Газета по-надвірнянськи
 

Омитий дощами і сльозами

17 червня 2016, 13:48 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 632 переглядів

Камінь пам’яті жертвам Чорнобильської катастрофи з м. Надвірна знайшов нове місце прописки на фундаменті біля селищної ради Биткова.

Після спорудження нового пам’ятника до 30-ї річниці чорнобильцям-ліквідаторам у районному центрі не викинули гранітну глибу, омиту впродовж дванадцяти років весняними дощами, припорошену грудневими снігами, оплакану сльозами, яка служила чорнобильцям району місцем, де збиралися ліквідатори, священики, громада, і разом молилися за жертви, вшановуючи живих. Завдяки і за згодою влади м. Надвірна та РДА після невеликої реконструкції оновлений камінь повезли у селище нафтовиків. У сонячну неділю 5 червня Битківський селищний голова Василь Вінтоняк і керівник районного ОВГОІ «СЧУ» Роман Бенюк відкрили «новий» пам’ятник. Священики смт. Битків отці Володимир та Андрій його освятили і відправили панахиду за жертвами техногенної катастрофи. Адже у селищі проживало більше трьох десятків учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, залишилась половина.

Депутат обласної ради Василь Сенатович подякував чорнобильцям за великий вклад у приборкання атомного монстра і зазначив, що їхній героїзм надихає сьогоднішніх захисників Держави від російської агресії – на відвагу. Подвиги не повинні забуватися.

Чорнобильці висадили молоді зелені деревця як символ кращого, мирного життя прийдешньому поколінню. Діти і дорослі поклали до пам’ятника живі квіти на блискучий фундамент, споруджений селищним головою і чорнобильцями. Від імені районного осередку Всеукраїнської громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України», Роман Бенюк вручив ліквідаторам Муринці Богданові, Ломпасу Дмитрові, Мартинюку Михайлові, Лавриновичу Михайлові, Голубчаку Михайлові, Семчуку Іванові нагороди і невеличкі премії.

image3

Директор селищного будинку культури Ольга Годзюр, художній керівник Юрій Мироняк та аматорський колектив дівчаток у вишиванках провели тематичний полудник з віршами і піснями, присвячений Чорнобилю. Жителі оплесками подякували за дійство, а камінь із надписом «Пронісся світом чорний птах Чорнобиль – людства жах» тепер нагадуватиме битківчанам про багатьох жителів, котрі у перші дні лиха поїхали ліквідовувати аварію.

Вл. інф.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!