Газета по-надвірнянськи
 

Творчий ужинок Надвірнянської дитячої музичної школи: погляд у майбутнє

28 січня 2016, 14:19 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 760 переглядів

Осередком професійної музичної діяльності у Надвірній по праву можна вважати дитячу музичну школу. Саме у нашому навчальному закладі здобувають основи творчої майстерності майбутні професійні музиканти. Понад 400 дітей щороку займаються у музичній школі міста. Школа має прекрасні творчі традиції, високопрофесійний викладацький колектив, успішно працює над вихованням молодих культурних особистостей.

У 2015 році учнівський та педагогічний колективи нашої школи працювали згідно із вимогами сьогодення. Характерна особливість роботи – стабільність і творча активність. На базі школи працювали колективи: хор учнів молодших класів (кер. Іванна Вінтоняк), вокальне тріо, хор учнів старших класів, вокальний ансамбль, вокальний ансамбль хлопчиків (кер. Олена Сільчук), ансамбль скрипалів молодших класів (кер. Тетяна Полянчук), ансамбль скрипалів старших класів (кер. Ірина Попадинець), ансамбль дом­ристів (кер. Ірина Типусяк), ансамбль гітаристів   (кер. Валентина Тиміцька), ансамбль баяністів-акордеоністів (кер. Оксана Гордійчук та Галина Космірак), оркестр народної музики «Арканець» (кер. Лариса Синяк), симфонічний оркестр (кер. Тетяна Вишпольська), ансамбль ударних інструментів (кер. Олексій Туєшин), духовий оркестр (кер. Богдан Абрат).

Торік учні й викладачі брали участь в обласних конкурсах та завоювали призові місця. Приємним творчим здобутком для закладу є призові місця учнів і колективів: в обласному конкурсі виконавської майстерності в Івано-Франківську (25 березня): Ігор Сметана  (саксофон) – І місце (викладач Сергій Клюфінський, концертмейстер Леся Банькова); Ірина Мацьків (фортепіано) – II місце (викладач Ганна Макось); Тетяна Морозова (домра) – II  місце (викладач Ірина Типусяк, концертмейстер Уляна Морозова); Софія Мельник (цимбали) – II місце, Ярина Мазура (цимбали) – III  місце (викладач Оксана Римарук, концертмейстер Наталія Грицко); в обласній музично-теоретичній олімпіаді в Івано-Франківську (1 квітня): Христина Понайда (музична література) – І місце (викладач Оксана Манівчук); Григорій Чернуцький (сольфеджіо) – II місце (викладач Оксана Стрільбицька); в обласному вокальному конкурсі «Дивоцвіт» на базі Богородчанської ДМШ (22 квітня): Валентина  Іваніцька –  І місце; вокальне тріо – II місце (викл. Олена Сільчук, конц. Тетяна Вишпольська); у ІХ регіональному та І Все­українському конкурсах виконавців на духових та ударних інструментах «Концертино 2015» у м. Калуш (24 квітня): Сергій Сіщук – ІІ місце (викладач Богдан Абрат, конц. Тетяна Вишпольська); Ігор Сметана – II місце (викл. Сергій Клюфінський, конц. Леся Банькова); у VІ регіональному фестивалі-конкурсі дитячих оркестрів народної музики та солістів-інструменталістів на базі Косівської ДШМ (14 травня): оркестр народної музики «Арканець» – III місце (кер. Лариса Синяк).

Колектив школи завжди дбає про творче обличчя закладу. З ініціативи дирекції у місті проводять яскраві мистецькі заходи з участю учнів та викладачів школи.

Особливої уваги заслуговує мистецький захід, започаткований у 2013 році під назвою «Родинні візерунки», мета якого зацікавити учнів у колективному музикуванні (особливо у родинному колі), а також привернути увагу дітей до занять музикою. 8 березня 2015-го фестиваль «Родинні візерунки» мав своє продовження. На сцені РБК своєю майстерністю чарували слухачів дуети, тріо, квартети та більшого складу ансамблі, сплетені певним ступенем родинності – від рідних, двоюрідних до поєднання різних поколінь. Це дуже вдале започаткування, яке приємне як для самих учнів, школи, так і для їх родин.

Яскравим позашкільним заходом стала «Посвята в юні музиканти», проведена 4 грудня торік для учнів-першокласників (відео на сайті школи). Сценарій заступника директора школи Вікторії Возної – цікавий, барвистий та змістовний. Дійові особи свята – Фея Музики (Валя Іваніцька), нотки: До – Софія Максим’юк, Ре – Ольга Бідочка, Мі – Соломія Сидорук, Фа – Софія Баюрчак, Соль – Софія Николайчук, Ля – Софія Сивак, Сі – Вероніка Дереш, Фальшива нотка – Анна Баюрчак, Лінь – Ольга Скора. У святкове дійство вплетені загадки для першокласників, концертні номери, підготовлені викладачами та концертмейстерами школи, музичні сувеніри та напутні слова випускників Елеонори Банькової, Христини Бакоти, Стелли Воробець, Ігоря Мельника та Євгенії Янко. Музичне оформлення свята викладача Олени Сільчук та концертмейстера Марії Петруняк. Прекрасне озвучення Володимира Остап’юка. На завершення свята усім першокласникам вручили пам’ятні медалі «Юного музиканта» та солодощі.

У липні ансамблі скрипалів молодших і старших класів (кер. Тетяна Полянчук та Ірина Попадинець) запросили у Республіку Польща до літнього музичного табору, який мав на меті інтеграцію польсько-українських дітей, отримання мовних навичок, проведення музичних майстер-класів, розважально-культурну програму. Наші учні прекрасно провели літні  канікули,  почерпнули  достатньо європейського досвіду спілкування, музикування, відпочинку, на належному рівні представили нашу школу, область і країну.

Рік 2015-ий удався: ми не порушили своїх обов’язків перед державою, не зрадили своїх багаторічних традицій, ми виправдали довір’я учнів, батьків, громади міста та району. Маючи на увазі наш колектив, скажу – ми не завжди вміємо про себе «заявити», ми завжди інтелігентно скромні, не вміємо «виставлятись» (що так модно у наш час). Проте ми твердо знаємо, що без нашої науки не буде музикантів, які підкорять найвищий Олімп, без нашої науки неможливо бути простим «весільним музикою», та й елементарно учасником будь-якого музичного гурту різного рівня. Працюючи на сцені, будучи пов’язаним зі сферою культури – необхідна початкова музична освіта.

Ми надзвичайно тішимося нашому оновленому фасаду школи, вдячні за це районній владі, відділу культури РДА в особі начальника Олександра Зварчука.

Музичне мистецтво вимагає публічності – треба показувати свої досягнення на сцені (чи то соліст, дует, тріо чи більшого складу колектив). Для виступу потрібна сцена. У приміщенні нашої школи концертний зал (якщо його можна так назвати) має 30 глядацьких місць. Дякуємо благодійному фонду Юрія Дерев`янка за нові театральні крісла для нашого міні-залу.

Але ж ми хочемо, щоб нас почула більша аудиторія. Ми не маємо можливості показати досягнення своїх учнів перед їх батьками, не те що втілити більш об’ємні творчі проекти. Поряд – колишній кінотеатр «Україна» (потім розважальний центр «Меридіан»). Кому належить, у кого в оренді, що робить?.. А так би було добре для громади – використати це приміщення для дітей! Мріємо про добудову великого концертного залу, в якому проходитимуть яскраві мистецькі дійства, проте, не наважуємось звернутись із цією пропозицією до влади, бо скромно думаємо: не на часі. І далі творимо. Бо вважаємо, що кожна дитина має від Бога талант. Рідше чуємо – музикант чи художник «самородок без освіти», в основному музикант чи художник отримав професійну мистецьку освіту. Саме у таких двох напрямах працюємо – виховуємо професійних музикантів і дбаємо про висококультурних, всебічно розвинених громадян України. Сподіваємось, нас почують, прислухаються до нашої Музики. Наш заклад багатий традиціями і творчими звершеннями, учительськими династіями і талановитими учнями. Маємо за честь крізь терни і приваби часу зберегти, примножити і донести до майбутніх поколінь ті духовні скарби і здобутки, які зібрані роками.

Тетяна ВИШПОЛЬСЬКА,

директор

Надвірнянської

 дитячої музичної школи.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!