Газета по-надвірнянськи
 

Праця надвірнянських нафтовиків є успішною

30 грудня 2015, 15:51 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 760 переглядів

Закінчується 2015 рік… Перегорнута ще одна сторінка нашого буття. Нинішній рік видався непростим як для нашої держави, так і для колективу НГВУ «Надвірнанафтогаз». Закінчення року чи його початок – це слушна нагода, щоб поглянути на свою роботу, замислитися над тим, що вдалося зробити і внести корективи у плани на наступний рік. Тож спробуємо оглянутись назад та підбити підсумки нашої  діяльності за минулі 12 місяців.

Виробництво

НГВУ «Надвірнанафтогаз» – одне з небагатьох видобувних підприємств у структурі ПАТ «Укрнафта», яке успішно виконало доведені на 2015 рік завдання з видобутку вуглеводнів, що складає основу діяльності підприємства. Цей показник є результатом злагодженої співпраці всіх структурних підрозділів управління. Зрозуміло, що за умов експлуатації родовищ на кінцевій стадії їх розробки виконувати план з видобутку неможливо без застосовування новітніх методів інтенсифікації. За словами Тараса Матвіїшина, провідного інженера відділу видобутку нафти і газу та буріння свердловин, який безпосередньо веде цей напрямок роботи, протягом цього року в НГВУ «Надвірнанафтогаз» провели 27 заходів інтенсифікації видобутку нафти і газу, в тому числі: 5 операцій гідророзриву пласта, 12 – із ліквідації вуглеводневих забруднень привибійної зони пласта (ПЗП), 8 кислотних обробок ПЗП, 2 декальматації ПЗП. За рахунок цього додатково видобуто 2500 т нафти,  1,4 млн. м3 газу.

В-нар-волю

Планово згідно з графіком провели на майже 35 млн. грн. робіт з капітального будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів виробництва. Зокрема, проведено ремонт групової  установки ГУ-270 у смт. Битків;  здійснено ремонт трубопроводу в урочищі Любіжня (замінено 3,2 км труби); завершено ремонт та антикорозійне покриття  двох  резервуарів об’ємом 2000 м3 на груповій установці «Старуня» і термохімічній установці «Пасічна»; зроблено облаштування свердловини № 14 Південний Гвізд.

Сплав науки

і виробництва

Теорія без практики виглядає безжиттєвою, але і виробництво без наукової підтримки не буде ефективним. У НГВУ «Надвірнанафтогаз» це усвідомили вже давно, тут проводять науково-практичні конференції, семінари, навчання, виїзні засідання науково-технічної ради та інші заходи. Приклад цьому – перша конференція молодих спеціалістів на тему «Вклад молодих спеціалістів підприємства у розвиток нафтогазової промисловості України», яка відбулася  у березні. Саме у цьому році з метою розкриття творчого потенціалу та ініціативи молодих фахівців-нафтовиків і формування перспективного кадрового резерву започаткували традицію проведення на базі підприємства такого заходу. Кращі доповідачі конференції нагороджені почесними дипломами і грошовими преміями, а деякі з них отримали  підвищення у посаді.

У рамках науково-практичної конференції з нагоди ХХІІ Міжнародного Гуцульського фестивалю у НГВУ «Надвірнанафтогаз» у вересні відбулося засідання секції «Збереження історичної спадщини нафтопромислів Карпатського краю». У роботі секції взяли участь науковці з Борислава та Івано-Франківська, провідні спеціалісти нафтовидобувних та нафтопереробних компаній України і Польщі, краєзнавці Надвірнянщини.

На базі підприємства відбулося виїзне засідання президії Центральної ради профспілки працівників нафтогазової промисловості України, на якому презентовано методичну розробку начальника відділу охорони праці та пожежної безпеки Самелюка О. С. – «Пам’ятку представнику профспілки з питань охорони праці». Також у цьому році успішно проводили відкриті та  профорієнтаційні уроки для школярів Надвірнянського району й  інші заходи.

– Коли виробництво зустрічається з наукою, завжди народжуються нові ідеї, і отримують розвиток ті, що виникли раніше, – стверджує провідний інженер технічного відділу Ігор Ніколін. Ініціатива та нові ідеї радо вітаються та впроваджуються на виробництві, а після позитивного ефекту їх оформляють як раціоналізаторські пропозиції. За 2015 рік на розгляд у технічний відділ їх подали 51.

З турботою про

екологію та довкілля

Начальник служби екологічної та радіаційної безпеки Іван Боднарук, озираючись на минулий рік, підсумовує: «Протягом 2015 року працівники НГВУ «Надвірнанафтогаз» ініціювали проведення низки заходів, спрямованих на підвищення екологічної культури як працівників підприємства, так і жителів краю. У рамках заходів до Всесвітнього Дня довкілля колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» провів конкурс на краще утримання територій структурних підрозділів підприємства, участь в якому взяли понад 700 працівників, котрі висадили 160 дерев, упорядкували 220 кв.м. квітників та 8,5 га території підприємства, ліквідували вісім стихійних смітників. Нафтовики провели 7 акцій «Посади своє дерево» із представниками місцевих громад, на території яких функціонують об’єкти підприємства. Завдяки цій співпраці упорядковано 8,2 га скверів, висаджено понад 200 дерев та 150 кущів.

З нагоди Міжнародного дня птахів, який проводять щорічно 1 квітня, колектив НГВУ «Надвірнанафтогаз» взяв участь у акції «Подаруй птахам житло». Виготовили  40 шпаківень, які встановили у кожному структурному підрозділі підприємства та на території міста Надвірна. Надвірнянські нафтовики долучили до цієї справи і підростаюче покоління – школярів міста. Вони із задоволенням розфарбували і встановили декілька шпаківень у зелених зонах своїх шкіл.

Упродовж року не припиняли роботу зі створення паркової зони на території навчально-курсового комбінату».

Громадянська позиція

та доброчинність

Уже другий рік нафтовики Надвірнянщини активно допомагають українським військовим. Тарас Зіняк, інженер комплексного відділу проектування об’єктів, ініціатор волонтерського руху на підприємстві, стверджує: «Покинути бійців зараз без підтримки – означає зрадити героїв, які жертвують своїм життям на благо тих, котрі залишилися вдома. Ми не маємо права залишатися байдужими і повинні всіляко допомагати українській армії. Наша допомога – різнопланова. За минулий рік ми перерахували 25 тис. грн. благодійній організації «Надвірнянський фонд сприяння армії». На зібрані ініціативною групою 16,4 тис. грн. у травні придбали засоби індивідуального захисту для колег, призваних у лави Збройних сил України. У грудні закупили і передали на передову товари першої необхідності для бійців Національної гвардії на 7 тис. грн. Працівники цеху прокатно-ремонтної дільниці експлуатаційного обладнання переобладнали позашляховик у бойову машину для батальйону «Карпатська Січ», виготовили 50 стальних будівельних скоб та металеві ломи для потреб воїнів. Пам’ятають нафтовики і про сім’ї мобілізованих працівників, не залишаючи їх сам на сам у вирішенні соціальних проблем. Колектив підприємства  долучився до акції зі збору коштів на придбання житла для сім’ї загиблого у зоні АТО жителя Цуцилова Дмитра Ломея, зібравши для цього 21 тис. грн.

Завдяки старанням та добровільним пожертвам нафтовиків відремонтували 2 палати  Надвірнянської центральної районної лікарні.

Збереження

історичної спадщини

У 2015-му виповнилось 155 років від початку промислового добування нафти на  Надвірнянщині. Зважаючи на ситуацію на сході країни, колектив вирішив відзначати скромно цю дату. Тому заходи до 155-річчя спрямували на увіковічнення пам’яті людей, котрі багато зробили для розвитку галузі. З цією метою на фасаді навчально-курсового комбінату урочисто відкрито анотаційні дошки Шпаку Петрові Федоровичу, видатному геологу, вченому, Міністру геології України та Максим’юку Михайлові Івановичу, педагогу, відомому краєзнавцю, літописцю нафтових копалень.

Про розвиток Музею нафтопромислів Галичини, який працює на території навчально-курсового комбінату в с. Пнів, розповідає Ігор Гузійчук, начальник відділу видобутку нафти і газу та буріння свердловин, директор благодійного Фонду «Музей нафтопромислів Галичини»: «За минулий рік суттєво збагатилася експозиція Музею. Завдяки зусиллям небайдужих людей експозиційні зали поповнили нові документи та фотографії, датовані початком ХХ століття, на яких увіковічнено пам’ять про історію нафтової справи Прикарпаття. Розміщено нові експонати і на території Музею. Окрасою його зовнішньої експозиції стала зменшена копія нафтової вежі кінця ХІХ ст. (нафтовий шиб). Встановлено також значну кількість нафтового обладнання другої половини ХХ ст., а саме ряд моделей верстатів-гойдалок, сепараційних установок, бурових насосів,  автомобільну техніку, засувки  та багато іншого. За минулий рік Музей нафтопромислів Галичини прийняв понад 1800 відвідувачів, серед яких і Голову правління ПАТ «Укрнафта» Марка Роллінса».

Наші труднощі

У липні  закінчилась дія спеціального дозволу на право видобування вуглеводнів на Битків-Бабченському нафтогазоконденсатному родовищі, що призвело тут до припинення добування нафти і газу. Зволікання з вирішенням питання відновлення нафтогазовидобутку на Битків-Бабченському родовищі – це недоотримання щомісяця близько 4000 т нафти, 2,3 млн. м3 газу та зростання соціальної напруги в районі.

Погляд у майбутнє

Окреслюючи завдання на 2016 рік, керівник управління Володимир Чуприна визначає наступні стратегічні напрямки розвитку: забезпечення стабільного видобутку вуглеводнів, впровадження новітніх технологій для його нарощення, створення умов для удосконалення професійних навиків та підвищення кваліфікації персоналу підприємства, покращення екологічного стану навколишнього середовища, забезпечення безпеки праці на виробничих об’єктах та створення кращих умов проживання працівників у вахтових містечках ГУ «Синячка» та ГУ «Довбушанка», доведення їх до рівня містечка Микуличинського родовища, яке відповідає європейському.

На сьогодні нафтовики НГВУ «Надвірнанафтогаз» демонструють приклад надійності, компетентності та ініціативи у вирішенні складних завдань. Усі досягнення підприємства у 2015 році – це результат копіткої роботи потужної команди професіоналів, інженерів високого рівня кваліфікації та колосального досвіду і самовідданості робітників.

Напередодні Нового року та Різдва Христового бажаємо ветеранам, котрі трудилися в нафтовій галузі, та усім працівникам НГВУ «Надвірнанафтогаз» міцного здоров’я, особистого щастя, благополуччя, процвітання, мирного неба, здійснення найамбітніших проектів для розвитку галузі, від якої багато у чому залежить потужність паливно-енергетичного комплексу та майбутнє нашої країни.

Віталій БОЙЧУК,

начальник технічного відділу НГВУ «Надвірнанафтогаз».

Наталія ШТОГРИН,

інженер ІІ категорії технічного відділу підприємства.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!