Газета по-надвірнянськи
 

Екологічні акції сприяють оздоровленню виробництва

15 липня 2016, 12:18 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 434 переглядів

8 липня у будинку культури нафтогазовидобувного управління «Надвірнанафтогаз» відбулася виробнича нарада помічників майстрів, майстрів, технологів, геологів та механіків цехів підприємства за участі начальників служб, відділів, головних спеціалістів і заступників начальника управління. У ній взяли участь близько 100 інженерно-технічних працівників.

Проведення таких нарад є звичною практикою у нафтогазовидобувному управлінні, проте цього разу маштаби стали значно більшими. Керівництво НГВУ впевнено пропагує перехід від наказово-розпорядчої форми проведення нарад до форми конструктивного діалогу, який сприяє оперативному виявленню «каменів спотикання» на шляху виробничого процесу та подальшому їх усуненню. Значно полегшила сприйняття інформації і візуалізація основних тез наради на мультимедійному екрані, яку тут часто практикують.

Порядок денний із 5 питань, першим з яких – підбиття підсумків конкурсу на краще утримання території структурних підрозділів НГВУ «Надвірнанафтогаз». Начальник служби екологічної та радіаційної безпеки Іван Боднарук ознайомив присутніх зі станом дотримання вимог екологічного законодавства у процесі видобутку нафти і газу та оголосив результати конкурсу. Цей конкурс започаткували  ще два роки тому і вже традиційно його проводять як завершальну стадію екологічних акцій, цикл яких розпочинає весняне упорядкування територій, що передує Великодню. Продовжують його заходи, присвячені Дню довкілля та Всесвітньому дню охорони навколишнього середовища.

грамота

Цьогоріч переможцем конкурсу на краще утримання виробничої території серед структурних підрозділів основного виробництва визнали колектив бригади з видобування нафти і газу № 4 цеху № 1 з видобутку нафти і газу (майстер Григораш Богдан), а серед підрозділів допоміжного виробництва – колектив працівників житлової ремонтно-експлуатаційної дільниці НГВУ «Надвірнанафтогаз» (майстер Мандзюк Володимир). Їх відзначили спільними грамотами Надвірнянської районної державної адміністрації та Надвірнянської районної ради, які урочисто вручено представникам колективів під час наради. Комісія з питань проведення конкурсу не могла оминути увагою й окремих працівників, котрі найактивніше та самовіддано працювали протягом часу проведення конкурсу. У результаті спільними грамотами керівника НГВУ «Надвірнанафтогаз» і профспілкового комітету та грошовими заохоченнями за сумлінну працю, активну участь у заходах до Дня довкілля та з нагоди Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища відзначили: оператора із видобування нафти й газу бригади № 4 цеху № 1 з видобутку нафти і газу Дмитра Гогільчина, двірника апарату управління Марію Шевчук, чистильника житлової експлуатаційно-ремонтної дільниці Івана Максим’юка, оператора з видобування нафти й газу бригади № 3 цеху № 2 з видобутку нафти і газу Івана Лейб’юка.

Проведення таких заходів всіляко підтримує керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз», оскільки воно є прямим втіленням основних принципів екологічної політики ПАТ «Укрнафта», що пропагує економічне зростання при максимально раціональному використанні природних ресурсів і збереженні довкілля для майбутніх поколінь.

Окрім кращих «відзначили» і колектив бригади, який найгірше впорався з належним утриманням виробничої території. Йому вручили свідоцтво про здобуття «Золотарного віника». Тут довідково зазначимо, що золотар – це той, котрий очищує вигрібні ями, тобто асенізатор. А «Золотарний віник» – це така жартівлива перехідна відзнака, яку вручають колективу підрозділу підприємства, стан довкілля в якому визнано найгіршим на момент проведення конкурсу. Така «нагорода» стимулює нафтовиків до наполегливішої праці, нагадує про слабкі місця, недопрацювання, яким треба надати належну увагу. Тому прийнято рішення провести виїзну нараду в підрозділі, колектив якої отримав таку відзнаку. Начальник управління Володимир Чуприна закликав інженерно-технічних працівників надавати всю необхідну методичну та практичну підтримку цьому колективу. Тільки у тісній співпраці усіх ланок виробництва можна забезпечити виконання єдиної політики управління ПАТ «Укрнафта»  та екологічної політики зокрема.

допов_да_2

Обговорили й не менш важливі виробничі питання щодо порядку організації та якості виконання поточних ремонтів на свердловинах НГВУ «Надвірнанафтогаз», порядку дій персоналу у випадку складних гідрометеорологічних явищ та деякі питання щодо забезпечення об’єктів підприємства первинними засобами пожежогасіння. Матеріали, які обговорювали, далеко не нові для учасників наради, проте така всебічна увага до них уможливила прояснити низку спірних моментів у вирішенні виробничих питань та підштовхнула до більш глибшого розуміння діючих інструкцій і стандартів підприємства.

Уже під час наради з’явилось відчуття, що у деяких давно наболілих питаннях ситуація зрушила з мертвої точки. Тому головний технолог НГВУ «Надвірнанафтогаз» Ігор Гнип запропонував провести у жовтні цього року наступну подібну нараду в смт. Берегомет Чернівецької області, де розташовані виробничі об’єкти цеху № 1 з видобутку нафти і газу. В НГВУ «Надвірнанафтогаз» добре розуміють, що тільки через живе спілкування, відкритий та відвертий діалог, тісну співпрацю всіх ланок виробництва можливий подальший розвиток та економічне зростання кожного підприємства.

Тетяна ГАЛЯРНИК,

інженер служби

екологічної та

радіаційної безпеки

НГВУ

«Надвірнанафтогаз».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!