Газета по-надвірнянськи
 

Зустріч із захисниками-бійцями полку «Азов»

11 грудня 2015, 13:38 | Рубрика: Бійці передової Версія для друку Версія для друку 591 переглядів

У рамках виконання програми Концепції національно-патріотичного виховання у Надвірнянському коледжі НТУ відбулася зустріч юнаків із учасниками бойових дій на сході України.

Надвірнянець Микола Гринішак із вересня 2014 р. до вересня 2015 р. служив у добровольчому полку «Азов» – одному з  бойових підрозділів української армії. Півтори тисячі добровольців віком від 17 до 70 років утворюють піхотний, артилерійський, танковий батальйони. Футбольні фанати, працівники міліції, юні патріоти України віком від 18 до 30 років складають переважаючу більшість добровольчого полку «Азов». Це вихідці з Київської, Дніпропетровської, Харківської, Донецької й Луганської областей, навіть з Криму, 30 відсотків особового складу полку – жителі Західної України. «Азовці» провели ряд вдалих операцій, зокрема, при виході з  Іловайського котла і звільненні Маріуполя. «Азов» пройшов шлях від «чорних чоловічків» до боєздатного полку.

Цивільний корпус «Азова» розгорнув активну патріотично-виховну, волонтерську діяльність, поставивши перед собою низку актуальних завдань: забезпечення фронту всім необхідним для перемоги; утримання громадського порядку в тилу; забезпечення готовності цивільного населення до надзвичайних ситуацій; пошук та вишкіл добровольців і підготовка необхідних спеціалістів; всебічна підтримка і пропагування національних цінностей, родинних традицій, здорового способу життя та інших життєвих принципів, що забезпечують повноцінний розвиток нації.

Для втілення поставлених завдань цивільний корпус «Азов» розгортає різні форми діяльності, зокрема, мережу волонтерської роботи, організовує національні дружини, молодіжні гурти, відкриває вишкільні центри, спортивні клуби, забезпечує територіальну оборону. Члени корпусу намагаються підтримувати патріотичний дух  нації, зокрема серед молоді, бажання не стояти осторонь у складний для України час.

Полк особливого призначення «Азов» має своє видання – газету «Чорне Сонце», редакція якої знаходиться у Маріуполі Донецької області. До речі, «Чорне Сонце» – давній символ індоєвропейської, а також давньо­української культури. Він зображується як дванадцятипроменеве сонце. В українській культурі «Чорне Сонце» має астрономічний відповідник – Стожари (Волосожари). Це найближче і найпомітніше скупчення зірок (близько 600) в сузір’ї Тельця, яке за давньою українською традицією вважають джерелом особливого виду енергії, що підтримує дух людей у божественній ієрархії нашого Все­світу, насичує їх натхненням до творчості. Здавна помічено, що час дії «Чорного Сонця» припадає  на початок січня і пов’язується зі святом Водохреща, коли вода набуває особливих цілющих властивостей.

Після перегляду цікавого документального фільму про захисників нашої країни, про підтримку воїнів АТО небайдужими людьми і, навіть, дітьми, Микола Гринішак розповів про добровольчий батальйон та мету просвітницької діяльності цивільного крила «Азову», у формі діалогу поспілкувався зі студентами.

Заступник директора з виховної роботи коледжу Галина Савчинець зворушливо мовила про непростий час для України, яку споконвіку вважали ласим шматком для сусідів і зараз перебуває на межі ризику втрати незалежності, до якої йшли покоління борців. Тому захист своїх батьків, дітей, коханих, своєї землі – благородна справа і священний обов’язок. Подякувала молодим людям – учасникам бойових дій у зоні АТО і побажала міцного здоров’я, наснаги у вихованні покоління молодих патріотів – захисників України, в утвердженні здорового способу життя, національного духу й оптимізму, відновленні історичної пам’яті. Хай буде мирне небо над нами і рідна земля під ногами.

Тетяна ФЕДАК,

викладач Надвірнянського коледжу НТУ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!