Газета по-надвірнянськи
 

Сьогодні вшановуємо Героїв

4 березня 2016, 14:20 | Рубрика: краяни-повстанці Версія для друку Версія для друку 569 переглядів

У п`ятницю, 4 березня, о 17-ій год. 30 хв. у Церкві Воздвиження Чесного Хреста у Надвірній відбудеться поминальна служба Божа і панахида за полеглими у боротьбі за Українську Державу: Романом Шухевичем-«Тарасом Чупринкою» – Головним Командиром УПА та Павлом Вациком-«Прутом» – курінним куреня «Підкарпатський», майором УПА. Після Богослужіння – урочиста хода до могили Борцям за волю України (вул. Соборна) на честь вшанування полеглих на полі слави командирів Української Повстанської Армії.

Рядки героїчного життя повстанських командирів

66 років тому 5 березня 1950 р. у нерівному бою зі спецгрупою МГБ у селі Білогорща поблизу Львова загинув легендарний Роман Шухевич – «Тарас Чупринка».

У 1943-1950 роках Роман Шухевич, Головний Командир УПА (псевдо «Тарас Чупринка»), Голова Проводу ОУН на Українських Землях («Тур») і Голова Секретаріату УГВР («Лозовський») керує національно-визвольною боротьбою багатотисячної УПА, широкого підпілля ОУН та мільйонних мас українського народу проти німецько-гітлерівських та московсько-більшовицьких окупантів.

Роман Шухевич до дня загибелі керував визвольною боротьбою  ОУН-УПА на українських землях і завдяки його непересічному політичному і військовому талантові, силі духу і мужності  Українська Повстанська Армія вписала золоту сторінку в історію українського  національно-визвольного руху 1940-1950 років.

 ***

1 березня 1946 р. у бою  із НКВД біля села Рибне Тисменицького району Івано-Франківської області загинув Павло Вацик (псевдо «Прут») – майор Української Повстанської Армії, командир сотні «Змії» куреня «Скажені» (1944), курінний куреня «Підкарпатський» (1946) 22-го (Станіславського) Територіального відтинку «Чорний ліс» групи УПА-Захід.

Лицар Срібного Хреста Бойової Заслуги 1-го класу, уродженець с. Заріччя Надвірнянського району. У 2007 році курінному «Пруту»-Павлові Вацику у його рідному селі Заріччі встановлено пам’ятник, як шана та вдячність за самопожертву та відданість у боротьбі у лавах УПА.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!