпатті залишиться три райони: Калуський, Коломийський, Івано-Франківський і, можливо, четвертий – Надвірнянський район,  авторитетно сказав Дмитро Дзвінчук. Усі решта стануть адміністративними центрами об`єднаних територіальних громад.

Дарина ОЛЕСЬ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!