Газета по-надвірнянськи
 

У Надвірній тривають роботи з ліквідації наслідків стихії

24 червня 2016, 12:14 | Рубрика: Ситуація, Стихія Версія для друку Версія для друку 6,718 переглядів

Станом на вечір 22 червня роботи з ліквідації наслідків буревію у Надвірній, який пронісся містом 20 червня, не припинялись ні на хвилину. У понеділок ураганний вітер зі швидкістю майже 30 м за секунду, сильний дощ, шквали, град завдали у Надвірній багато лиха. Пошкоджено будинки приватного сектору, лінії електропередач, покрівлі багатоповерхових житлових будинків та поламано дерева уздовж вулиць, у зоні відпочинку та міському парку, у двох мікрорайонах.

На водозаборі першого підйому через сильні пориви вітру пошкоджено дах операторної та електросилової підстанції № 433; знесено залізобетонну опору та пошкоджено 4 лінії електропередач загальною протяжністю 200 метрів погонних. На ГКНС пошкоджено дах електросилової підстанції ТП-1; на очисних спорудах – дах приміщення операторної та лабораторії (зірвано практично 30% шиферного покриття).

P6224801

Одразу в перші хвилини після стихії оперативні бригади комунальних служб, райвідділу ДСНС у м. Надвірна, міський голова Зіновій Андрійович, керівник керівник райвідділу ДСНС Андрій Мочерняк, керівники та депутати міської ради розпочали роботи з ліквідації наслідків стихійного лиха. Зокрема, розчищували проїжджі частини від повалених дерев та гілля; відновлювали електропостачання в усіх мікрорайонах міста. Роботи не зупиняються ні на хвилину, навіть, у вечірній час. Аварійна бригада КП «Надвірнаводоканал» оперативно відновила електроживлення водозабору першого підйому за резервною схемою від електропідстанції № 497. Уже через 1 годину після буревію в усьому місті повністю відновлено постачання питної води. Постраждали мережі вуличного освітлення, практично 50% пошкоджено, зруйновано 10 електропор. КП «Надвірнакомунсервіс» проводить роботи щодо якнайшвидшого відновлення вуличного освітлення.

У понеділок, 20 червня, у частково знеструмленій центральній районній лікарні силами Надвірнянського РЕМу ПАТ «Прикарпаттяобленерго» о 18:30 год. повністю забезпечили електропостачання. Усі сили спрямували, щоб у місті відновити подачу води, світла та забезпечити нормальне функціонування житлово-комунального господарства.

Задіяні всі аварійно-відновлювальні бригади комунальних служб міста та ДСНС, які працюють у посиленому режимі, з метою оперативного усунення пошкоджень та наслідків стихійного лиха. Роботи на всіх об’єктах перебувають на особистому контролі міського голови Зіновія Андрійовича. Ліквідацію наслідків буревію проводять згідно з графіками на тих об’єктах, де найбільший об’єм робіт.

Працівники КП «Надвірнакомунсервіс» активно відновлюють вуличне освітлення, яке пошкоджено практично на 80%. Із 13 електрощитових вуличного освітлення, змонтованих останніми роками, функціонують тільки три. Також працівники цього підприємства поетапно розчищають міський парк ім. І. Франка, вулиці центральної частини міста, мікрорайонів на вулицях Ломоносова та  Руднєва, зокрема, тротуари вулиць Котляревського, Грушевського та майдан Шевченка від повалених дерев та гілля.

Внаслідок стихії у Надвірній постраждали 34 багатоповерхові будинки житлового фонду міста. Для їх ремонту задіяли 4 бригади покрівельників КП «Надвірнянський житловик» та приватного підприємця СПД В. Ф. Туріва. За попередніми розрахунками для відновлювальних робіт необхідно приблизно 600 листів шиферу та понад 10 кубометрів обрізних пиломатеріалів.

фото-голови_1

 Станом на 21 червня вже відновлені покрівлі будинків на вулицях Мазепи, 23 та  Крушельницької, 2. Уже другий день поспіль ремонтують дахи на будинках вул. Мазепи, 21  та вул. Черемшини, 3, які через сильні пориви вітру постраждали найбільше. Крім цих будинків, станом на 23 червня завершено ремонт покрівель на будинках  вул. В. Великого, 2, вул. Грушевського, 9,  вул. Черемшини, 12 та вул. Кобринської № 10 і № 8. Міський голова Зіновій Андрійович запевняє, що всі будинки житлового фонду міста, які постраждали від стихії,перебувають на чіткому контролі, не залишуться поза увагою та будуть відновлені якнайшвидше. Зараз працюють на тих об’єктах, які найбільше постраждали й їхні покрівлі потребують негайного ремонту.

Рятувальні бригади ДСНС у Надвірній розчищають вулиці приватного сектору та мікрорайони на вулицях Руднєва і Ломоносова від повалених дерев. Ремонтні бригади КП «Надвірнаводоканал» продовжують відновлювально-будівельні роботи на водозаборі першого підйому та очисних спорудах.

Ще до обідньої пори 22 червня знеструмленими залишалися, зокрема на вулицях Соборна, Ринкова, Лисенка, Січових Стрільців, Стефаника, Дружби, Воз’єднання, Гірська, Прикарпатська, Ярослава Мудрого, Полуботка, Забережна, О. Пчілки, Винниченка, частково Володимира Великого та Річна, на вул. Ломоносова, 5, Вокзальна. Зараз у Надвірній працюють три аварійно-відновлювальні бригади Надвірнянського РЕМу ПАТ «Прикарпаттяобленерго». Без електропостачання залишились ті вулиці, де стихія завдала найбільших збитків, адже повалено багато електроопор, обірвано лінії електропередач і сьогодні мережі електропостачання на окремих ділянках потребують практично нового будівництва. Ситуація з відновленням електропостачання у місті покращується через кожних 2 години.

Враховуючи ситуацію, яка склалась сьогодні  у місті, Надвірнянська міська рада об’єднала всі сили комунальних, рятувальних, аварійних, відновлювально-будівельних служб, які спільно працюють у посиленому режимі для забезпечення нормального функціонування та життєдіяльності міста.

Міський голова Зіновій Андрійович укотре звертається до суб’єктів господарювання усіх форм власності – не тільки сподіватись на комунальні служби, а самим прикладатись до ліквідації наслідків стихії, адже чужої біди не буває. Головне завдання сьогодні –  якомога скоріше відновити належне функціонування та життєдіяльність міста, а саме: відновити покрівлі будинків житлового фонду міста і повноцінно забезпечити мешканцям електро-, газо- водопостачання та водовідведення. Роботи з ліквідації стихійного лиха у Надвірній тривають.

Інф. Надвірнянської

міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!