Газета по-надвірнянськи
 

У День Соборності молилися за Україну

28 січня 2016, 14:27 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 559 переглядів

Дев`яносто сьому річницю Дня Соборності України краяни відзначили на майдані Шевченка у райцентрі урочистим віче, хивлиною мовчання за загиблими Героями нації тих буремних років і сьогодення та молитвою за Україну під орудою священика УГКЦ, декана Надвірнянського о. Андрія Бакоти.

Далекого 1919-го вперше за багато століть об`єдналися дві частини єдиної Української держави, щоб разом відродити власну історію, рідну мову, культуру, політично й економічно сильну країну. Упродовж століть за єдність і цілісність держави віддали своє життя кращі сини і дочки України. Рахунок цим жертвам не припинився і в наші дні, перейшовши уже на тисячі, починаючи із 22 січня 2014 р., коли відбулися перші вбивства протестувальників на Майдані у Києві, і завершуючи російською військовою агресією на сході, що триває зараз…

IMG_8270

Тому й урочисто-стриманим був голос ведучої Галини Чуревич, а квіти пошанівку від міської та районної влади поставили до пам`ятника Великому Тарасові і стели Героям Небесної Сотні, котрих насправді тисячі, серед яких ті, котрих знаємо за прізвищами, і …безіменні.

IMG_8274

Після вірша В. Сосюри «Любіть Україну», якого прочитав Назарій Олексин, учасники віча піднесли свої молитви до Творця. За Соборність, омиту кров`ю, за Україну.

Леся ДУТЧАК (текст), Василь ІВАСЮК (світлини) «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!