Газета по-надвірнянськи
 

Байкери і човнярі, як гіркота «нічогомененеобходить»

15 липня 2016, 12:34 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 603 переглядів

Літня пора у Надвірній та її околицях, окрім краси і радості завдає чимало незручностей для 20-тисячного райцентру та його гостей, особливо, у пізньовечорову і нічну пору. Чи то самовільно-стихійні чи якісь іншого штибу власники-володарі потужних скутерів і мотоциклів, демонструючи свою не то вправність, не то гру юначо-молодечих м`язів та відчуття екстріму і неабиякий приплив драйву й адреналіну, мало не щовечора влаштовують свої непогоджені ні з ким і не дозволені ніким надто ревучі рейси-рейди вулицями міста і навколо нього. Минулого тижня місцевим рятувальникам довелося «витягати» скутера, який у білий день врізався в імпортний легковик через подібне рейдування.

А на ставках у міській зоні відпочинку (які є технічною водоймою одного із підприємств) інші фокуси. Дорослі смільчаки, примостившись із дітьми на приватних моторизованих човнах, влаштовують неабиякі перегони-скачки на воді. При цьому аж ніяк не думають про власну і безпеку життя дітей і тутешніх присутніх відпочивальників. Одним та іншим так і хочеться порадити-оброзумити: хлопці, думайте не лише про «газ», але й про «гальма» – натуральні і мозково-розумові, бо до нещасного випадку – один крок.

Кажуть, що у нашому райцентрі є кілька (два чи більше?) «координаторів-лідерів» згаданих байкерів. То, можливо, вони узаконять свої заняття, може б і який конкурс-змагання провести і славу на добро рідному містові принести, а не лиходіяти ночами, немов путінські байкери-«чорні вовки», котрі Європу задумали «просвітити» своїми «побєдоносними» рейвахами…

Очевидно, настала пора і вимога впорядкувати ці речі. Передусім, у зоні відпочинку облаштувати рятувальний пост, адже не секрет, що це місце стає привабливішим і притягальнішим із кожним роком для все більшої кількості відпочивальників. Та й місця літнього купання у Бистриці Надвірнянській і відпочинку на її берегах варто перевірити, як і якість та чистоту її води. Є сигнали, що Бистриця гонить свої чисті і прозорі гірські хвилі умовно до місць господарювання кар`єрів у с. Пасічна, а після цих місць – уже змінюється її колір, запах і хімічний склад. Так само варто подбати про систематичний аналіз води у річці Прут уздовж Делятина, Добротова, Ланчина і Саджавки, щоб гірко не бідкатися, коли потерплять відпочивальники, передусім, діти.

Власники закладів громадського харчування і відпочинкових мають перейнятися – ретельно і відповідально – про безпеку здоров`я і дотримання санітарно-гігієнічних вимог для своїх відвідувачів, зокрема, і весільних гостей. І все для того, аби ми «не загуділи», як в одному із відомих таких закладів у сусідньому районі.

Ще не забуваються крадіжки велосипедів і скутерів-мопедів у Надвірній і ряді гірських сіл. Зловмисники удаються до всіляких хитрощів і підступності та окозамилювання. Невже сусіди, знайомі, громадськість (загалом і її лідери, передусім, молодіжні – формальні і неформальні) цього не помічають? Чому замовчують таку інформацію перед правоохоронцями? І з такої злодійкуватої ганебної реальності визріває давно наболілий висновок: потреба працевлаштування і дисципліна праці, нерозривний зв`язок сім`ї, родини з навчально-виховними закладами та трудовими колективами, зрештою, з тими ж лідерами громадських організацій. Як же будуватимемо сильне громадянське суспільство без щирості, довіри і відповідальності один перед одним? А ще, напевно, над цим усім має домінувати духовне прозріння. Кожного. І в цьому великі сподівання на церкву, її священнослужителів, церковні братства і спільноти. Лише б звернути увагу на такий момент: скільки проводять різноманітних заходів (молодіжних, дитячих) і досить оперативно і майстерно піарять себе на цьому! А про такі гіркі факти своєрідної побутової розпусти-гріховності і не загострюємо увагу, мовляв, у нас інша тема, інакший напрям і наголос. Вочевидь, контрастна розбіжність між суворою реальністю дня і нашим бажанням-уявою, вдаваним самозадоволеним псевдоуспіхом. А має бути яскравість і щирість від того, що краще гірко заробити, зате солодко з`їсти.

Цією публікацією привертаємо увагу не лише владних, медико-санітарно-ветеринарних та освітянських структур, рятувальників, але й кожного краянина: літо та й рік цей мають принести нам лише приємні дні і враження від них. Аби так і продовжувалося – будьмо обережними і відповідальними. Кожний.

Іван ГРИДЖУК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!