Газета по-надвірнянськи
 

Душевне тепло для особливих дітей

10 червня 2016, 12:59 | Рубрика: Тема дня Версія для друку Версія для друку 610 переглядів

IMG_0253

У районному будинку культури відбувся щорічний районний фестиваль для дітей з особливими потребами «Ти не один». Відділ освіти РДА при підготовці цього заходу ставив завдання надати дітям можливість проявити себе, показати свої таланти та вміння й усвідомити, що вони є частиною соціуму. Пісні та вірші юні артисти присвятили своїм матерям, відобразили біль та страждання народу під час подій Революції Гідності і російсько-української війни. У холі РБК вирувало справжнє різноманіття талантів – картини, вироби з бісеру та інші декоративні речі.

Фестиваль розпочав Михайло Вацик, прочитавши вірш Івана Франка «Вічний революціонер». Слова та ідеї цього гімну доволі співзвучні із життям дітей із обмеженими фізичними можливостями. Ідеал боротьби заради кращого життя, за здоров’я та розуміння людей… Запалила сцену своєю неймовірною енергією Юлія Шевчук, а гумористичні нотки внесли Анна Герелюк та Павло Маратканов, розповівши невмирущий «Кухлик» Павла Глазового та вже сучасну жартівливу оповідку про Путіна, який ніяк не може пройти рівень «Україна» у комп’ютерній грі.

IMG_0257

Дивує своїми картинами, намальованими пензлем, затиснутим у зубах, Сергій Бутманас. Не менш талановиті художники Уляна Космірак, Станіслав Івасишин, Андрій Савчук. Володимир Мицко подивував своїми виробами з гіпсу, а Степан Андріїв та Андрій Слободян – із дерева. Серед постійних учасників фестивалю – Валентин Фенюк, Сніжана Дідик, котра пише вірші, Михайло Агєєв та багато інших. Допомагали юним аматорам волонтери громадської організації «Родина Кольпінга м. Надвірна».

Заступники голів районної ради Ігор Писклинець та райдержадміністрації Іван Тодорук і Надвірнянського міського голови Василь Василенко подякували дітям за те, що, незважаючи на всілякі недуги, вони знаходять сили та наснагу творити. Іван Тодорук зазначив, що кожна дитина повинна мати можливості для самовираження. – За ставленням до людей із особливими потребами судять про розвиток суспільства та цивілізованості у країні, – промовив Ігор Писклинець. Він подякував батькам за їхню працю та опіку, зазначивши, що й сам зіткнувся з цим, коли треба боротися за здоров’я дитини. Василь Василенко сказав, що сила волі і бажання проявити себе у дітей дуже велика.

IMG_0278

У районному фестивалі «Ти не один» взяли участь понад 100 дітей. Їм вручили цінні подарунки та грошові премії. Районна рада перерахувала 5 тис. грн. Акцію підтримали чимало державних та приватних установ, загалом вдалося назбирати 33 тис. грн. Серед численних благочинців – благодійний фонд Юрія Дерев’янка, представники якого Тетяна Кузик і депутат Надвірнянської міської ради Володимир Монастирецький передали матеріальну допомогу на лікування Романні Ісопенко, Роксолані Клюфінській, Василеві Поповичу, Павлові Гуменяку та Марії Гордіці, зазначивши, що такі діточки потребують нашої підтримки і толерантного ставлення від суспільства.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!