Газета по-надвірнянськи
 

Вимоги до нафтогазових компаній

24 червня 2016, 11:34 | Рубрика: Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 567 переглядів

«ВОЛЯ» вимагає в обласної ради прийняти особливі умови для нафтогазових компаній, щоб громади могли отримувати від 1 млн. грн. на рік до своїх бюджетів. Сьогодні з видобутку нафти та газу на території області місцеві громади не отримують майже нічого, крім розбитих доріг та зіпсованої екології. Обласна рада має всі повноваження, щоб не тільки це припинити, а й створити кращі умови для громад.

Це питання порушила очільниця фракції «ВОЛЯ» Ольга Галабала на другому сесійному засіданні обласної ради, під час обговорення питання про погодження надання у користування ділянок надр Східно-Космацької, Південно-Тереснянської, Лючківсько-Березівської та Гошівської площ. Депутат пояснює, що перед тим, як нафтогазова компанія отримає дозвіл на геологорозвідку чи видобування газу, нафти або інших корисних копалин у Держгеонадр, своє погодження надає обласна рада. І саме обласна рада може закласти у своє рішення так звані «особливі умови», які згідно із законом стають обов’язковими умовами дозволу на видобуток і за невиконання яких компанії просто позбавлятимуть спецдозволів. На сьогодні жодний із спецдозволів усіх компаній, які видобувають газ та нафту на Прикарпатті, не містить особливих умов. Тому громади не захищені.

Якщо обласна рада включить особливі умови до свого рішення, то за цими умовами надракористувачі будуть змушені укладати договори із сільськими радами про пайову участь у ремонті доріг та соціально-економічному розвитку населених пунктів (ремонт шкіл, клубів, садочків та розвитку іншої інфраструктури), вчасно та повністю платити за оренду землі, що дає надходження до бюджету села, а також відшкодовувати завдані екологічні збитки. Ольга Галабала наполягала, щоб у своєму рішенні обласна рада встановила конкретний розмір участі нафтогазових компаній у розвитку населених пунктів, на території яких здійснюють видобуток, тобто 1% від вартості проекту. А це приблизно 1 млн. грн. на рік, що надходитиме у бюджет села.

Ось 4 умови, які будуть змушені виконувати нафтогазові компанії, щодо яких дійшли згоди члени екологічної депутатської комісії. Ці умови, за словами Ольги Галабали, напрацьовані при консультації із Держгеонадрами, а також за основу взяли існуючу практику Полтавської обласної ради, де такі правила уже працюють. Такими особливими умовами є: щорічно протягом терміну дії спецдозволу укладати з місцевими органами влади угоди на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання на пайових засадах об’єктів соціальної інфраструктури, шляхів місцевого значення та на заходи щодо охорони навколишнього природного середовища, на суму не менше 1% від вартості інвестиційного проекту; своєчасно і повністю сплачувати обов’язкові платежі до державного та місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством; оформити правовідносини щодо користування земельними ділянками згідно з чинним законодавством; після отримання спецдозволу на користування надрами надати до обласної ради копії програми робіт та угоди про умови користування надрами.

– Сьогодні маємо можливість через аукціон залучити інвестора. І особливими умовами ми повністю захищаємо громади та залучаємо інвестиції у нафтогазову сферу, – пояснила Ольга Галабала.

Соломія ХРЕПТИК.

 

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!