Газета по-надвірнянськи
 

Про держреєстрацію потужностей

17 червня 2016, 13:35 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 1,352 переглядів

Із опублікуванням 8 квітня 2016 р. в Офіційному віснику України (№ 26) наказу Мінагрополітики від 10 лютого 2016 р. № 39 «Про затвердження Порядку проведення державної реєстрації потужностей, ведення державного реєстру потужностей операторів ринку та надання інформації з нього заінтересованим суб’єктам», зареєстрованого у Мін`юсті 12 березня 2016 р. за №382/28512, розпочато процес державної реєстрації потужностей.

Оператор ринку харчових продуктів, який провадить діяльність, що відповідно до вимог Закону «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» не вимагає отримання експлуатаційного дозволу, зобов’язаний подати до Управління Держспоживслужби Надвірнянського району заяву про державну реєстрацію потужності, яку використовують на будь-якій стадії виробництва та/або обігу харчових продуктів.

Державній реєстрації підлягає кожна окрема потужність оператора ринку.

Адресою потужності, яка є транспортним засобом або іншим рухомим майном, вважають місцезнаходження (місце проживання) оператора ринку, в управлінні якого вона перебуває.

Для її реєстрації оператор ринку подає заяву згідно з додатком № 1 про затвердження Порядку реєстрації потужностей в Наказі Міністерства Аграрної Політики та Продовольства України за № 39 від 10.02.2016 р.  в Управління Держспоживслужби в Надвірнянському районі за адресою: м. Надвірна, вул. Федьковича, 48.  Цю заяву засвідчує підпис оператора ринку або уповноважена ним особа.

Від операторів ринку (підприємців) не вимагається ніяких інших документів, крім заповнення заяви відповідного взірця.

Державну реєстрацію потужності здійснює безплатно територіальний орган компетентного органу протягом 15 робочих днів після отримання заяви, про що повідомляє оператора ринку протягом 5 робочих днів після прийняття рішення про державну реєстрацію.

Оператор ринку відповідальний за достовірність інформації, вказаної ним у заяві.

Рішення про державну реєстрацію потужності містить: найменування або прізвище, ім’я та по батькові оператора ринку; особистий реєстраційний номер та адреса потужності; вид діяльності, яку планують здійснювати з використанням потужності; дата прийняття рішення про її державну реєстрацію.

Одночасно з прийняттям рішення про державну реєстрацію потужності присвоюють особистий реєстраційний номер, який складається з таких елементів, розділених дефісом: літери «r»; двозначного літерного коду України (UA); кодів області та району (міста), в яких розташована потужність; порядкового номера потужності, який присвоюють автоматично за арифметичним порядком, починаючи з одиниці. Приклад реєстраційного номера потужності – r-UA-10-10-1.

Порядковий номер потужності, який є частиною її особистого реєстраційного номера, є унікальним та не може бути присвоєний іншій потужності, розташованій на території району (міста), у т. ч. після внесення до Реєстру запису про припинення використання потужності.

Відмовляють у державній реєстрації потужності, якщо заява про держреєстрацію потужності не відповідає формі і якщо у ній оператор ринку надав неповну інформацію.

Іван ГУРМАК,

в. о. начальника управління

Держпродспоживслужби

в Надвірнянському районі.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!