Газета по-надвірнянськи
 

Депутати облради підтримали правки Ольги Федишиної щодо ризиків федералізації

3 червня 2016, 13:41 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 621 переглядів

Депутати обласної ради підтримали пропозицію Ольги Федишиної від «ВОЛІ» вилучити зі звернення обласної ради питання, яке може становити ризик федералізації.

Зокрема, Федишина запропонувала виключити з прохальної частини звернення згадку про Кабінет Міністрів України у розрізі можливості укладення з ним договорів з органами місцевого самоврядування для делегування повноважень.

– Адже можливість делегування різних повноважень органам на місцях фактично створює такий собі «особливий статус», а також створює ризики федералізації, що є неприпустимим в умовах війни, – зазначила Федишина. Вона додала, що порядок делегування повноважень між місцевими державними адміністраціями та органами місцевого самоврядування, а також механізм контролю за виконанням таких повноважень недостатньо врегульований чинним законодавством. – Серед головних причин гальмування реформи децентралізації – відсутність необхідного для цього законодавства та зволікання з прийняттям відповідних законів. Зокрема, Верховна Рада до цього часу не прийняла закони, які так необхідні об’єднаним територіальним громадам і які б врегулювали наступні питання, – підкреслила Федишина.

А саме, вона мала на увазі: визначення правового статусу старости шляхом присвоєння йому категорії та рангу посадової особи органу місцевого самоврядування; гарантування виступу сільських, селищних, міських голів, у т. ч. голів об’єднаних територіальних громад,  районних рад на пленарних засіданнях рад; умови і порядок зміни меж районів у процесі добровільного об’єднання територіальних громад; передача земель у власність ОТГ і розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами; механізми стимулювання подальшого процесу добровільного об’єднання територіальних громад; питання фінансування видатків на органи місцевого самоврядування (дотаційних сіл) з місцевих бюджетів.

Також досі не прийняті відповідні акти уряду, якими була б затверджена типова структура ОТГ та примірні оклади її працівників.

Депутат облради від БЮТу запропонував розглянути питання переходу за договірними відносинами між Урядом, місцевими органами виконавчої влади й органами місцевого самоврядування. На думку БЮТу, найбільш ефективною моделлю взаємовідносин між Урядом та областями є укладання договору між КМУ, обласними державними адміністраціями та облрадами: «це забезпечить розподіл повноважень, дозволить сформувати нову, динамічну та ефективну рагіональну політику, надасть змогу вирішити характерні питання для всіх областей і врахувати специфіку кожного окремого регіону».

Тетяна ДОРОШЕНКО.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!