Газета по-надвірнянськи
 

Започаткували День контролю

27 травня 2016, 12:43 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 697 переглядів

24 травня ц. р. уперше провели День контролю за виконанням рішень районної ради.

Розпочинаючи його, голова районної ради Іван Гурмак нагадав, що 18 квітня ц. р.  він підписав розпорядження щодо контролю за виконанням рішень районної ради. Самий процес прийняття рішення сесією районної ради – це, напевно, третя частина, а, можливо, ще й менше необхідної проведеної роботи. Головна ланка – його виконання і звіт про виконання. Оскільки виконавцями значної частини рішень районної ради  є структурні підрозділи РДА, яким делеговані відповідні повноваження органів державної влади на місцевому рівні, ми організовуємо Дні контролю при голові районної ради, куди запрошуємо членів профільної депутатської комісії, працівників апаратів районної ради та РДА, які відповідають за хід виконання рішень. Складений і затверджений розпорядженням графік Днів контролю, поінформував очільник районної представницької влади.

Під час першого Дня контролю проаналізували хід виконання рішення районної ради від 15 січня 2016 р. № 76-3/2016 «Про надання пільг реабілітованим громадянам І та ІІ груп по зору та дітям-інвалідам до 18 років по зору на 2016-2020 роки», а також рішення районної ради від 18 лютого № 122-4/2016 «Про районну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих  під час масових акцій громадського протесту у період із 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності і територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції».

Ці питання є профільними для постійної комісії районної ради з питань молодіжної політики, спорту, засобів масової інформації, соціального захисту населення та захисту прав учасників антитерористичної операції на сході України і членів їх сімей, до складу якої входять Ігор Голіней – голова комісії, його заступник Тетяна Пришляк, а також Іван Козловський, Михайло Нагорняк, Іван Вовчук, Микола Дячук. Крім них, учасниками цього заходу стали заступник голови районної ради Ігор Писклинець, заступник керівника виконавчого апарату Василь Андрейчук та головний спеціаліст відділу організаційного забезпечення виконавчого апарату районної ради Степан Дричак.

З обох питань доповідав начальник управління соціального захисту населення РДА Ярослав Гундяк, оскільки підрозділ, який він представляє, є головним виконавцем програми. Співвиконавцями є управління і відділи РДА, на яких також поставлені обов`язки виконання цих рішень. Тому співдоповідали директор районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді Тарас Рудяк, головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук, начальник відділу молоді і спорту РДА Христина Богославець, завідувач комунального підприємства «Аптека №100» Людмила Кунько. Про важливість і суть прийняття обох програм ми інформували наших читачів. Актуальності вони не втрачають. Тому голова районної ради закликав доповідача, співдоповідачів і всіх присутніх деталізувати хід виконання кожного передбаченого програмами заходу.

Відбувся відвертий діалог щодо: надання пільг жителям району тих категорій, які визначені обома програмами, враховуючи бюджетні можливості до завершення року; змін до механізмів субсидіювання, про які ми попередньо інформували; обстеження умов проживання і надання допомоги, земельних ділянок, психологічної реабілітації, оздоровлення, працевлаштування демобілізованих учасників АТО, забезпечення їх ліками, санаторними путівками, відпочинку їх дітей у таборах та щодо інших життєвоважливих заходів. Акцентували увагу не тільки на матеріальних аспектах, а й на важливості національно-патріотичного виховання молоді.

Усі аргументовані зауваження внесені до протокольних рішень. З першого питання порядку денного вирішили: райдержадміністрації для вирішення виконання рішення районної ради «Про надання пільг реабілітованим громадянам І та ІІ групи по зору  і дітям-інвалідам до 18 років по зору на 2016-2020 р.» подати пропозиції на розгляд районної ради щодо необхідної суми коштів до кінця 2016 р. для компенсації пільг відповідним категоріям при перегляді райбюджету за перше півріччя ц. р.

Із другого питання вирішили рекомендувати: райдержадміністрації щодо виконання рішення   «Про районну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередньо участь в антитерористичній операції в районах її проведення» організувати роботу для покращення взаємодії з Надвірнянським районним відділом Національної поліції в Івано-Франківській області та з Надвірнянським районним військовим комісаріатом; райдержадміністрації провести нараду з громадськими організаціями, благодійними фондами, волонтерськими організаціями щодо покращення співпраці з метою залучення позабюджетних коштів для надання грошової допомоги сім’ ям загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасникам бойових дій та учасникам добровольчих батальйонів, котрі брали участь в АТО, статус яких ще не встановлено; відділам культури, освіти та інформаційно-аналітичному РДА, покращити роботу щодо виконання п.1.4. 1.5. заходів Програми; редакціям районної телерадіокомпанії «Надвірна» створити фільм про учасників АТО – жителів району; редакції газети «Народна Воля» систематично висвітлювати матеріали про учасників АТО; райдержадміністрації внести на розгляд чергової сесії районної ради проект змін до рішення районної ради про цю програму, доповнивши перелік заходів  пунктами: надання щомісячної адресної допомоги сім’ям загиблих, учасникам добровольчих батальйонів АТО, статус яких ще не встановлено, в сумі 1500 грн. на сім’ю; створення робочих місць, працевлаштування та відкриття власного бізнесу для учасників АТО.

Надалі Дні контролю стануть систематичними і сприятимуть виробленню механізму рекомендацій і пропозицій для розгляду на наступних сесіях.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!