На Дні депутата районної ради 12 січня ц. р. під орудою голови районної ради Івана Гурмака обранці Надвірнянщини обговорили матеріали третьої сесії районної ради, яка має відбутися завтра, 15 січня.
Перше питання порядку денного про проект рішення районної ради «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2015 р. № 51-2/2015 «Про районний бюджет на 2016 рік» зумовлене необхідністю прийняти оновлений районний бюджет, оскільки, за словами Івана Гурмака, до прийняття Державного бюджету на 2016 рік він був «технічний». Цю тезу підтвердив і начальник фінансового управління РДА Михайло Обідняк, пояснивши, що у прийнятому Верховною Радою Держбюджеті-2016 усі показники змінені. Приміром, дохідна, видаткова частини, внесені зміни до Бюджетного кодексу, інших законодавчих актів, змінено ставку єдиного соціального внеску, ПДФО тощо. Районний бюджет на 2016 рік з оновленими показниками депутати підтримали.
Визначено: доходи районного бюджету у сумі 768633,0 тис. грн., у т. ч. доходи загального фонду 759998,5 тис. грн., доходи спеціального фонду райбюджету 8634,5 тис. грн.; видатки районного бюджету у сумі 768633,0 тис. грн., у т. ч. видатки загального фонду райбюджету – 759948,5 тис. грн., видатки спеціального фонду райбюджету 8684,5 тис. грн.; повернення кредитів до спеціального фонду районного бюджету у сумі 18,0 тис. грн.; профіцит загального фонду районного бюджету у сумі 50,0 тис. грн. та дефіцит спеціального фонду районного бюджету 50,0 тис. грн.
Проектом передбачено затвердити бюджетні призначення головним розпорядникам коштів районного бюджету на 2016 рік, у т. ч. по загальному фонду 759948,5 тис. грн. та спеціальному фонду 8684,5 тис. грн. за тимчасовою класифікацією видатків та кредитування місцевих бюджетів та головними розпорядниками коштів.
Що стосується переліку захищених видатків загального фонду районного бюджету на 2016 рік, то вони передбачені на: оплату праці працівників бюджетних установ; нарахування на заробітну плату; придбання медикаментів та перев`язувальних матеріалів; забезпечення продуктами харчування; оплату комунальних послуг та енергоносіїв; поточні трансферти населенню; поточні трансферти місцевим бюджетам; підготовку кадрів вищими навчальними закладами І-ІV рівнів акредитації; забезпечення інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення для індивідуального користування; заходи, пов`язані з обороноздатністю держави, що здійснюють за рахунок резервного фонду районного бюджету.
У складі видатків районного бюджету пропонують передбачити кошти на реалізацію державних та регіональних галузевих програм на загальну суму 3126,0 тис. грн.
Під час обговорення проекту про цей важливий документ виокремилися проблеми фінансування зарплат за січень ц. р. для працівників апарату органів місцевого самоврядування, на що звернув увагу депутат Михайло Мельник. Про недофінансування освітян турбувався від імені педагогів депутат Микола Андрейчук. Вимогливо мовилося про забезпечення пільгових автоперевезень, що згідно з кошторисним документом держави віддано на місцеві бюджети. На всі ці болючі питання намагалися знайти відповідь начальник відділу освіти РДА депутат Степан Северилов, заступник голови РДА Богдан Зеленчук, заступник голови районної ради Ігор Писклинець. Усі погодилися у тому, що проблеми – вкрай актуальні. Та, якщо фінансування апарату сільських рад вдасться вирішити вчасно у межах компетенції і спільних зусиль районних виконавчої і представницької гілок влади, то про повернення освітянської субвенції педагогам району (а її недодали єдиному нашому району з області у грудні минулого року) вирішено клопотатися перед обласною держадміністрацією, у т. ч. і методом адресних відповідних звернень третьої сесії районної ради. Ці питання були у полі зору бюджетної комісії та президії районної ради. Зрештою, остаточні рішення з цих проблемних питань – за сесією районної ради. А про те, що фінансування пільгових перевезнь не доведеться закладати у районний кошторис, подав деяку надію лист Мінсоцполітики, який зачитав Михайло Обідняк. У ньому, зокрема, йдеться, що це відомство ініціює перед урядом прохання все ж таки кошти на пільгові перевезення передбачити у Держбюджеті-2016.
Депутати обговорили і підтримали питання про встановлення додаткових виплат ветеранам ОУН-УПА. Попередньо аналогічне рішення прийняла вже обласна рада. Із січня цього року 44 вояки УПА у Надвірнянщині одержуватимуть щомісячно до пенсії ще додатково з обласного і районного бюджетів по 500 грн. (тобто 1 тис. грн.).
Прийнято рішення, щоб реабілітованим громадянам, інвалідам І та ІІ групи по зору та дітям-інвалідам до 18 років по зору надати на 2016-2020 роки пільги з райбюджету на оплату житлово-комунальних послуг.
Обговорили також питання про структуру та чисельність виконавчого апарату районної ради. Цю частину порядку денного завтрашньої третьої сесії депутати обговорили за координцією заступника голови районної ради Ігоря Писклинця.
Опісля депутати продовжили роботу у профільних комісіях районної ради.
***
Комісія з питань молодіжної політики, спорту, ЗМІ та соцзахисту населення під керуванням Ігоря Голінея підтримала порядок денний третьої сесії районної ради, рекомендувавши внести додаткове питання про обрання членів до редакційної ради, ревізійної комісії та загальних зборів засновників ТРК «Надвірна».
Депутат районної ради Тетяна Пришляк акцентувала увагу на необхідності обгрунтування коштів на цільові програми та прийняття їх після звіту про виконання таких програм за результатами діяльності у 2015 році. Депутат Іван Козловський зачитав листа дирекції СДЮСШ ОР профкому ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття» про фінансову підтримку її та боксерського клубу «Едельвейс». Колеги-депутати погодилися з таким проханням і скерували листа на розгляд бюджетної комісії.
У роботі депутатської комісії, яку курує начальник організаційного відділу виконавчого апарату районної ради Богдан Клим`юк, взяли участь директор ТРК «Надвірна» Богдан Климковецький та начальник управління соціального захисту населення РДА Ярослав Гундяк.
Леся ДУТЧАК «Народна Воля»