Газета по-надвірнянськи
 

Оновити нормативно-грошову оцінку земель

3 червня 2016, 14:04 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 507 переглядів

На засіданні колегії райдержадміністрації 31 травня ц.р. під орудою голови РДА Олександра Кеніза за участі голови районної ради Івана Гурмака, інших членів колегії обговорили актуальні соціально-економічні проблеми району та ухвалили конкретні рішення.

Про те, як наповнилися місцеві скарбниці за 4 цьогорічних місяці, інформував начальник об`єднаної ДПІ в районі Василь Гнатюк.

Протягом чотирьох місяців до Зведеного бюджету Надвірнянщина забезпечила 172 736,4 тис. грн. Зокрема, до Держбюджету зібрали 124 125,3 тис.грн. За цей ж період до місцевих скарбниць надійшло 48 611 тис. грн.

Традиційно незмінним найбільшим бюджетоутворюючим джерелом залишається податок з доходів фізичних осіб, якого за 4 місяці ц.р. надійшло 32 016,2 тис. грн. Акцизного податку назбирали 4 467,8 тис. грн., плати за землю – 5 375,5 тис. грн. тощо. Керівник районних митарів водночас відзначив потужний ріст (на 40 відс.) земельного податку, зокрема, в Надвірній, де прийняли нову нормативно-грошову оцінку земель. Плата за землю – основне джерело наповнень місцевих податків, наголосив Василь Гнатюк, зауваживши, що у 14-ти населених пунктах Надвірнянщини не оновили нормативно-грошову оцінку земель. На прискоренні вирішення цього питання акцентував увагу керівників органів місцевого самоврядування Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович, підкресливши заодно і те, що міськрада розробила ставки земельного податку щодо земель постійного користування відповідно до земельного законодавства. Зокрема, це землі, що були у державній власності і відносяться до промислової зони. Перший заступник голови РДА Іван Тодорук апелював до деяких сільських голів також активізувати перегляд нормативно-грошової оцінки.

Колегія рекомендувала ДПІ забезпечити безумовне виконання показників збору платежів до бюджетів усіх рівнів на 2016 рік, а також комплексної програми заходів з легалізації заробітної плати. Враховано й пропозиції членів колегії.

Звітуючи про роботу центральної райлікарні за 2015 рік і перший квартал ц.р., головний лікар ЦРЛ Сергій Ємельянчук назвав основним торішним здобутком завершення реконструкції пологового будинку м.Надвірної, що тривала 8 років. Минулоріч фінансували 5 регіональних програм. А загалом на медичну галузь району витратили у 2015-му 6,9 млн. грн. проти 2,1 млн. грн. у 2014 році. За 4 місяці ц.р. медицину профінансували 19 138 тис. грн. Пріоритетним залишається продовження реформування галузі. Чималу увагу приділяють первинній ланці. Вирішено створити робочу групу з вивчення питання про створення центрів первинної медико-санітарної допомоги. У рішенні з цього питання серед іншого ЦРЛ рекомендовано продовжити роботи щодо відкриття лікарських амбулаторій загальної практики сімейної медицини на базі ФАПів Заріччя і Добротова.

Про підсумки роботи підприємств паливно-енергетичного комплексу та житлово-комунального господарства під час опалювального сезону 2015-2016 років, розрахунків за використані енергоносії та завдання щодо підготовки до опалювального сезону 2016-2017 років доповів начальник відділу архітектури, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук. Крім того, відбувся конструктивний діалог представників виконавчої влади та двох ТзОВ: «Альтернатива-Інвест» і «Струмок», які надають послуги з теплопостачання. У прийнятому з цього питання рішенні колегія рекомендувала затвердити завдання з підготовки підприємств ПЕК та ЖКГ до роботи в осінньо-зимовий період 2016-2017 років. Окремі доручення рекомендовано керівникам відділів освіти, культури РДА, ЦРЛ, органів місцевого самоврядування, тощо. На засіданні також підтримали пропозицію Зеленського сільського голови Віталія Хопти вивчити питання постачання неякісного вугілля у шкільні заклади району.

Колегія заслухала директора районного центру зайнятості населення Володимира Петрішака про роботу цієї, очолюваної ним, установи у 2015-му році. Рекомендовано забезпечити виконання Програми зайнятості населення району на 2013-2017 роки; вивчити в професійно-кваліфікаційному розрізі поточну і перспективну потребу підприємств, установ і організацій району в робітничих кадрах і фахівцях з вищою освітою. Рекомендовано залучати до професійного навчання сільську молодь за напрямами, що сприятимуть розвитку фермерського господарства та малого підприємництва в сільській місцевості.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!