Газета по-надвірнянськи
 

На майбутній професійний шлях із підтримкою райцентру зайнятості

4 грудня 2015, 13:44 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 512 переглядів

Діяльність працівників служби зайнятості спрямована на те, щоб школярі визначились із потрібною на ринку праці професією, щоб не залишитися поза кораблем зайнятості. Освіта – перший крок до оволодіння професією, адже для того, щоб отримувати відповідну заробітну плату, професійний розвиток та кар’єрний ріст, випускникам потрібно отримати відповідну освіту. 

Під керівництвом директора Володимира Петрішака Надвірнянський районний центр зайнятості значної уваги надає профорієнтаційній роботі з учнями, батьками школярів та педагогами, бо для них професійний вибір у більшості випадків особливо складний, враховуючи рівень економічної активності у сільській місцевості та стан ринку праці. З метою популяризації робітничих професій, ознайомлення із сучасним ринком праці, світом професій та видами професійної діяльності, які користуються попитом, спеціалісти систематично проводять роботу у цьому напрямку.

Протягом цього року фахівці проводили конструктивну та корисну роботу, зокрема, проведено 55 профорієнтаційних уроків, в яких взяли участь 1107 учнів; 12 виїзних акцій із використанням мобільного центру, де задіяли 386 дітей; 20 зустрічей із працівниками освіти; 6 масових заходів – Днів відкритих дверей у центрі зайнятості (залучено 80 учнів); 6 професіографічних екскурсій (залучено 98 осіб) тощо. Розширення профінформованості про світ професій, надання допомоги у свідомому професійному самовизначенні через пізнавально-розважальні форми, сприяння розвитку у молоді спрямованості на самопізнання і власну активність як основи професійного самовизначення – мета таких зустрічей.

«Вибір професії – це відповідальність. Відповідальність перед батьками, перед суспільством та найголовніше – перед собою. Для кожного важливо обрати свою дорогу і послідовно прямувати нею». Щоб надати цікаву інформацію з визначеної тематики школярам спеціалісти ознайомлюють зі світом професій, зокрема тими, які користуються підвищеним попитом, інформують про навчальні заклади та послуги, які надає служба зайнятості, можливістю визначити схильність до певного типу професій. Ті чи інші питання мотивують на розкритті значення правильного вибору професії та його впливу на подальше життя особистості.

Однією із форм інформування про послуги служби зайнятості та надання профорієнтаційних послуг учнівській молоді є проведення виїзних акцій із використанням «Мобільного центру профорієнтації». Під час роботи 12-ти мобільних центрів профорієнтації 386 школярів дізналися багато цікавого і корисного щодо вибору професії, зрозуміли, що правильний вибір професії – запорука подальшого власного успіху у житті. Завдяки спілкуванню зі спеціалістами центру учні розширили свій світогляд про світ професій та їх роль у житті людини, мали змогу оцінити свої професійні нахили за допомогою профорієнтаційних тестів, за результатами яких кожен отримав практичні та методичні рекомендації спеціалістів центру зайнятості щодо свого майбутнього вибору.

Спеціалісти районного центру зайнятості систематично проводять профорієнтаційні заняття із дітьми у літніх оздоровчих таборах, де використовують нові інтерактивні форми  роботи. Улітку із школярами провели 27 заходів в оздоровчих таборах «Едельвейс» у Микуличині   та «Сніжинка» в Яремчі, в яких взяли участь 734 особи.

При проведені профорієнтаційних занять неодноразово керівництво шкіл, педагоги та психологи дякували фахівцям райцентру зайнятості, бо як відзначили вони – відтепер школярі мають більше можливостей щодо отримання потрібної і корисної інформації про світ професій.

 Маємо надію, що проведена інтерактивна робота з учнівською молоддю сприятиме тому, що діти не втратять цікавості до вибору майбутньої професії, бо від цього залежить їхнє майбутнє. Залишилось зробити правильний вибір, який стане ключем до їх успішного майбутнього й особистісного становлення як фахівців і громадян.

Уляна ПІВТОРАНЮК,

провідний фахівець

з професійної орієнтації

Надвірнянського районного

центру зайнятості.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!