Неоголошена російсько-українська війна (влада її сором’язливо називає АТО) в Україні продовжується. Щодня вісті з фронту приносять сухі цифри про загиблих та поранених. Проте останнім часом до загальних даних з фронту додалась інформація і про тих, котрі вже провели рік і більше на передовій та демобілізувався.
На передовій східного фронту побувало вже більше сотні жителів району. Дехто із них ще й досі захищає Україну від московського тероризму. Проте після повернення зі сходу у бійців виникає дуже багато різноманітних побутових потреб: пошук роботи, отримання статусу учасника АТО, відповідних пільг, лікування, реабілітації, оздоровлення дітей та інше, які зараз надзвичайно важко вирішувати самотужки. Тому бійці Надвірнянщини, які перебували на фронті, об’єдналися у громадську організацію «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО», щоб разом вирішувати та долати труднощі. Головою ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» обрано Олега Туєшина, бійця 4-го батальйону оперативного призначення Національної Гвардії України.
Ця громадська організація «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО» заснована у квітні 2015 року після того, як бійці усвідомили реальний стан справ у країні: те що неоголошена війна швидко не закінчиться, й про них особливо ніхто не збирається піклуватися. Дійсність така: державі потрібні нові мобілізовані, а тим часом додому почали повертатися перші «дембеля» зі своїми проблемами.
Олег Туєшин разом із бійцями дякує за підтримку громаді Надвірнянщини, яка постійно піклується, щоб бійці на фронті добре харчувалися та не мерзли.
– Волонтери і громадськість велику допомогу надають захисникам на фронті. Важливою підтримкою для нас є малюнки, листи та обереги від школярів Надвірнянщини. Наша громадська організація за допомогою небайдужих краян опікується бійцями і тими військовими, які демобілізувалися, та їхніми сім’ями. Але досить багато питань залишаються невирішеними, – зазначає Олег Туєшин.
Гвардієць розповідає про бойові будні та життя бійців на передовій.
– У нашого батальйону від початку війни це – уже четверта ротація. Бойові завдання бійці батальйону виконували як у Донецькій, так і Луганській областях. Це район селища Попасна, селище Кримське, дислокувалися біля селища Горлівка. Під час останньої ротації у нас виникало досить багато складних бойових операцій. Але хлопці трималися мужньо, у батальйоні панує побратимський дух і ми впевнені, що завжди вчасно прийде допомога, – наголошує націоналіст. Безпосередньо сам бачив, як відновлювалася українська армія, як встановлювалася її нова міць при максимальній підтримці української нації, волонтерів та всього українського народу.
– Я – з перших днів на війні. Спочатку як волонтер їздив на схід, а пізніше добровольцем вступив до лав Національної Гвардії України. Я бачив початки відновлення Збройних сил і бачу нашу армію тепер. Різниця – разюча, але впевнений, що цього недостатньо. Наші хлопці навчилася військової справи, навчилися воювати, у нас з’явилася техніка, ми знаємо, як користуватися рацією, набоями, мінами. Та влада не повністю переймається проблемами військових як на фронті, так і після їхньої демобілізації. Найважче на фронті, коли помирають твої побратими, коли влада розповідає про мирні мінські домовленості, коли стріляти у ворога не можна, а побратими гинуть, – ділиться невтішними думками Олег Туєшин. – Ми відстояли Україну і впевнені, що зможемо захистити і тепер нашу країну. За це ми заплатили найдорожчим – кров’ю та життям своїх побратимів.
Основна мета нашої громадської організації – задоволення та захист законних економічних, творчих, вікових, національно-культурних та інших спільних інтересів членів організації; створення для них належних умов для повноцінної реабілітації, працевлаштування та повернення до нормального життя; надання оздоровчої, медичної, психологічної та моральної допомоги, а також захист соціальних інтересів членів організації, членів сімей учасників АТО, членів сімей загиблих вояків-учасників АТО, осіб із числа військовослужбовців та бійців добровольчих формувань, які стали інвалідами внаслідок поранень, отриманих на війні.
Усі, котрі мають змогу і хочуть допомогти бійцям, можуть приносити продукти, теплі речі, засоби гігієни, медикаменти на склад у м. Надвірній, вул. Мазепи, 29, на подвір’ї міської ради.
Раді будемо відчути підтримку та допомогу від громади Надвірнянщини, чекаємо допомоги від волонтерів та простих людей.
Про це звертаються до краян голова ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО», депутат Надвірнянської міської ради Олег ТУЄШИН (тел. 068-019-27-60) та голова Наглядової ради ГО «Надвірнянське районне об’єднання воїнів АТО», депутат обласної ради Василь СЕНАТОВИЧ (тел. 098-806-21-93), повідомляє прес-служба Надвірнянської райорганізації ВО «Свобода».