Газета по-надвірнянськи
 

Олег Гончарук: «Сподіваємось, цей медичний заклад стане взірцем для Прикарпаття»

30 грудня 2015, 16:08 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 702 переглядів

IMG_8128

Так щиро і переконливо мовив голова ОДА про Надвірнянський пологовий будинок під час його урочистого відкриття 28 грудня ц. р. після реконструкції. Цей понад півторадесяткарічний довгобуд «пережив» немало обіцянок, його часткове фінансування то затверджували, то призупиняли. Тому й не дуже вірилось краянам, що реконструкцію нарешті завершать. Але цього разу влада – обласна, районна, міська – слова дотримала і без зайвої помпезності, але з добрими побажаннями її керівники перерізали символічну стрічку передачі в експлуатацію реконструйованого, капітально відремонтованого ззовні і всередині в європейському стилі будинку-красеня.

Цей чудовий медичний заклад, як зазначив голова ОДА Олег Гончарук, – результат консолідованої співпраці обласної, районної та міської гілок влади, головного лікаря центральної райлікарні і всього медперсоналу, небайдужих надвірнянців. Незважаючи на війну в Україні, вдалося здолати труднощі і відчути святковий момент відкриття такого необхідного для нинішнього і майбутнього поколінь медичного закладу. Медицина – пріоритетний напрямок розвитку будь-якої держави, а тим більше – питання, пов`язані із народженням дітей. Вітаючи присутніх і всіх краян із наступаючими новорічно-різдвяними святами, керівник області висловив сподівання, що Надвірнянщина лідируватиме щодо приросту населення, і діти, котрі тут народжуватимуться, зростатимуть у новій європейській Україні.

IMG_8136

До привітань приєднався голова РДА Олександр Кеніз, назвавши відкриття пологового будинку неординарною подією для нашого міста і району. Завдяки спільній праці усіх гілок влади, громади Надвірної, покращені умови для матерів, які тут народжуватимуть майбутнє рідної держави.

Голова районної ради Іван Гурмак вважає відкриття цього закладу вагомим і цінним подарунком до новорічно-різдвяних свят. Тепер нікому із надвірнянців не буде соромно показати своїм дітям, де вони народилися. Покращені умови позитивно вплинуть на демографічну ситуацію як у районі, так і в державі.

Історична днина в історичному місці, акцентував Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович і нагадав, що ще 1905 року першу медичну допомогу надавали саме у цьому невеличкому куточку. Це перше приміщення, яке тодішня місцева влада побудувала для того, щоб територіальна громада мала змогу отримувати першочергову медичну допомогу. Влада змінювалася, як і покоління медиків. І ось реальність сьогодення – пологовий будинок, осучаснений скоординованими діями влади, небайдужих меценатів, серед яких, зокрема, представники ПАТ «Укрнафта», які через департамент капітального будівництва ОДА залучали кошти, місцеві підприємці та ін. Віриться, що місто Надвірна стане центром надання якісних медичних послуг. Безперечно, залишається в силі раніше висловлена пропозиція міського голови про те, щоб за прикладом міської ради, яка виділила для пологового будинку 65 тис. грн., аналогічно у межах своїх можливостей усі селищні і сільські ради Надвірнянщини зробили свій внесок для покращення умов цього лікувального закладу.

IMG_8142

Директор департаменту охорони здоров`я ОДА Мирон Матейко констатував зменшення кількості пологів в Івано-Франківщині. Враховуючи цей факт, очевидно, з часом, за його словами, доведеться визначати базові пологові відділення у районах, оснащувати їх належно, тому що утримання усіх – дуже дороговартісне. Одним із базових може стати Надвірнянський пологовий будинок, який має відповідний потенціал.

Слова вдячності керівництву області, району і міста, а також усім, котрі долучилися до реконструкції пологового будинку, адресували голов­ний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук (він переніс останнім часом чи не основний тягар клопотів із реконструкцією пологового будинку) і головний лікар осучасненого закладу Галина Котів із запевненнями кваліфікованого надання допомоги вагітним матерям, породіллям та їхнім новонародженим діткам.

IMG_8144

Заступник головного лікаря Емілія Сем`янів поінформувала, що перший етап реконструкції тривав із 1997 р. по 2012 р., другий – із 2012 р. по 2015 р. Загальна вартість проекту – 3784 тис. грн. Основні джерела фінансування: ОДА (фонд регіонального розвитку), РДА, районний і міський бюджети та ін. Кошти державного фонду регіонального розвитку – 3300 тис. грн., співфінансування районного бюджету – 484 тис. грн. На медичне обладнання міська рада виділила 65 тис. грн., районний бюджет – 45 тис. грн., спецкошти ЦРЛ – 250 тис. грн.

Надвірнянський пологовий будинок розпочав своє існування з акушерсько-гінекологічного відділення, створеного у 1960 році. У 1978-му його розділили на гінекологічне та пологове відділення. У 1991-му добудували нове приміщення, де розмістили палати патології вагітності та обсерваційне відділення (посилене медичне спостереження). Із приходом молодих спеціалістів і розбудовою закладу реорганізували пологове відділення у пологовий будинок, розрахований на 90 ліжок (20 – пологових, 35 – гінекологічних, 35 – патології вагітних). Функціонує жіноча консультація.

Внаслідок реконструкції переплановано внутрішні приміщення з облаштуванням сімейних пологових залів, облаштовано операційні, приміщення інженерно-технічного забезпечення, гардеробні, дооснащено сучасним медобладнанням.

IMG_8150

Усіх їх освятили отці-декани УГКЦ і УПЦ КП Андрій Бакота та Олег Траско і спільно помолилися за щасливе перебування у них вагітних, породіль, новонароджених, дарували Господнє благословення праці медперсоналу. А головний спеціаліст акушер-гінеколог департаменту охорони здоров`я ОДА Володимир Дзьомбак подарував ікону.

В одній із палат учасники урочистостей привітали Мар`яну Пилип`юк із Гвозда, яка нещодавно народила свою першу донечку. І вона, і її новонароджена кровиночка почуваються добре, комфортно в оновленій лікарняній палаті. Такого ж щасливого поповнення бажаємо усім жінкам, які в очікуванні радості материнства.

Принагідно зауважимо, що заступник головного лікаря Іван Меланюк поділився із присутніми журналістами своєю історико-краєзнавчою реліквією – світлиною приміщення Надвірнянської лікарні, і за його інформацією, початок її будівництва сягає 1860-их років. Але про це, мабуть, варто розповісти окремо.

IMG_8155

Приєднуємось до новорічно-різдвяних побажань, які пролунали з уст учасників урочистої церемонії відкриття реконструйованого пологового будинку. Успіхів у реалізації задумів зичимо колективу цього медичного закладу. Як зауважив в інтерв`ю голов­ний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук, у Надвірній щороку народжують близько 1300 дітей, цьогоріч у зв`язку із ремонтними роботами їх кількість менша тисячі. Але у 2016-му майбутнім матерям уже не доведеться звертатися в інші заклади охорони здоров`я області. Надвірнянський пологовий будинок – до їхніх послуг. Нехай новонароджений Ісусик подарує усім щасливу долю під мирним небом, а Матір Божа візьме під свій Покров усіх земних матерів.

Орися СПІВАК (текст), Іван ГРИДЖУК (світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!