Газета по-надвірнянськи
 

«В плині віків»

25 лютого 2016, 14:07 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 569 переглядів

Презентацію цієї книги – історика, краєзнавця Михайла Семкіяша – провів відділ краєзнавчої літератури у центральній районній бібліотеці. Модератор заходу, завідувач відділу Раїса Грушецька зробила анотацію книги, коротко висвітлила теми розділів.

Книга вийшла друком в Івано-Франківському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти торік у грудні накладом 300 примірників. Михайло Семкіяш є також автором  книг з історії – «Україна в умовах незалежності (1991-2011)», «Стежками історії», «Друга половина ХХ століття – втрачені ілюзії», «Від Фултона до Белграда» та ін.

Нововидання знайомить читачів із соціально-економічним життям Надвірнянщини на стику 19-20 століть. Ця тема належить до «білих плям» в історії Прикарпаття і в цьому основна актуальність видання. У ньому детально висвітлено постаті багатьох відомих людей, зокрема, йдеться про лікаря, винахідника Антіна Кобилянського, про науковця-етнографа Антіна Онищука, професора Олега Целевича та ін.

Михайло Семкіяш зазначив важливість крає­знавства, яке є фундаментом історичної науки, відзначив, що з історії Надвірнянщини дуже мало історичних матеріалів, детально проаналізував події, які відбувалися на теренах Надвірнянщини у роки національно-визвольної війни (1648-1657 р.), опришківського руху, історії січового стрілецтва, зокрема, згадав лікаря січового стрілецтва Костя Воєвідку, командира кінного полку Франца Бориса, який проживав у с. Волосові, а також адвоката, банкіра Юрія Микицея, жителя смт. Биткова, син якого загинув у бою під Крутами.

Друзі та колеги автора – історики-краєзнавці Володимир Свягла, Микола Сіщук, Євген Луців, Олег Гречко, Ігор Андруняк, Іван Кметюк та інші високо оцінили працю Михайла Семкіяша, відзначивши скрупульозність роботи, аналіз кожної історичної події, науковий підхід до проблем, легкість та доступність у прочитанні, невтомну працьовитість автора і побажали  успіхів у його творчій роботі та нових книг.

Галина ВОЛОШИН,

директор Надвірнянської ЦБС.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!