Газета по-надвірнянськи
 

Безоплатна правова допомога

4 лютого 2016, 14:47 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 566 переглядів

У вівторок, 9 лютого у Надвірнянському районному управлінні юстиції (вул. Грушевського, 18, м. Надвірна) працівники Івано-Франківського місцевого центру з надання безоплатної правової допомоги проводитимуть прийом громадян з метою надання юридичних консультацій та роз’яснень чинного законодавства.

Для запису на прийом телефонуйте за номером: (096) 138-82-89.

Хто має право

на безоплатного адвоката?

Особи, якщо середньомісячний сукупний дохід їхньої сім’ї нижчий суми прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до Закону України «Про прожитковий мінімум» для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення (працездатні особи – 1378 грн., непрацездатні особи  – 1074  грн., діти до 6 років – 1167 грн., діти від 6 до 18 років – 1455 грн.).

Інваліди, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії у розмірі менше двох прожиткових мінімумів для непраце­здатних осіб (менше 2148 грн.).  Інші доходи осіб, визнаних в установленому порядку інвалідами, не враховують.

Діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, безпритульні діти, діти, які можуть стати або стали жертвами насильства в сім’ї.

Особи, на яких поширюється дія Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту».

Ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом.

Особи, які мають особливі заслуги та особливі трудові заслуги перед Батьківщиною, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом. Ветерани праці та діти війни, не є суб’єктами права на безоплатну вторинну правову допомогу.

Особи, які належать до числа жертв нацистських переслідувань, стосовно питань, пов’язаних з їх соціальним захистом.

Особи, щодо яких суд розглядає справу про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи.

Особи, щодо яких суд розглядає справу про надання психіатричної допомоги в примусовому порядку.

Особи, реабілітовані відповідно до законодавства України, стосовно питань пов’язаних з реабілітацією.

На прийомі обов’язково при собі мати паспорт або інший документ, що посвідчує особу /законного представника особи, реєстраційний номер облікової картки платника податків особи/ законного представника особи.

Районне

управління юстиції.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!