На початку сесійного засідання 21 квітня ц. р. голова районної ради Іван Гурмак акцентував увагу на трагічній даті – 30-й річниці аварії на ЧАЕС, наслідком якої стали тисячі загиблих і потерпілих, а також виселених співвітчизників. Іван Гурмак закликав усіх присутніх долучитися до вшанування ліквідаторів техногенної катастрофи, яким у Надвірній відкриють символічний пам`ятний Знак.
На сесії представили новопризначеного керівника відділу Держгеокадастру у Надвірнянському районі Івана Забронського.
Затвердивши порядок денний, до якого включили і додаткові питання, запропоновані депутатськими комісіями та президією районної ради, депутати заслухали інформацію голови постійної комісії районної ради мандатної, з питань депутатської діяльності, зв`язків із громадськістю, захисту прав людини, законності, правопорядку та децентралізації Ігоря Білогана про внесення змін до рішення районної ради від 11 грудня 2015 п. № 9-1/2015 «Про регламент районної ради» у частині поіменного голосування. Тож депутати відкрито виявлятимуть свою волю з тих чи інших питань після того, як голова районної ради оголошуватиме їх прізвища в алфавітному порядку відповідно до списків фракцій, утворених у районній раді.
На захист добровольчих батальйонів
Традиційному оголошенню депутатських звернень і заяв передувала патріотична акція депутатів фракції ВО «Свобода» під орудою колеги, депутата обласної ради Василя Сенатовича, спрямована на підтримку усіх патріотів-добровольців, котрі одними із перших у важку хвилину стали в обороні України. Депутати розгорнули плакат «Не вбивайте добровольчий рух в Україні!». Цей заклик вони адресували керівництву держави, про що у своєму відвертому виступі справедливо наголосив Василь Сенатович.
– Спочатку ліквідували «свободівський» батальйон МВС «Січ», переслідують «Правий сектор». Є проблеми у «Донбасу», «Айдарі». Батальйону ОУН «шиють» голландські картини: напевно, за ахметівський офіс та російський банк, – констатував обурливий стан справ із добровольчим рухом у державі знаний на Прикарпатті громадський активіст, волонтер і вояк Василь Сенатович, який також перебував серед добровольців «Карпатської «Січі», сформованої позаторік восени. За словами Василя Сенатовича, і до цієї окремої добровольчої чоти у нинішньої влади «дійшла черга»… А в той найнебезпечніший для країни час, коли йшли повномаштабні бойові дії, карпатські січовики облаштували свої бойові позиції у селі Піски пліч-о-пліч із побратимами ДУК «Правий сектор», ОУН, «Дніпро-1» та 93-ою ОМБ. Тоді формувалося справжнє українське військо, зазначив Василь Сенатович і одразу загострив увагу на риторичних питаннях – про те, чому розформовують «добровольчі батальйони, які вміють і хочуть воювати, а на їх місце приходять мобілізовані, не завжди підготовлені новобранці, котрі опісля підриваються на своїх же мінах та розтяжках?..».
– А де та техніка, пане гаранте, якою ви так «хизуєтеся» на ваших олігархічних каналах?.. А знаєте, як ту пошиту форму називають… – «аватарка», – з гірким болем мовив Василь Сенатович і зробив висновок: – Очевидно, нашому гарантові не потрібне сильне духом патріотичне українське військо – не рідне воно йому. Хай своїх дітей годує тим, чим зараз годують українське військо. І ще дозволяє собі заявити, що обійшовся би без волонтерів… Очевидно, що у цій війні є якісь домовленості, про які ми не знаємо. Ми знаємо хто домовляється: кум Путіна – україноненависник Медведчук. Усі ми бачимо, що для закінчення війни влада нічого не робить. Вона не знає, як вийти з цієї ситуації, бо вона – не разом зі своїм народом. І що вона може сказати українським патріотам, коли вони повернуться до Києва?..
Завершуючи виступ, Василь Сенатович запросив краян допомогти в організації великодніх гостинців для захисників територіальної цілісності країни.
Депутатські заяви і звернення
Прозвучали звернення і запити: Ігоря Писклинця – про виділення коштів (при перегляді районного бюджету) для облаштування лікарської амбулаторії у приміщенні колишнього будинку тваринника с. Гвізд; Сергія Штогрина – про співфінансування районною владою у ремонті адмінбудинку Стримбівської сільської ради. Із такою ж проблемою жителі та голова Стримби звернулися і до Тетяни Пришляк, яка, крім цього, порушила питання закріплення депутатів районної ради за тими виборчими округами, котрі їх не мають. Микола Гусак клопотав про встановлення дорожніх знаків у Тисменичанах; Іванна Савчук – про вжиття заходів із розчищення від сміття берегів річки Бистриці Надвірнянської на території Назавизова, Фитькова, Тисменичан; Андрій Гуцько, до якого звернулися жителі Пасічної, – про дотримання перевізниками цього напрямку умов договору про надання послуг, графіку руху автобусів, оскільки це викликає велике невдоволення у пасажирів, котрим уже не один рік доводиться терпіти значні незручності, пов`язані із вчасним доїздом, зокрема, у час «пік» до райцентру.
На сесії із дозволу депутатів надали слово голові районної виборчої комісії (РВК) Ярославу Лесюку, котрий звернувся до депутатів, щоб ті надали РВК копії декларацій про доходи за 2015 рік. Голова районної ради Іван Гурмак зразу ж повідомив Ярославу Лесюку, що згідно з чинним законодавством депутати районної ради до 1 квітня подали свої декларації за місцем роботи і до виконавчого апарату районної ради.
Обговоривши питання про затвердження нової редакції Статуту редакції газети «Народна Воля» та про реформування друкованого засобу масової інформації (ЗМІ) газети «Народна Воля» і редакції газети «Народна Воля», депутати вирішили затвердити нову редакцію Статуту. Також відповідно до ще одного проекту рішення районна рада вирішила вийти зі складу засновників (співзасновників) друкованого ЗМІ газети «Народна Воля» і редакції газети «Народна Воля» із перетворенням редакції членами її трудового колективу у суб`єкт господарювання зі збереженням назви, цільового призначення, мови видання і тематичної спрямованості друкованого ЗМІ. Доповідач із цих питань – редактор газети «Народна Воля» Іван Гриджук.
За координацією начальника управління фінансів РДА Михайла Обідняка на сесії внесли зміни до рішення районної ради від 12 грудня 2015 р. № 51-2/2015 «Про районний бюджет на 2016 рік», врахувавши у доходах і видатках загального фонду райбюджету 600 тис. грн. освітньої субвенції з Держбюджету і спрямували їх на поточні видатки установ відділу освіти РДА. А вивільнені за рахунок цього кошти – на оплату праці освітянським трудівникам. Згідно з проектом рішення враховано й інші кошти та спрямовані на різні необхідні заходи життєзабезпечення господарки району.
Про обговорення питань про Єдиний день депутата і про підтримку трьох звернень за участі заступника голови районної ради Ігоря Писклинця та про стан законності на території району за 2015 р., з інформацією про що виступив заступник керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Роман Лизак, «Народна Воля» уже розповідала у числі 42-44 від 22 квітня ц. р. Нагадаємо, Єдиний день депутата – щомісяця у третій четвер; День депутата у районній раді – напередодні кожної чергової сесії районної ради. А детальну інформацію про торішній стан злочинності депутатам представили у матеріалах п`ятої сесії за підписом виконувача обов`язків керівника Надвірнянської місцевої прокуратури Івана Гриновецького. Водночас на виконання доручення голови районної ради Івана Гурмака під час Єдиного дня депутата Роман Лизак повідомив, що торік скеровано до суду по два кримінальних провадження щодо незаконної вирубки лісу та заняття гральним бізнесом. Прийнято рішення по суті. Зокрема, щодо закладів і занять грального бізнесу, то один факт стосувався організованої групи і, за словами заступника керівника місцевої прокуратури, його скерували у головне слідче управління обласного управління поліції, а опісля – до суду. Цьогоріч також зафіксували по одному факту незаконних вирубок лісу та заняття гральним бізнесом. Тривають заходи у межах кримінальних проваджень.
Комплекс майнових питань обговорили з участю голови Фонду комунального майна району Івана Коцька. Відповідно до проекту рішень районна рада дала згоду на укладення (на 1 рік) договору оренди приміщення на вул. Руднєва між центральною райлікарнею та СПД для розташування магазину ритуальних послуг, а також на вул. Грушевського між ЦРЛ та ПП «Медсервіс» – для облаштування пункту збору аналізів. Ще одним проектом рішень оголошено про намір передачі в оренду колишнього приміщення ДЗК в адміністративні будівлі.
Після інформацій заступника голови райдержадміністрації Богдана Зеленчука депутати ухвалили конкретні рішення з питань: про затвердження розпоряджень голови РДА; про внесення змін до рішення від 18 лютого 2016 р. № 103-4/2016 «Про Програму соціально-економічного та культурного розвитку району на 2016 рік»; про внесення змін до Програми фінансування мобілізаційних і оборонних заходів та призову громадян на строкову військову службу у Надвірнянському районі на 2016-2020 роки; до Програми сприяння розвитку громадянського суспільства у районі на 2016-2017 роки»; про внесення змін до Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу району на 2016-2020 роки та до Програми розвитку малого і середнього підприємництва в районі на 2015-2016 роки.
Під координацією голови постійної комісії районної ради з питань освіти, культури, охорони здоров`я та національно-патріотичного виховання Василя Андрейчука обговорили внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в районі на 2016-2020 роки.
Директор КП «Теплокомуненерго» районної ради Віктор Ягиш обгрунтував обговорення питання про затвердження тарифів на послуги тепло- та гарячого водопостачання для бюджетних установ району.
За координацією Богдана Зеленчука обговорено та внесено зміни до районної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадянського протесту в період із 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, які утворилися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції у районах її проведення. Зміни стосуються передбачених у районному бюджеті для цієї мети 559,6 тис. грн.
Серед додатково внесених питань – майнові. У проектах рішень із них передбачено: надати згоду ЦРЛ провести конкурс на право оренди приміщення на вул. Грушевського для здійснення торгівлі медичними товарами; одноповерхової будівлі на цій же вулиці – для створення реабілітаційного лікувального центру; передати у користування відділу Держгеокадастру в районі і районній виборчій комісії без права власності вивільнені приміщення на майдані Шевченка.
У «Різному» Тетяна Пришляк порушила проблему запровадження в районі прогресивного проекту «Prozorro» стосовно електронних закупівель. З означеної теми виступили депутати Степан Северилов і Андрій Карманський, заступник голови РДА Богдан Зеленчук, інші депутати і відповідальні працівники виконавчої влади. Усі продемонстрували готовність і політичну волю до реалізації у життя такої цивілізованої проєвропейської програми.
Леся ДУТЧАК «Народна Воля».