11 березня 2016, 14:01 | Рубрика: Освіта Версія для друку
686 переглядів
Євроінтеграція – цивілізаційний вибір України, одна з ключових вимог Революції Гідності. У системі зовнішньополітичних пріоритетів України вона посідає особливе місце.
Виступаючи на XVII саміті Україна – ЄС у Києві 27 квітня 2015 р., Президент України Петро Порошенко наголосив, що перспектива членства в ЄС є стратегічним орієнтиром українських прагнень до перетворення і ключовою метою, заради якої проводяться реформи. Уперше Україна взяла участь у саміті в статусі держави, яка уклала Угоду про асоціацію з Європейським Союзом.
Для того, аби відчувати себе людиною Європи, українцям потрібен певний рівень матеріального добробуту – так вважають 47% населення; відчуття захищеності з боку закону – 33,5%, повага до цінностей демократії та прав людини – 23% респондентів. І запровадження безвізового режиму важливе для 57% українських громадян: абсолютна більшість жителів Західного (80%) і Центрального (64%) макрорегіонів підтримують саме таку позицію.
Основними перевагами членства в Євросоюзі українці вважають можливість вільного пересування, підвищення рівня життя людей, вільний доступ молоді до навчання в університетах держав-членів ЄС. Кожний четвертий українець вважає, що членство в ЄС сприятиме проведенню внутрішніх реформ в Україні.
Основними негативними наслідками членства в ЄС, за даними цього ж дослідження, можуть стати: еміграція українців за кордон, погіршення відносин з країнами СНД. Також існують побоювання, що це призведе до підвищення рівня безробіття.
3 березня ц. р. у рамках тижня циклової комісії обліково-фінансових дисциплін Надвірнянського коледжу Національного транспортного університету Тетяна Богославець-Дроздюк запропонувала дуже цікаву роботу: науково-проблемний семінар «Європейські перспективи України в 2016 році», над якою працювали молоді, перспективні студенти, для котрих європейський вибір є частиною їх світогляду, їх вибором. Досліджували та аналізували студенти надзвичайно актуальні теми: «Аналіз режиму вільної торгівлі між Україною та ЄС» (Ольга Козмейчук, студентка групи Ф-31), «Лібералізація візового режиму України з країнами Європейського Союзу» (Іванна Губарчук, студентка групи Ф-31), «Біометричні документи в Україні» (Тетяна Адамюк, студентка групи Е-31), «Референдум в Нідерландах: сценарії та наслідки для України та ЄС» (Інна Кушнірчук, студентка групи Ф-31), «Децентралізація під мікроскопом: аналіз та перспективи» (Назарій Абрат, студент групи ЕМ-21), «Українська армія за стандартами НАТО» (Олександр Бейсюк, студент групи ЕМ-21), «Проблеми та перспективи впровадження системи електронного урядування в Україні» (Оксана Базілевська, студентка групи Е-31).
Для підбиття підсумків кожної з доповідей запрошені експерти-практики: Марія Петрина – доцент кафедри менеджменту та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу; Іванна Полюк – заступник начальника Надвірнянського районного відділення Управління державної міграційної служби України; Олександр Колядко – викладач Надвірнянського коледжу НТУ; Тарас Олендій – координатор громадянської мережі «Опора»; Андрій Левицький – заступник військового комісара Надвірнянського районного військового комісаріату; Василь Боднар – військовослужбовець військової служби за контрактом, учасник бойових дій в Іраку та антитерористичної операції на сході України; Ярослав Гундяк, начальник управління соціального захисту населення Надвірнянської районної державної адміністрації.
Для України європейська інтеграція – це шлях модернізації економіки, подолання технологічної відсталості, залучення іноземних інвестицій і новітніх технологій, створення нових робочих місць, підвищення конкурентоспроможності вітчизняного товаровиробника, вихід на світові ринки, насамперед, на ринок ЄС. Як невід’ємна частина Європи Україна орієнтується на діючу в провідних європейських країнах модель соціально-економічного розвитку. Такий висновок науково-проблемного семінару висловили і студентська молодь, і запрошені гості.
Тетяна БОГОСЛАВЕЦЬ-ДРОЗДЮК,
викладач циклової комісії обліково-фінансових
дисциплін
Надвірнянського
коледжу НТУ.