Газета по-надвірнянськи
 

Прийнято районний бюджет на 2016 рік

30 грудня 2015, 16:04 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 606 переглядів

І відбулося це на другій сесії районної ради 21 грудня, яку вів голова районної ради Іван Гурмак. На початку сесії депутати вшанували хвилиною мовчання пам`ять полеглих у збройній боротьбі на сході України.

Депутати подали майже чотири десятки запитів і звернень, які стосуються різних напрямів і проблем господарки району, окремих галузей і населених пунктів.

Питання про районний бюджет на 2016 рік внесено додатково до порядку денного сесії як і інші сім питань. Згадане питання про бюджет 2016 р. обговорили після того, як начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк проінформував сесію щодо внесення змін до рішення районної ради від 20 січня ц. р. «Про районний бюджет 2015 р.». Зокрема, у рішенні з цього питання розподілена сума перевиконання районного бюджету за підсумками 11 місяців ц. р. 709,4 тис. грн. на відповідні видатки і програми для районної ради, райдержадміністрації, відділів культури й освіти та управлінь фінансів і соцзахисту населення РДА.

Що стосується районного бюджету на 2016 рік, то його доходи визначені у сумі 675905,8 тис. грн., у т. ч. доходи загального фонду районного бюджету 667271,3 тис. грн., доходи спеціального фонду 8634,5 тис. грн. Видатки районного бюджету затверджені у сумі 675905, 8 тис. грн., у т. ч. видатки загального фонду районного бюджету 667221,3 тис. грн., а видатки спецфонду – 8684,5 тис. грн. Затверджено також бюджетні призначення головним розпорядникам коштів, а також обсяг міжбюджетних трансфертів місцевим бюджетам, резервний фонд, перелік захищених видатків загального фонду та кошти, у складі цих видатків, на реалізацію державних та регіональних галузевих програм. Прийняття районного бюджету у стислі строки диктувалось тим, що, передусім, треба оголошувати тендер на придбання продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів, які з початку 2016 року переходять від сільських, селищних і міської рад у підпорядкування відділу освіти РДА. Так само будинки культури, клубні і бібліотечні установи сіл і селищ та міста від місцевих рад – у підпорядкування відділу культури РДА.

Депутат Тетяна Пришляк запропонувала, щоб щоквартально райдержадміністрація письмово інформувала депутатів про виконання районних цільових програм та виконання депутатських звернень і запитів. Депутат Тарас Стасишин вважає за необхідне проаналізувати усі цільові районні програми і не розпорошувати кошти на них, натомість акумулювати на важливі народногосподарські програми. Щодо тривоги Чорнопотоківського сільського голови Василя Шовгенюка про виділення коштів на дальше будівництво місцевої середньої школи, то він отримав запевнення депутатів про певну уже наявну частку співфінансування цього об`єкта, а також про включення його у перелік об`єктів відповідного державного фонду і про те, що до цього питання повернуться при перегляді перевиконання районного бюджету за перше півріччя наступного року. Нагадаємо, що кошторисна вартість будівництва школи у Чорному Потоці сягає 12,5 млн. грн. і, зрозуміло, на бюджетні кошти району тут розраховувати явно замало і недостатньо. З іншого боку, скорочень штатних працівників культури у районі не буде, а проблему нестачі коштів на їх утримання вирішуватимуть за рахунок перевиконання районного бюджету за відповідні періоди – таку позицію озвучив заступник голови РДА Богдан Зеленчук.

Очевидно, районна рада повернеться до розгляду питання про районний бюджет на 2016 рік у зв`язку з прийняттям 25 грудня ц. р. Державного бюджету України на 2016 рік.

Сесія затвердила план роботи районної ради на 2016 рік, Положення про помічника-консультанта депутата районної ради, а також Програму «Фонд районної ради на виконання депутатських повноважень» на 2016-2020 роки» після інформувань із цих питань заступника голови районної ради Ігоря Писклинця.

Надано згоду на продовження термінів дії договорів оренди приміщень та договорів користування приміщеннями (список орендарів приміщень за п`ятьма групами), а також прийнято рішення про внесення змін до рішення районної ради до 10.03.2011 № 79-5/2011 «Про Програму утримання об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району на 2011-2015 роки», про що поінформував голова Фонду комунального майна району Іван Коцько. Сесія вирішила оголосити про намір передачі в оренду приміщення площею 15,7 м кв. у будівлі за адресою м. Надвірна, майдан Шевченка, 19 для районного товариства «Гуцульщина».

Після відповідних інформацій начальника управління економічного розвитку і торгівлі РДА Василя Уніята сесія прийняла рішення про затвердження розпоряджень голови РДА, а також про внесення змін до рішень районної ради: а) від 10.03.2011 № 83-5/2011 «Про Програму профілактики злочинності, зміцнення правопорядку і свобод громадян на 2011-2015 роки»; б) від 10.03.2011 № 78-5/2011 «Про Комплексну цільову соціальну програму розвитку цивільного захисту населення на території Надвірнянського району від надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру на 2011-2015 роки». Надано згоду КП «Теплокомуненерго» Надвірнянської районної ради на продовження терміну дії договору оренди частини димової труби котельні Надвірнянської ЦРЛ із ПрАТ «Київстар» для розміщення антенно-фідерних пристроїв на один рік.

Голова районної ради Іван Гурмак повідомив, що третя сесія районної ради відбудеться орієнтовно наприкінці січня – початку лютого наступного року, а також привітав депутатів, усіх учасників сесійного засідання, а в їх особі усю громаду Надвірнянщини з новорічно-різдвяними святами.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!