Газета по-надвірнянськи
 

Подвиг ліквідаторів увіковічнили у пам`ятному Знаку

29 квітня 2016, 13:27 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 766 переглядів

На 30-ті роковини Чорнобильської трагедії, 26 квітня ц. р., у райцентрі Надвірної відкрили пам`ятний Знак жертвам цієї наймаштабнішої тегногенної катастрофи. На спорудження пам`ятного Знаку виділили 80 тис. грн. із міського та 40 тис. грн. із районного бюджетів. Замовник проекту – міська рада, виконавець робіт і виготовлення проектно-кошторисної документації – СПД Василь Турів. Автор, дизайнер і проектант – Ольга Голуб. Мітинг-реквієм «Чорнобиль – скорбота пам`яті людської» розпочали звуки тужливої мелодії, скорботного стогону трембіти, тривожної сирени пожежних машин… 26 квітня позначене в календарі як Міжнародний День пам`яті жертв радіаційних аварій і катастроф, нагадали учасникам заходу ведуча Галина Чуревич та Ганна Халак, автор сценарію.

IMG_9376

Біле полотнище з оповитого смутком пам`ятного Знаку у формі хреста як символу терпіння й мук, що довелося прожити тим, котрі першими кинулися у смертельні обійми ядерного реактора, доручили зняти голові райдержадміністрації Олександрові Кенізу, голові районної ради Іванові Гурмаку, Надвірнянському міському голові Зіновію Андрійовичу та голові районного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів (ВГОІ) «Союз Чорнобиль України» Романові Бенюку.

У своїх коротких виступах очільники району та міста акцентували увагу на неоціненності подвигу ліквідаторів аварії на ЧАЕС, їх мужності та відвазі. Ціною власного життя і здоров`я вони зупинили поширення радіаційної чуми, зазначив Олександр Кеніз. За словами Івана Гурмака, віхи історії України побудовані таким чином, що кожне покоління переживає випробування… На долю нинішнього випала Чорнобильська трагедія, до ліквідації наслідків якої мають безпосереднє відношення власне наші ліквідатори-«чорнобильці». Водночас нині доводиться переживати ще одне випробування – російсько-українську війну, зазначив І. М. Гурмак, наголошуючи, що в такій ситуації – найважливіше витримати такі виклики, як це вчинили  ліквідатори, котрі мужньо боролися із невидимим атомним ворогом. Іван Гурмак висловив задоволення, що районна та міська влади спільно із чорнобильцями відповідально взялися за спорудження пам`ятного Знака.

IMG_9371

Зіновій Андрійович зауважив, що в цей же скорботний день Надвірна прощається із Героєм АТО, чий подвиг, як і подвиг чорнобильців, є уособ­ленням сили волі та відваги.

Пам`ятний Знак освятили та відправили панахиду за померлими ліквідаторами чорнобильського лиха декани Надвірнянські УГКЦ о. Андрій Бакота, УПЦ Київського патріархату о. Олег Траско, УАПЦ – о. Мирослав Хімейчук у співслужінні з іншими священиками.

IMG_9361

IMG_9356

Керівник ВГОІ «Союз Чорнобиль України» Роман Бенюк висловив глибоку вдячність священнослужителям за їх щирі повсякденні молитви, владним структурам – за те, що в нелегкому сьогоденні винайшли кошти для спорудження пам`ятного Знаку. Р. М. Бенюк адресував кожному побажання доброї долі, миру, злагоди і, звичайно, здоров`я.

До пам`ятного Знаку лягли перші весняні квіти і в глибокій хвилині мовчання за жертвами Чорнобиля схилили голови краяни.

Пом`янули, возвеличуючи їх подвиг і жертовність, аматори художньої самодіяльності Надвірнянщини: дитячий зразковий драматичний колектив «Первоцвіт» Фитьківського сільського клубу, педагог Оксана Івасик, читець Тетяна Андріїв, солістка учениця Зарічанської ЗОШ І-ІІІ ст. Віталія Гуменюк, Андрій Насадюк із Переросля, вокальний ансамбль Надвірнянської дитячої музичної школи (кер. Олена Сільчук).

Широку когорту учасників ліквідації аварії на ЧАЕС нагородили почесними грамотами обласної та районних держадміністрацій і рад, а також пам`ятними медалями. Серед нагороджених грамотами: Магдалина Дунець, Іван Костюк, Роман Бенюк, Василь Вернер, Михайло Гуш, Олексій Гуш, Михайло Лавринович та Микола Левицький.

Пам`ятних медалей з нагоди 30-річчя Чорнобильської катастрофи удостоїлись: Степан Сітко, Дмитро Вашкевич, Володимир Дутчак, Михайло Олінчук, Петро Скрипченко, Михайло Мироняк, Ольга Бойко, Микола Борисюк, Микола Шпинта, Петро Михайлюк, Василь Гуцуляк, Роман Попович, Михайло Іванюк, Іван Семчук, Михайло Сенатович, Михайло Голубчак, Микола Кіщук, Микола Михайлюк, Василь Толстухов, Василь Михасюк, Василь Мироняк, Іван Бойкович, Дмитро Лейб`юк, Володимир Лабенський, Василь Риндер, Іван Ференцюк, Богдан Зубко та Василь Заяць. Старшому лейтенантові Богданові Зубку відповідно до Указу № 41 від 9 лютого ц. р. Президента, Головнокомандувача ЗСУ Петра Порошенка присвоєно звання капітан запасу.

Зранку у церквах міста молилися за здоров`я учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, членів їх родин та всіх постраждалих від Чорнобиля.

Леся ДУТЧАК (текст), Василь ІВАСЮК (світлини) «Народна Воля».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!