Газета по-надвірнянськи
 

Туристична родина з Надвірної

24 червня 2016, 11:55 | Рубрика: Освіта Версія для друку Версія для друку 553 переглядів

«Любіть Україну, як сонце любіть» – закликав поет В. Сосюра, який родом із донецького Дебальцевого. І так хочеться додати: «Пізнавайте, відкривайте для себе Україну, бо ми так мало знаємо про нашу Батьківщину». У цьому твердо переконані освітяни з Надвірної. Більше п’яти років велика група (70 педагогів ) інтелігенції подорожує нашою мальовничою Україною.

А оскільки педагоги подорожують сім’ями, то ми назвали наше товариство «Туристичною родиною». Об’єднує нас не тільки любов до мандрівок, але й велике бажання побачити, дізнатися про багату історичну та культурну спадщину рідної землі, пропагування національних цінностей, патріотизм.

Ми вже відвідали майже всі старовинні замки та фортеці, побували у палацах Розумовського у Батурині, Шенбарнів на Закарпатті, Чигирині у Корсунь-Шевченківському, Вишневецькому, Закревських у с. Березова Рудка, у садибах Л. Українки (Волинь), Нечуя-Левицького у с. Стеблів, М. Рильського та О. Бальзака (Житомирщина), І. Котляревського, П. Мирного і Гоголя (Полтавщина), М. Коцюбинського і Пирогова (Вінничина). А яке задоволення отримали від Сорочинського ярмарку, де знайомились із гончарськими виробами. Ходили тінистими алеями садиб Качанівки та Самчиків. Минулого року відвідали Шевченківський край, вклонялися могилі Кобзаря. По-особливому звучали «Заповіт» і «Реве та стогне Дніпр широкий» у нашому виконанні на Чернечій горі. До речі, неподалік музею Шевченка у парку росте тис ягідний, привезений із Надвірної.

Скрізь, де ми подорожуємо, всі одягаємо українські вишиванки, з нами синьо-жовті знамена. Ми виконуємо державний Гімн, співаємо народні пісні.

Крім дивовижних пам’яток архітектури, обов’язково відвідуємо древні собори, храми та монастирі, де лунає спільна молитва заУкраїну та її захисників. Нас особливо вразив Зимненський монастир на Волині, Острозька академія з підземною церквою кармелітів, Бучацький костел зі скульптурами Пінзеля.

Інколи ми навіть не здогадуємося про існування унікальних місць в Україні. Наприклад, Тараканів форт поблизу м. Дубно. На його території знімали окремі епізоди фільму «Поводир».

Велике захоплення викликає мальовниче земне вбрання України. Кришталеві печери, водоспад Джурин, Шацькі озера, озеро Синевір, алеї сакури, долина нарцисів; рукотворні дендропарки «Олександрія», «Софіївка». А в цілющих джерелах Св. Анни та Св. Онуфрія нам вдалося скупатися.

У кожній поїздці збагачуємося духовно, отримуємо позитивний заряд. Звичайно, такі екскурсії у наш час організовувати нелегко, але у нас це – професійно. Свою подяку складаємо нашим землякам – родині Василя Беркети з Умані, Андрієві Лисаку з Вінниці, які завжди готові прийти на допомогу. Особливої вдячності заслуговує Іван Будзак, заступник директора департаменту, начальник управління дошкільної і загальної середньої та позашкільної освіти ОДА,який неодноразово нам сприяв у подорожах.

Людина, яка не є патріотом, ніколи не стане справжнім професіоналом. Тому «Туристична родина» власним прикладом заохочує всіх, кому небайдужа доля України, до подорожей країною, запрошуємо відвідати знамениті місця, котрі варто побачити, як казав М. Бакай «Горнусь до тебе, Україно, як син до матері горнусь».

Галина УМАЙЛО,

практичний психолог

Надвірнянської

ЗОШ І-III ст. № 1.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!