22 липня 2016, 11:25 | Рубрика: Ситуація
Версія для друку
480 переглядів
Перебуваючи у лісовій та парковій зоні, дотримуйтеся вимог пожежної безпеки: виберіть місце для вогнища та обладнайте його і не залишайте без догляду; небезпечною може бути просякнута мастилом, бензином, газом чи іншою пально-мастильною речовиною ганчірка.
Спалювання сухої трави та пожежі, спричинені безконтрольністю цього процесу, набувають дедалі загрозливіших маштабів. Під час горіння разом із травою, сухостоєм та опалим листям пошкоджується і верхній гумусний шар, який відповідає за родючість землі. Надвірнянський РВ УДСНС в області застерігає жителів, що користі від спалювання немає жодної, а от шкоди – більш ніж достатньо.
… та купання на воді
Щорічно у річках, озерах, морях України через порушення правил поведінки на воді гине понад 5 тисяч людей. Основні причини – недотримання правил власної безпеки на воді та спочатку самовпевненість, а потім страх. Коли купаєтесь, не заходьте у холодну воду та у нетверезому стані, не пірнайте у незнайомому місці й уникайте води зі швидкою течією.
Коли у воді судома зводить м’язи, то на якусь мить розладнує дихання, втрачається координація рухів, голосову щілину зводить спазм. Цього часом буває достатньо, аби захлинутися.
Надвірнянський райвідділ УДСНС в області звертається до усіх жителів Надвірнянщини дотримуватись правил безпеки під час літного відпочинку на воді, а у разі надзвичайної ситуації повідомляти службу порятунку (101).
Андрій МОЧЕРНЯК,
начальник райвідділу УДСНС України в області.