Газета по-надвірнянськи
 

Знаємо як подолати корупцію та вийти з глибокої кризи

17 червня 2016, 13:38 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 631 переглядів

Так заявляє політична партія «ВОЛЯ». На її думку, коаліція пішла у небуття і сьогодні її у Верховній Раді не існує ні юридично, ні фактично. Зокрема, за останніми даними, Блок Петра Порошенка складають 142 депутати, Народний фронт – 81 народний депутат. Тобто разом у так званій «коаліції» лише 223 голоси, в не 226, мінімально необхідних для прийняття рішення.

Із 19 травня пішов відлік 30 днів, коли мають створити нову коаліцію, або Президент матиме право розпустити Парламент. Саме тому влада не хоче вносити зміни до Регламенту Верховної Ради стосовно врегулювання діяльності коаліції. Нинішнім представникам влади просто вигідно, щоб діяльність Верховної Ради не була до кінця врегульована. Зміни до Регламенту ВРУ, які зареєст­рували представники влади, не містять основного: не врегульовують засади створення і діяльності КОАЛІЦІЇ; не містять жодного слова про засади створення і діяльності ОПОЗИЦІЇ; обмежують права позафракційних депутатів; встановлюють суттєві обмеження для законотворчої діяльності. Натомість народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко зареєстрував у парламенті законопроект № 4331, в якому пропонує забезпечити діяльність коаліції та привести Регламент Верховної Ради України у відповідність до Конституції України. Однак цей законопроект досі не розглянуто у парламенті.

Чого очікують від

нового генпрокурора?

Представник політичної партії «ВОЛЯ» у парламенті Юрій Дерев’янко голосував проти призначення Юрія Луценка Генеральним прокурором України. Він назвав ухвалені зміни до закону про прокуратуру «черговою демонстрацією узурпації влади».

На превеликий жаль, не провели відкритого кадрового конкурсу на посаду ген­прокурора і це крісло зайняв політик без вищої юридичної освіти. Партія «ВОЛЯ» підтримуватиме усі добрі наміри, які зараз є у нового генпрокурора. Зокрема, позитивною ініціативою є створення Генеральної інспекції ГПУ, яка виявлятиме «перевертнів» у погонах. «Волівці» всіляко сприятимуть і допомагатимуть, щоб Генеральна прокуратура реально очищалась і щоб ті зміни, які уже два роки декларують, реально розпочалися.

Як «ВОЛЯ» бачить шляхи подолання корупції?

Партія «ВОЛЯ» констатує, що влада, як і раніше, продовжує нас обманювати та красти. Корупція знищує державу не менше, ніж агресор на сході України. Саме корупцією просякнуте все українське суспільство: від найвищих урядових кабінетів до кабінету звичайного працівника ЖЕКу.

Для подолання політичної корупції «ВОЛЯ» пропонує здійснити наступні кроки:

1. Посилити фінансову незалежність політичних партій та запровадити державне фінансування передвиборної агітації (законопроекти № 2123а та № 1470).

2. Знизити прохідний бар`єр для політичних партій.

3. Нарешті розділити владу і бізнес, щоб ми більше не мали у владі ставлеників олігархів, офшорних скандалів тощо (законопроект № 2097а).

4. Встановити правила діяльності коаліції у Регламенті ВРУ (законопроект № 4331).

5. Передбачити кримінальну відповідальність за неособисте голосування народних депутатів і депутатів місцевих рад (законопроект № 2064).

6. Урівняти права позафракційних депутатів з депутатами з фракцій (законопроект № 2097).

7. Впровадити кримінальну відповідальність у випадку, якщо держслужбовці, строк повноважень яких закінчився, продовжують працювати на посадах (законопроект № 2349а).

8. Встановити кримінальну відповідальність за зловживання владою при виконанні Закону України «Про очищення влади» (законопроект № 2314).

Для того, щоб подолати економічну корупцію, необхідно: спростити процедури ведення бізнесу; зруйнувати контрабандні схеми та преференції на митниці; демонополізувати економіку, яка має стати не гаслом, а діями влади; розробити прозорі та справедливі тарифи на комунальні послуги; орган, який утворять відповідно до Конституції; запровадити повернення ПДВ без хабарів; удосконалити механізм розкриття бенефіціарних власників усіх підприємств; тимчасово встановити мораторій на приватизацію стратегічних державних та комунальних підприємств до 1 січня 2017 року та перевірити процес приватизації у 2010-2015 роках (законопроект № 2017а).

Партія «ВОЛЯ» виступає ЗА:

1. Повну прозорість доходів та витрат суддів і членів їх сімей. За виявлені факти корупції чи виявлені факти невідповідності доходів та витрат – негайне звільнення та застосування кримінальної відповідальності.

2. Набір нових суддів на відкритих кадрових конкурсах за критеріями професійності та люстраційними критеріями.

3. Достойні заробітні плати, що не спонукатимуть брати хабарі – у межах 10-ти тисяч доларів.

4. Необхідність створення Антикорупційного суду, для чого набрати на конкурсних засадах нових суддів у цей суд для розгляду корупційних справ.

Для того, щоб насправді змінити країну, потрібно діяти, а не говорити!

Тетяна ДОРОШЕНКО.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!