Газета по-надвірнянськи
 

П`ята сесія обласної ради: друге засідання

17 червня 2016, 13:40 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 550 переглядів

Одним із найрезонансніших питань порядку денного другого пленарного засідання 5-ї сесії обласної ради, яке відбулося 10 червня, безперечно, було обрання заступника голови обласної ради. Після дострокового припинення депутатами повноважень на цій посаді Ольги Галабали від партії «Воля»у результаті консультацій між фракціями запропонували лише одну кандидатуру на заступника голови облради – депутата від БПП «Солідарність», першого заступника голови ОДА Сергія Басараба. Про це повідомив голова обласної ради Олександр Сич, який вів засідання. Із 58 присутніх у залі на той час депутатів лише шість не підтримали внесеної до бюлетеня кандидатури, один не взяв участі в таємному голосуванні, а 51 депутат віддав свій голос за Сергія Басараба.

А от ще одне голосування – аби завершити розгляд питання з попереднього засідання сесії й обрати другого представника до складу поліцейської комісії головного управління Національної поліції в області – так і не дало позитивного результату. Дообрання ще одного представника до поліцейської комісії продовжать на наступній сесії облради.

Внесено зміни до обласного бюджету на 2016 рік, якими передбачено, зокрема, збільшити обсяг доходів його загального фонду на 27 568 тис. грн., у т. ч. завдяки збільшенню надходжень податку на доходи фізичних осіб, який сплачують податкові агенти, із доходів платника податку у вигляді заробітної плати – на 12 568 тис. грн., податку на прибуток підприємств, створених з участю іноземних інвесторів, – на 7 200 тис. грн., податку на прибуток приватних підприємств – на 7 800 тис. грн. Буде спрямовано частину залишку коштів медичної субвенції з Державного бюджету місцевим, який склався на 1.01.2016 р., частину вільного залишку коштів загального фонду обласного бюджету, залишок коштів спеціального фонду обласного бюджету на першочергові потреби закладів охорони здоров’я, освіти, культури, соціального захисту населення, зокрема, на капітальний ремонт, зміцнення їх матеріально-технічної бази. Про це доповіла депутат, директор департаменту фінансів ОДА Галина Карп.

Тривожний дзвінок щодо подальшого існування багатьох професійно-технічних навчальних закладів (ПТНЗ) уже не вперше звучить на сесіях обласної ради. Голова обласної ради Олександр Сич, депутати, голова постійної комісії з питань гуманітарної політики та свободи слова Юрій Черневий, Марія Рудик, Василь Скрипничук, Ольга Галабала, Андрій Іваськів, Манолій Піцуряк та інші наголошували, що в нових умовах, у яких опинилася ця галузь, не уникнути реорганізації мережі її закладів. Обласна рада погодила обсяги замовлення на підготовку кадрів у ПТНЗ Івано-Франківщини на 2016/2017 навчальний рік, а також у зв’язку зі зміною механізму фінансування профтехосвіти дала згоду на передачу із державної власності у спільну власність територіальних громад області 19 цілісних майнових комплексів закладів цієї галузі із зобов’язанням використовувати майно за цільовим призначенням та не відчужувати його в приватну власність. Депутати підтримали звернення президії Ради профспілок Івано-Франківської області, департаменту освіти, науки та молодіжної політики ОДА, обласної асоціації працівників професійно-технічної освіти «Про стан фінансування та перспективи розвитку професійно-технічної освіти в області», яке буде надіслано Голові Верховної Ради А. Парубію та Прем’єр-міністрові України В. Гройсману. В ньому висловлено занепокоєння тим, що, не заклавши у Держбюджеті-2016 видатків на підготовку робітничих кадрів, центральна влада в той же час не розробила механізму передачі ПТНЗ на фінансування з місцевих бюджетів, не передала їм потрібних для цього ресурсів.

Депутати схвалили звернення обласної ради до Президента України П. Порошенка, Голови Верховної Ради А. Парубія, прем’єр-міністра України В. Гройсмана, Генерального прокурора України Ю. Луценка, голови Фонду державного майна України І. Білоуса, народних депутатів України від області з тим, щоб вилучити ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод» із переліку об’єктів, що підлягають приватизації. Тим же А. Парубію, І. Білоусу, голові Державної фіскальної служби України Р. Насірову адресувала облрада своє звернення щодо санації ВАТ «Оріана». В іншому її зверненні – до Голови Верховної Ради України А. Парубія йдеться про те, щоб парламент підтримав ініційоване Кабінетом Міністрів України внесення змін до ст. 4 Закону України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» (щодо реалізації державних житлових програм), які б дозволили значно полегшити розв’язання житлової проблеми для сімей військовослужбовців і добровольців – учасників АТО.

Про потребу виділити субвенцію з Державного бюджету місцевим на погашення заборгованості закладів охорони здоров’я та освіти за використану теплову енергію нагадує обласна рада ще в одному своєму зверненні до прем’єр-міністра В. Гройсмана. А в зверненні до нього та Президента України П. Порошенка щодо збереження бібліотечної мережі, яке виголосив депутат Михайло Іваночко,  застерігає, щоб децентралізація не супроводжувалась закриттям бібліотек, бо це може мати негативний наслідок для культурно-економічного розвит­ку України. Депутати прийняли за поданням керівника фракції партії «УКРОП» Миколи Палійчука звернення до голови ОДА О. Гончарука щодо звільнення із посади заступника голови – керівника апарату ОДА В. Крецула та очищення керівного складу обласної та районних державних адміністрацій від представників комуністично-комсомольської номенклатури, а також від осіб, які обій­мали керівні посади в органах влади у період режиму Януковича.

Обласна рада своїм рішенням утворила комунальний заклад «Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни» (на базі колишньої вузлової лікарні станції Коломия), затвердила його статут. Керівником цього закладу призначено Володимира Федоришина. Затверджено порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та розглянуто низку майнових питань.

На сесії голова обласної виборчої комісії Віталій Юрчишин поінформував про реєстрацію депутата обласної ради сьомого демократичного скликання та визнання його повноважень (замість передчасно померлого депутата від «Батьківщини» Андрія Іващенка). Облрада визнала повноваження нового депутата, яким став Кифорук Володимир Васильович, від ВО «Батьківщина», народився 10.05.1957 р., працює головним лікарем Коломийської інфекційної лікарні.

Серед понад шістьох десятків питань на другому засіданні внесено зміни до рішень про обрання голів, їх заступників, секретарів і членів постійних депутатських комісій та про склад президії обласної ради, які зумовлені серед іншого і тим, що фракція «Воля» відкликала своїх депутатів з усіх керівних посад у цих комісіях.

Наш кор.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!