Газета по-надвірнянськи
 

Районний бюджет оновлено. Освітянам борг за грудень планують виплатити

21 січня 2016, 13:46 | Рубрика: Політика, Ситуація Версія для друку Версія для друку 348 переглядів

На третій сесії районної ради 15 січня обговорено десяток питань. Найголовнішим з них стояло про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2015 р. № 51-2/2015 «Про районний бюджет на 2016 рік».

На початку засідання голова районної ради Іван Гурмак пригадав вікопомні і важливі події для нашої держави як Акт Злуки УНР та ЗУНР, бій під Крутами, перші жертви Революції Гідності у січні 2014-го, а також тих, котрі загинули в українсько-російській війні. Він закликав вшанувати їхню пам’ять хвилиною мовчання. Із щедрими різдвяними віншуваннями та колядками завітали до депутатів та учасників сесії вихованці й викладачі районного центру дитячої творчості.

Цілий пласт важливих і злободенних питань депутати порушили у своїх запитах та зверненнях: Андрій Карманський – щодо виділення коштів на капітальний ремонт Верхньомаданської ЗОШ І-ІІІ ст., зокрема, на встановлення теплих туалетів, утеплення спортивного залу, облаштування дитячого та спортивного майданчиків та інше; Роман Кузюк порушив проблему щодо підсипання дороги у напрямку Зелена-Бистриця, відсутності захисних споруд та дорожніх знаків на автомобільній дорозі Івано-Франківськ – Бистриця та ремонту автобусної зупинки у Максимці; Ігор Голіней – про потребу ремонту центральних автодоріг у Саджавці та Середньому Майдані, Микола Гусак – заміни підлоги у двох кімнатах ДНЗ «Іжачок» у Тисменичанах та неякісне електропостачання на вул. Набережній у цьому селі; Іван Гевкалюк – добудови церкви у Гаврилівці; Сергій Штогрин – низької якості пасажирських автоперевезень, недотримання графіку руху і довезення школярів у Стримбі; Михайло Мельник – закінчення робіт із реконструкції санвузлів у Добротівському НВК; Микола Сенатович – неприбирання дороги від снігу та відсутність підсипання дороги у Пасічній; Іван Гнатишин – добудови спортивного залу у Зарічанській ЗОШ І-ІІІ ст.; Андрій Гуцько – ремонту даху ДНЗ «Гуцулочка» у Бистриці; Володимир Кухарчук – заміни вікон у Середньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст., Іванна Савчук – ремонту і реконструкції тротуарів у Надвірнянському районі, зокрема, у селах Назавизів, Цуцилів і Тисменичани та перевірки використання 50 тис. грн. виділених з райбюджету у 2015 р. на освітлення пішохідних переходів у селах Лісна Тарновиця та Перерісль; Микола Дячук – капітальних видатків на ремонти фельдшерсько-акушерського пункту та школи, закінчення будівництва ДНЗ і проведення вуличного освітлення у Білих Ославах. Микола та Василь Андрейчуки й Іванна Савчук оприлюднили звернення щодо ремонту даху приміщення Народного дому у Цуцилові (тут також знаходиться бібліотека та фельдшерсько-акушерський пункт). Також вони спільно із депутатом Іваном Вовчуком акцентували на необхідності закінчення робіт із вуличного освітлення сіл Цуцилів та Волосів.

 При розгляді питання про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк зазначив, що у зв’язку із прийняттям головного кошторису країни змінилися суми міжбюджетних трансфертів. – Освітню субвенцію для району зменшили більше як на 23 мільйони гривень, тепер її сума складає 156678.8 тис. грн. Також зменшили медичну субвенцію – до 79369.8 тис. грн. (зменшили більше як на 8 мільйонів гривень). Водночас збільшили перерахування на соціальний захист до 431318.4 тис. гр. (сума зросла більше як на 120 млн. грн.). Також вдалося збільшити дохідну частину районного бюджету на 36 відсотків до 68400 тис. грн. Також Михайло Обідняк проінформував, що для всіх районних структур передбачені кошти на виплату заробітної платні та енергоносії за винятком шкіл району, для яких не вистачає на сьогодні близько 15 млн. грн. (фінансування здійснюється за рахунок освітньої субвенції) та галузі охорони здоров’я – 4 мілн. 300 тис. грн.

Депутат Михайло Мельник зазначив, на його думку, кричущий факт щодо недофінансування зарплат у січні для працівників органів місцевого самоврядування. Голова постійної депутатської комісії з питань бюджету, фінансів, податків, інвестицій та регуляторної політики Андрій Карманський повідомив, що це питання вивчали, працювала спеціальна комісія РДА, та вони не встигли закінчити свою роботу. – Так сталося, що десять сільських рад не отримали коштів на виплату заробітної платні у січні. Тому ми з передбачених для підтримки органів місцевого самоврядування приблизно 2 млн. 250 тис. грн. розподілили 200 тис. грн. для 10 сільських рад: Білі Ослави отримали 40, Парище – 35, Чорний Потік – 30, Середній Майдан – 25, Гвізд – 20, Гаврилівка – 15, Заріччя, Цуцилів та Камінне – всі по 10 та Назавизів – 5 тис. грн. Також депутати проголосували за поправки у райбюджет, щоб зберегти виплати працівникам освіти, медицини та культури (надбавки, доплати, премії) на рівні 2015 року та внесли зміни у рішення щодо видатків та доходів. Депутати проголосували за оновлений районний бюджет на 2016 рік. Ним, зокрема, визначено доходи районного бюджету у сумі 768633,0 тис. грн., у т. ч. доходи загального фонду цього бюджету – 759998,5 тис. грн., доходи спецфонду – 8634,5 тис. грн. Видатки районного бюджету визначено у сумі 768633,0 тис. грн., у т. ч. видатки загального фонду – 759948,5 тис. грн., а видатки спецфонду – 8684,5 тис. грн. Повернення кредитів до спецфонду районного бюджету у сумі 18 тис. грн. Профіцит загального фонду райбюджету – 50 тис. грн. і така ж сума дефіциту спецфонду райбюджету.

Сесія схвалила звернення районної ради до Івано-Франківської обласної ради та облдержадміністрації, в якому висловлена стурбованість ситуацією, що виникла у результаті незабезпеченості фінансовими призначеннями на виплату зарплати працівникам освіти району за грудень 2015 року, зокрема, висловлено прохання щодо виділення додаткових коштів з обласного бюджету в розмірі 1,080 млн. грн. для згаданих цілей. Районна рада просить ініціювати перед головними розпорядниками коштів – Міністерством освіти та Міністерством охорони здоров`я України питання щодо збільшення міжбюджетних трансфертів освітьної та медичної субвенцій з метою повного забезпечення захищених видатків освітянської та медичної галузі нашого району у 2016 р., адже при умові збереження рівня зарплат на рівні 2015 року обсяг субвенцій не забезпечує 15 млн. грн. зарплати працівників закладів освіти і 4,5 млн. грн. – працівників закладів охорони здоров`я.

– Звернення щодо фінансування освітньої та медичної галузей стосується двох аспектів. Перший з них – невиплата нашим вчителям більше мільйона гривень торік у грудні, другий – недостатнього фінансування бюджетних установ у цьому році, – сказав заступник голови районної ради Ігор Писклинець. Щодо невиплати освітянам зарплати у грудні, то ми вже чуємо третю версію цього від виконавчої влади району. Спочатку винною була обласна освіта, після неї – пояснення, що інші райони нашої області доплатили за рахунок виплати чи невиплати індексації, а насамкінець – декому додали грошей у листопаді, а нам ні. Ці кошти освітянам виплачуватимуть ще, напевно, протягом півроку. Але цих 700-800 грн. кожному у грудні минулого року і навесні теперішнього – це зовсім різні речі. Ці гроші необхідно виплатити і треба покарати винних.

Пояснюючи недоплату вчителям торік у грудні, начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк, зазначив, що передбачених коштів на зарплату освітянам вистачало, та постанова Кабміну, яку опублікували 11 грудня торік, змінила ситуацію і нам грошей уже не стало. – Ці кошти ми виплачуватимемо протягом січня. Писатимемо листи в Міністерство освіти і науки України, щоб нам виділили додаткову субвенцію. Начальник відділу освіти РДА, депутат Степан Северилов так прокоментував наявну ситуацію, мовив: – Інші райони частково протягом минулого року не виплачували індексацію освітянам, відповідно вони змогли здійснити ці виплати у грудні. У нас же індексацію платили справно. Цьогорічного ліміту в 11 млн. 400 тис. грн. на місяць у січні, лютому та березні не вистачатиме, щоб виплачувати індексацію і максимальну надбавку за престижність.

Голова профільної депутатської комісії Андрій Карманський зауважив, що це питання викликало великий ажіотаж серед освітян Надвірнянщини. – Депутатські фракції ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», Конгресу Українських Націоналістів та Радикальної партії Олега Ляшка у районній раді проводили спільні консультації і прийняли рішення, що обов’язково відшкодуємо ці кошти у лютому з районного бюджету, якщо цього не зробить райдержадміністрація. Якщо доведуть чиюсь недбалість – ми на наступній сесії 18 лютого готові вдатися і до прийняття кадрових рішень щодо керівництва РДА.

Заступник голови РДА Богдан Зеленчук проінформував, що надвірнянським освітянам виплатили більше 6 млн. грн. на оздоровлення (Долинський район, наприклад, виплатив на 2 млн. грн. менше), премій та інших необов’язкових платежів – майже 3 млн. грн. (деякі райони нашої області цих виплат освітянам взагалі не здійснювали). Сума індексації склала 12 млн. 541 тис. грн. – це є найбільше в області. – Наш район здійснював всі обов’язкові і необов’язкові виплати. У нас протягом 11  місяців минулого року виплачували надбавку за престижність усім освітянам у розмірі 20 відсотків, тільки у грудні – 5 відсотків.

Голосом учительства стали слова депутата нинішнього і попередніх скликань районної та обласної ради, багаторічного директора Цуцилівського НВК Миколи Андрейчука. – Ми повинні матеріально заохотити вчителя, бо він заради дітей жертвує своїм здоров’ям та часом. Некоректно порівнювати нас з іншими районами. Нас у професійні свята вітають, кажуть, що ми – зоря світова, а коли треба доплатити якісь копійки – то вдаємося до пояснень. Це негарно з боку районної виконавчої влади. Ми повинні обов`язково виробити механізм виплати цих коштів найближчим часом.

На жаль, виплата зарплати освітянам за грудень 2015 року у розмірі 1,080 млн. грн. та її терміни залишаються досить проблемними. Тому для чіткості у цьому питанні, передусім  освітян району, редакція постарається у наступному числі надати конкретні коментарі з цього питання керівництва РДА, відділу освіти та управління фінансів РДА і районної ради, районного комітету освітянської профспілки.

Депутати проголосували за встановлення щомісячної додаткової виплати із райбюджету ветеранам ОУН-УПА у розмірі 500 грн. кожному ветеранові. Нещодавно аналогічне рішення про таку ж доплату з облбюджету прийняла обласна рада. Також прийнято рішення про надання пільг реабілітованим громадянам, інвалідам І та ІІ групи по зору та дітям інвалідам до 18 років по зору на 2016-2020 роки. Затверджено структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради. Депутати підтримали звернення районної ради до Кабінету Міністрів України щодо фінансування пільгових перевезень окремих категорій громадян.

Районні обранці визначили своїх представників від депутатських фракцій районної ради у Загальних Зборах Засновників ТРК «Надвірна»: Микола Андрейчук (Конгрес Українських Націоналістів), Іван Жигалюк (БПП «Солідарність»), Михайло Мельник (ВО «Батьківщина»), Тетяна Пришляк (ПП «Воля»), Емільяна Брайляк («УКРОП»), Сергій Штогрин (ВО «Свобода») та в Редакційну Раду – голову постійної комісії з питань молодіжної політики, спорту, ЗМІ та соцзахисту населення Ігоря Голінея та Дмитра Гуменяка (Радикальна партія Олега Ляшка). Доповідав з цих питань заступник голови райради Ігор Писклинець.

  Депутати районної ради затвердили технічну документацію із нормативної грошової оцінки земельної ділянки (приблизно 2129 тис. грн.) загальною площею 4,5000 га, розташованої за межами населеного пункту с. Фитьків Фитьківської сільської ради, яку надають в оренду ТОВ «Тарновицький кар’єр-Карпати» для видобування гравійно-піщаних порід, придатних в якості сировини для виробництва щебеню з гравію та піску для будівельних робіт. Депутат Василь Андрейчук запропонував, щоб на наступну сесію районної ради 18 лютого ц. р. райдержадміністрація письмово проінформувала районну раду про проведену роботу щодо укладення договору з ТОВ «Тарновицький кар’єр-Карпати» щодо встановлення відсоткової ставки орендної плати за користування земельною ділянкою відповідно до рекомендації сесії районної ради попереднього скликання (рекомендовано 12%).

Сесія надала згоду на проведення конкурсів на право оренди приміщень: центральній районній лікарні – площею 15,6 м кв. для розташування магазину ритуальних послуг; відділу освіти – котелень Делятинського НВК та Пнівської ЗОШ І-ІІІ ст. для залучення зовнішніх інвестицій з метою модернізації котельного обладнання.

Начальник філії «Райавтодор» Віктор Зінкевич, відповідаючи на запитання депутатів про ситуацію щодо підсипання й очищення від снігу доріг, пояснив, що для цих цілей підприємство не має достатньо коштів. Та шляховики стараються у нинішніх умовах робити все, що в їхніх силах. Коментуючи запит депутата Романа Кузюка, він зазначив, що розікрали дорожні знаки у Зеленій і розбили автобусну зупинку у Максимці, напевно, місцеві жителіі, а не хтось чужий. Тому варто налагодити всебічний контроль місцевої влади і громадськості за такими об`єктами. Керівник районних дорожників запросив керівників органів місцевого самоврядування до співпраці в обслуговуванні місцевих доріг методом кооперування коштів у місцевих бюджетах та допомагати технікою і матеріалами збоку керівників підприємств і підприємців району.

Голова районної ради Іван Гурмак повідомив, ща наступна четверта сесія районної ради відбудеться 18 лютого, а День депутата – 11 лютого. Сесія заслухає звіти райдержадміністрації про виконання районного бюджету на 2015 рік та Програми соціально-економічного розвитку району на 2015 рік, а також обговорять інші питання життєдіяльності району. На цьому третя сесія районної ради завершила свою роботу.

Василь ІВАСЮК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!