Газета по-надвірнянськи
 

Районна рада своєю єдністю, відповідальністю, працею і патріотизмом має служити громаді Надвірнянщини

4 грудня 2015, 15:47 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 974 переглядів

Ця, здавалось би, прописна і не така вже нова теза, рекомендація, сподівання чи точніше і нагальніше – невідкладна вимога – у ці дні для нашої Держави, суспільства і громади Надвірнянщини набуває надто звужених, майже безальтернативних обрисів, окреслює чи не єдиний шлях утвердження державності, покращення життєвого та соціально-економічного рівня. Вона то з тривогою, то з настановами духовенства, то з побажаннями промовців визначала ауру першої сесії районної ради сьомого демократичного скликання учора, третього грудня.

Голова районної виборчої комісії Ярослав Лесюк відкрив сесію і зачитав рішення комісії про підсумки виборів та визнання повноважень 36 депутатів Надвірнянської районної ради 7-го скликання згідно з рішенням районної виборчої комісії № 31 від 30 листопада ц. р.

У роботі сесії взяли участь 35 депутатів із 36-ти. Депутат Володимир Черленюк відсутній із поважних причин.

Надвірнянські отці-декани УГКЦ Андрій Бакота та УПЦ КП Олег Траско благословили поважне зібрання і закликали у своїй діяльності дотримуватися християнських заповідей і чеснот. Хвилиною мовчання учасники сесії вшанували пам`ять жертв Голодоморів, Героїв Небесної Сотні та воїнів-героїв, котрі віддали життя, захищаючи східні рубежі України.

Присягу депутата районної ради зачитав найстарший за віком депутат, Добротівський сільський голова кількох скликань Михайло Мельник разом з усіма колегами-обранцями, котрі отримали депутатські посвідчення і підписали присягу. Сесія обрала тимчасову президію районної ради із представників семи політичних партій, обраних до районної ради, а також лічильну комісію на чолі з Андрієм Карманським та затвердила тимчасовий регламент роботи 1-ї сесії районної ради.

IMG_7727

IMG_7730

IMG_7760

Василь Попович, голова районної ради 6-го скликання, привітав новообрану районну раду і звернувся до депутатів, щоб вони створили одну єдину фракцію Надвірнянського району, а також якнайскоріше обрали керівництво ради, її постійні депутатські комісії, президію і з першого дня почали служити громаді району. При прийнятті районного бюджету, крім фінансування бюджетних галузей варто прийняти програму допомоги воїнам АТО, дбати про книговидання тощо. – Бережіть себе і бережіть Україну, – закликав Василь Попович. Від імені виконавчого апарату районної ради Ігор Писклинець подякував Василеві Поповичу за роботу керівника районної ради 6-го скликання, вручив букет і весь зал стоячи вітав і дякував йому аплодисментами.

Сесія взяла до відома повідомлення про створення депутатських фракцій: ВО «Батьківщина» (7 депутатів) – голова Ігор Писклинець; ПП «ВОЛЯ» (6 депутатів) – голова Тетяна Пришляк, Блок Петра Порошенка «Солідарність» (7 депутатів) – голова Сергій Волошин, «Українське об`єднання патріотів- УКРОП» (3 депутати) – голова Іван Козловський; Конгресу Українських Націоналістів (3 депутати) – голова Микола Андрейчук; ВО «Свобода» (7 депутатів) – голова Сергій Штогрин.

До депутатів звернувся голова громадської ради при РДА, керівник Самооборони Надвірнянщини Віталій Трачук, який закликав їх до відповідальності перед Богом, перед Героями Небесної Сот­ні, перед загиблими героями АТО, перед громадою району і нагадав, що громадськість буде контролювати діяльність народних обранців. Його прохання заповнювати бюлетені таємного голосування переданими від громадськості ручками не знайшло підтримки у більшості депутатів.

Найголовніше питання – обрання голови районної ради. Голова фракції ВО «Свобода» Сергій Штогрин запропонував кандидатуру депутата Івана Гурмака, а депутат Степан Северилов – кандидатуру керівника фракції БПП «Солідарність» Сергія Волошина. Кандидати коротко розповіли про себе і штрихи своєї програми.

Результат таємного голосування: за Сергія Волошина – 9 голосів, за Івана Гурмака – 20 голосів, недійсних бюлетенів – 6. Таким чином, головою районної ради обраний Іван Миколайович Гурмак. Він запропонував на посаду заступника голови районної ради кандидатуру депутата, керівника фракції ВО «Батьківщина» Ігоря Писклинця.

Результати цього таємного голосування: за Ігоря Писклинця – 22 голоси, недійсних бюлетенів – 13. Таким чином, заступником голови районної ради обраний Ігор Дмитрович Писклинець, котрий працював заступником керівника виконавчого апарату районної ради 6-го скликання.

Новообраних депутатів, голову і заступника голови районної ради привітали голова РДА Олександр Кеніз і народний депутат України Юрій Дерев`янко. Вони побажали мудрості і виваженості у прийнятті рішень, а також закликали працювати єдиною командою, бо такою є воля виборців Надвірнянщини. Юрій Дерев`янко пообіцяв сприяння зі свого боку як парламентаря.

Голова районної ради Іван Гурмак повідомив, що перша сесія районної ради не завершила своєї роботи.

У вівторок, 8 грудня, відбудеться засідання погоджувальної ради з участю керівництва районної ради щодо другого засідання сесії, на якому планують створити постійні депутатські комісії, президію районної ради та обговорити інші злободенні питання.

«Я переконаний, що у нас складеться і вдасться робота. Ми дорожитимемо голосом наших виборців. І направду зможемо доказати, що Надвірнянська районна рада може і буде працювати для громади Надвірнянщини», – сказав у підсумковому слові голова районної ради Іван Гурмак.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!