Газета по-надвірнянськи
 

Шана командирові УПА

11 березня 2016, 14:08 | Рубрика: Громадськість, Духовність, краяни-повстанці Версія для друку Версія для друку 573 переглядів

Минулої п`ятниці у Надвірній відбулася Хода пам`яті, присвячена 66-ій річниці загибелі командира Української Повстанської Армії генерала Романа Шухевича.

У церкві Воздвиження Чесного Хреста відправили заупокійну службу Божу. Звідти колона зі смолоскипами, в якій крокували вояки УПА, воїни-захисники східних рубежів України і вихованці Прикарпатського військово-спортивного ліцею-інтернату та небайдужі краяни, вирушила центральними вулицями до Символічної могили Борцям за волю України. Під час ходи її учасники проголошували патріотичні і повстанські гасла: «Слава Україні!», «Героям слава!», «Герої не вмирають!», «Генералу Шухевичу – тричі «Слава!», «Бандера і Шухевич – Герої України!», «Героям Небесної Сотні, Героям Української Повстанської Армії – тричі «Слава!».

IMG_8741

Біля Символічної могили Борцям за волю України отець-декан УГКЦ Андрій Бакота зі священиками відправив молебень. Після цього депутат Надвірнянської міської ради від фракції ВО «Свобода» Євген Луців відкрив пам`ятне віче. Депутат обласної ради, голова обласної організації ВО «Свобода» Василь Попович передав свою радість від того, що серед учасників пам`ятної смолоскипної ходи є вихованці Прикарпатського військового ліцею, серед яких декілька років тому був і він. Характеризуючи постать Романа Шухевича, Василь Попович відзначив, що повстанський командир володів такою рисою як відданість рідному народові і Вітчизні. У цьому переконує факт, коли він вирішив не йти за кордон, а залишитися зі своїми вояками на теренах України, хоча ситуація загострювалася великою присутністю і наступом більшовицьких військ і засиллям комуністичної влади. Прикметним є те, що в Одесі є вулиця Романа Шухевича. Це південне українське місто пам`ятає відвідини партизанського Провідника. Спортовець, військовик, патріот і… музикант. Очевидці запам`ятали, як під час перебування у Карпатах Роман Шухевич грав на піаніно, котре вдячні люди несли до зали разом із виконавцем лише з однією метою, аби не пошкодити інструмент. Василь Попович висловив побажання, щоб військові ліцеїсти всерйоз готували себе до того, щоб стати справжньою військовою елітою України і мали єдиним бажання – змінити на краще українську армію. Свого часу у військовому ліцеї існували рої, чоти на зразок структури війська УПА. Чому б не відновити таку структуру зараз? Україну маємо захищати до останнього подиху. Маємо бути сильними, твердими. І цю силу і твердість черпати у генерала «Чупринки» – Романа Шухевича, наголосив Василь Попович.

Отець-військовий капелан для бійців на східному фронті Василь Довганюк закликав до молитви у час Великого посту за втраченого батька, брата, сина. Ми не допустимо, аби душі наших дітей заразилися кремлівською заразою. Ми молимося за єдність. Хто забуває про Україну – той стає мов би без матері.

IMG_8743

До згуртування навколо української національної ідеї і зміцнення рідної Української Держави закликав голова районної ради Іван Гурмак. Своєю єдністю і єдністю поколінь як на нинішній Ході пам`яті – вояків УПА, воїнів АТО та військових ліцеїстів – треба укріплювати нашу любов і відданість Вітчизні. Якраз генерал Роман Шухевич своїм життєвим і бойовим шляхом довів, як треба відстоювати незалежність рідної держави. Його уроки і його бойовий та державницький досвід і нині варто застосовувати у державотворчій справі.

Бойовий подвиг генерала Романа Шухевича переконує в тому, що українцям треба опиратися на власні сили у боротьбі за свою державу і за націю. Лише таким способом можемо добиватися державного поступу і лише єдністю та мужністю обов`язково переможемо окупантів у російсько-українській війні – на цьому наголосив депутат обласної ради, очільник районної організації ВО «Свобода» Михайло Іваночко.

У 1940-і роки Роман Шухевич керував військом, яке воювало проти московських окупантів на території кількох західних областей. Він знав, що бореться за вільну Україну, бо саме на ідеології незалежної і самостійної держави, на уроках партизанської боротьби можна виховати віддану націю. Цій справі присвятив своє життя Роман Шухевич і цю справу треба продовжувати і зараз. Відрадно, що у ці дні все свідоме патріотичне людство віддає шану пам`яті легендарного повстанського командира Романа Шухевича – почесного громадянина м. Надвірної – про це говорив Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович.

Віче засвідчило, що противником Романа Шухевича на посту керівника Української підпільної держави була система, не тільки значно сильніша, а й відлагоджена за попередніх 20 років до дрібниць, яка мала у своєму розпорядженні неспівмірно більший ресурс. Проти Романа Шухевича комуністична система наповнила тисячами каральних військ непокірні території, розпочала масові депортації, створила розгалужену систему агентів та провокаторів, організовувала провокації. І, навіть, у такій ситуації українське підпілля існувало 10 років, а сам Роман Шухевич прожив 6 років у цьому підпіллі. Це його особистий рекорд серед колег – лідерів антитоталітарних збройних рухів під час та після Другої світової війни.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!