Газета по-надвірнянськи
 

Обласна рада сьомого скликання почала свій відлік

11 грудня 2015, 14:01 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 560 переглядів

IMG_4335

7 грудня, у День місцевого самоврядування розпочала свою роботу перша сесія Івано-Франківської обласної ради 7-го скликання. На добру, плідну і благородну роботу 84 новообраних її депутатів благословив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ Володимир Війтишин.

Голова обласної виборчої комісії Віталій Юрчишин проінформував про підсумки виборів, згідно з якими в Івано-Франківську обласну раду увійшли представники обласних організацій шести політичних партій. Зокрема, Блок Петра Порошенка «Солідарність» має 23 депутати, ВО «Батьківщина» – 18, ВО «Свобода» – 16, Українське об`єднання патріотів «УКРОП» – 12 обранців, «Самопоміч» – 8 депутатів, «ВОЛЯ» – 7 депутатів.

Віталій Юрчишин зачитав вітальну телеграму від Голови Верховної Ради України Володимира Гройсмана, в якій висловлено сподівання на подальшу співпрацю обласної ради з парламентом України та на продовження процесу децентралізації влади та реформи місцевого самоврядування, об`єднання територіальних громад для того, щоби зробити їх потужними, спроможними та самодостатніми.

Утворено відповідно 6 депутатських фракцій, які очолили: Остап Дзеса – БПП «Солідарність», Петро Книшук – ВО «Батьківщина», Микола Палійчук – «УКРОП», Ольга Галабала – «ВОЛЯ», Олександр Сич – ВО «Свобода», Тарас Виноградник – «Самопоміч». Нагадаємо, що Надвірнянщину в обласній раді представляють: Юрій Голіней, Михайло Ерстенюк і Руслан Осташук – фракція БПП «Солідарність»; Михайло Іваночко і Василь Сенатович – фракція ВО «Свобода» та Ольга Федишина – фракція ПП «ВОЛЯ».

За пропозицією депутата із фракції ВО «Свобода» Сергія Адамовича сесія проголосувала за внесення у бюлетень для таємного голосування на посаду голови обласної ради кандидатури голови цієї фракції Олександра Сича. За його кандидатуру проголосувало 53 депутати, проти – 31. Таким чином, головою обласної ради обраний Олександр Максимович Сич. Він – 1964 р. н., кандидат політичних наук, має досвід роботи заступником начальника обласного відділу освіти, заступником Івано-Франківського міського голови, голови Івано-Франківської обласної ради 6-го скликання, народного депутата України, віце-прем`єр-міністра України.

сич

Після годинної перерви за пропозицією Олександра Сича відбулося голосування «у пакеті» за обрання першого заступника голови обласної ради, заступника голови обласної ради та голови постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів, податків та інвестицій. Результати голосування: 51 – «за», 8 – «проти». Фракція БПП «Солідарність» у повному складі у цьому голосуванні участі не брала. Таким чином, першим заступником голови обласної ради обраний представник фракції «Батьківщина» Василь Гладій, заступником голови обласної ради – голова фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала, головою бюджетної комісії – голова фракції «УКРОП» Микола Палійчук.

Робота першої сесії буде продовжена у четвер, 17 грудня.

Як не прикро, понеділковий день 7 грудня в Івано-Франківську зранку був позначений тривожними повідомленнями про замінування будівель міської ради, вокзалу та інших важливих об`єктів і відповідними заходами для їх перевірки, вжитими правоохоронцями. Та, на щастя, така інформація зловмисників не підтвердилася.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!