Гаврилівка
Вечір пам’яті розпочався із молитви під орудою отця Романа Григораша. Історію про революційний Майдан і тодішні події розповіла завідувач бібліотеки Марія Мельник. Під мелодію лемківської народної пісні «Пливе кача по Тисині» Діана Урбанович з лампадкою у руках продекламувала вірш «Брати мої, невинно убієнні». Ведучі Вікторія Андрусяк та Василь Христан щораз нас повертали у страшні дні Революції Гідності, які демонструвала на екрані завуч Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ст. Світлана Сідляр.
На вечір запросили учасників АТО села: Михайла Богдана і Руслана Грицяка, а також бійців із Надвірної Олега Туєшина та Андрія Семчука.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих Героїв Небесної Сотні. З болем в серці читали вірші Христина Хабайлюк, Ірина Номировська, Оксана Лесюк, Оля Лесюк, Таня Гавкалюк, Іванна Іванишин, Роксолана Ців’юк. Також звучали жалібні пісні у виконанні Ірини Номировської, Наталії Даців, Христини Хабайлюк. Представлений альбом «Відважні Герої твої – Гаврилівко», який оформила і зібрала відомості про відважних героїв села Марія Мельник, викликав неабияку зацікавленість в односельців.
Сільський голова Василь Грицяк розказав детальніше про цих воїнів, їх сім’ї і подякував усім присутнім за пам’ять про цю трагічну сторінку в історії нашої країни.
Назавизів
У будинку культури провели годину вшанування Героїв Небесної Сотні, розпочавши виконанням Гімну України (акомпонувала на скрипці Ольга Дерещук). Ведучі Ілона Микитюк та Софія Балацко вели розповідь-спогад про незабутні події Революції Гідності. На екрані продемонстровано епізоди кривавої розправи над мирними людьми. До присутніх звернулись сільський голова Василь Мацелик та воїни АТО, серед яких житель села Ігор Бакота.
На завершення заходу запалили свічку пам`яті, виконали духовний гімн «Боже великий, єдиний». Завідувач бібліотеки Світлана Лещенко представила книжкову виставку-інсталяцію «Герої не вмирають».
Ланчин
Годину-реквієм «У нашій пам`яті ви назавжди лишились…» у Ланчинській бібліотеці для дорослих розпочали Славнем «Ще не вмерла України…». Ведучі, читці Андріана Романюк, Надія Яновська, Василь Сікора, Михайло Андрушко, Оля Стрихар, Степан Климко, Вікторія Гресько, Марина Марчак, Олеся Гоцуленко повели присутніх у спогади про Революцію Гідності. Зворушливо виконали пісні «Над землею тумани» Андріана Романюк та «Україно, молимося за тебе» Галина Тороус і Мирослава Гордєєва-Мельник. У годині-реквіємі взяла участь поетеса, член літстудії «Бистрінь» М. Гордєєва-Мельник.
Хвилиною мовчання вшанували усіх загиблих Героїв Небесної Сотні, серед яких житель Ланчина Василь Шеремет.
Чорні Ослави
У Чорноославському сільському клубі провели вечір-реквієм «А Сотню вже зустріли небеса» за участі аматорів сцени: Уляни Вергун, Діани Ванджури, Миколи Биндаса, Лідії Вяхірєвої, Мирослави Козьмин, Тетяни Іванчак, Аліни Мельничук, Соломії Щербюк, Іванни Грещук, Марії Кондрук, Іванни Мельник, а також солістки Мар`яни Лазарович, активістки усіх масових заходах у нашому селі. Привертала увагу виставка, оформлена працівниками бібліотеки: Галиною Биндас та Марією Боднарук.
Значимості додала присутність сільського депутата Ярослава Садов`яка та сільського голови Ростислава Вовка, який завжди підтримує патріотичні заходи. Велика подяка директорові школи Василеві Поповичу, який долучився до заходу і разом з учнями та педагогічним колективом вшанували хвилиною мовчання усіх Героїв, котрі поклали свої голови за наше майбутнє.
Гвізд
Працівники бібліотеки та будинку культури провели вечір-пам`яті «Майдан у пам`яті людській, майдан в серцях народу», а також оформили книжкову виставку «Не забувай героїв, вони не вмирають».
Ведучі – Ольга Фуфалько та Вероніка Боднарук. Вірш о. Петра Половка «Пресвятая Богородице, молимось Тобі» прочитала Леся Боднарук. Пісні «Над землею туман», «Обірвалось життя» та інші виконали Марія Вірстюк, Катерина Панчук, Ганна і Марія Траско, Вікторія Насадюк, Вікторія Янцюк, Сніжана Задорожна.
Хвилиною мовчання вшанували Героїв, котрі за волю України поклали безцінне життя.
Саджавка
Громада села вшанувала відвагу, силу духу і стійкості людей, котрі віддали своє життя під час Революції Гідності. Священики отець-декан Мирослав Хімейчук (УАПЦ) та о. Валерій Лєндела (УГКЦ) відправили панахиду біля каплички Героям Небесної Сотні у центрі села. Юні школярі виконали літературну композицію на честь Героїв. Завершили вшанування спільним виконанням Державного Гімну.
Напередодні біля каплички помолилися та запалили лампадки голова районної ради Іван Гурмак і детутат обласної ради Михайло Іваночко.
Добротів
Школярі Добротівського навчально-виховного комплексу вшанували Героїв Небесної Сотні, провівши літературно-музичний вечір-реквієм. Після його закінчення поклали ялинкові гірлянди та запалили лампадки біля стели Героям у центрі села.
Прикарпатський військово-спортивний
ліцей-ІНТЕРНАТ
У скорботі схиляємо низько голови перед вічною пам’яттю людей, які не побоялися повстати проти жорстоких можновладців України у ХХІ столітті. Їх вбито, знищено, щоб налякати все суспільство.
Про це упродовж тижня мовилося і на уроках, і на позакласних заходах у Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернаті, під час презентації книги «Горять свічки на серці України». Кожен її рядок сповнений невимовною скорботою і болем за людьми, котрі вже ніколи не переступлять порогу рідного дому, не візьмуть на руки і не пригорнуть дітей…
Ліцеїсти запалюють свічки, вшановуючи Героїв Небесної Сотні, дискутують з приводу проблеми війни і миру, досліджують воєнні стежки випускників ліцею Степана Воробця, Віктора Семчука, які загинули у боротьбі за волю України у 2014 році. У навчальному закладі створено Куток вшанування загиблих Героїв України та тих випускників, які отримали державні нагороди. Куток поповнюємо, а його матеріали засвідчують, що Клятва ліцеїста на вірність народові України живе у серцях кожного. І особливе місце займають небуденні слова: «Здобудеш Українську державу або згинеш у боротьбі за неї», закладені у «Заповіті» першого директора ліцею Ореста Дичковського.
Більше 50 випускників сьогодні захищають українську державу, непохитно стоять на сторожі її свободи і незалежності. При найпершій нагоді приїжджають у ліцей, щоб не тільки зустрітись із своїми наставниками, а й поділитись тим, що наболіло, подякувати за ґрунтовну науку.
Ми вдячні вихователям ліцею Русланові Гвоздянчуку та Валерію Гіренку, котрі повернулись із поля бою. З ними організовуємо зустрічі, спілкування. Це дає змогу глибше зрозуміти, що справжні патріоти поруч і вчитися треба у них.
Учителі української мови і літератури проводять огляд-конкурс учнівських творів, присвячених подвигам Героїв Небесної Сотні.
За повідомленнями
Галини ВОЛОШИН,
Лесі КОЗЬМИН,
Світлани ЦІВ`ЮК,
Василя ГЕРЕЯ,
Віри БОЙКО.