Газета по-надвірнянськи
 

Вшанували полковника «Грома»

3 червня 2016, 13:25 | Рубрика: Духовність, краяни-повстанці Версія для друку Версія для друку 500 переглядів

Краєзнавчий відділ центральної районної бібліотеки до 62-ї річниці загибелі полковника УПА Миколи Твердохліба-«Грома» для користувачів та працівників бібліотеки приурочив  історичну годину вшанування пам`яті, яка відбулася у музеї історії Надвірнянщини.

Працівник Музею Уляна Бошко розповіла про життєвий та бойовий шлях цього легендарного полковника, ознайомила з фотографіями і документальними фактами про період діяльності УПА на теренах Прикарпаття, які зберігаються у Музеї. Командував він 4-ю військовою округою УПА «Захід». Завдяки його командирському таланту майже всі військові операції повстанців у Карпатах закінчувались успішно. З 1945 по 1954 роки Микола Твердохліб  – референт СБ Крайового проводу «Карпати-Захід». Загинув  разом зі своєю боївкою 17 травня 1954-го у криївці у лісовому масиві біля полонини Березовачка.

Завідувач краєзнавчого відділу ЦРБ Раіса Грушецька детально ознайомила із добіркою книг, в яких описано життя і діяльність видатного повстанського командира за спогадами очевидців. Учасники заходу оглянули експозиції музею, а також побували у його підвалі, де стіни досі зберігають моторошні спогади про розміщену тут колишню катівню НКВД.

Герої не вмирають. Вони у нашій пам`яті і серцях.

Вл. інф.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!