Газета по-надвірнянськи
 

Місто Надвірна – учасник проекту «Розумні міста»

8 липня 2016, 13:29 | Рубрика: Влада Версія для друку Версія для друку 455 переглядів

За підтримки спільного Проекту Євросоюзу та Програми розвитку ООН в Україні «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) цього року Надвірну на конкурсних засадах обрано учасником проекту «SmartCity». «Розумні міста» – це ті міста, які беруть напрямок на впровадження інформаційних систем у всі сфери життєдіяльності та використання інноваційних технологій для покращення якості життя.

Надвірнянська міська рада у рамках цієї програми подала дві заявки на участь у конкурсі мікропроектів, а саме: «Запровадження трансляції сесії та електронного персонального голосування з публікацією на офіційному сайті Надвірнянської міської ради» та «Безпечне місто»: встановлення системи відеоспостереження». 3 червня Відбірковий Комітет з відбору заявок від міст на участь у згаданій ініціативі затвердив дві заявки від м. Надвірна. Наступним етапом буде підготовка мікропроектних пропозицій для подальшої підтримки проектом.

Один із проектів передбачає запровадження Автоматизованої інформаційної системи «Безпечне місто Надвірна», тобто встановлення у місті відеонагляду, зокрема, на перехрестях, де спостерігається інтенсивних рух транспорту, у міському парку, зоні відпочинку, в’їздах і виїздах із міста, місцях загального користування та масового скупчення громадян. Планують встановити майже 30 відеокамер на території міста. Реалізація цього проекту дозволить оперативно реагувати на факти незаконного нищення зелених насаджень, організації нелегальних сміттє­звалищ та інших порушень правил благоустрою міста, а також конт­ролювати дотримання належного санітарного стану, збереження комунального майна та елементів благоустрою.

Основна мета проекту «Запровадження трансляції сесії та електронного персонального голосування з публікацією на офіційному сайті Надвірнянської міської ради», – підвищити довіру громади до влади через відкритість та прозорість у діяльності міськради. Такі мікропроекти сприятимуть налагодженню взаємодії влади та громади, покращать партнерські відносини між органами місцевого самоврядування та громадянськими інституціями, а також сприятимуть прозорішому врядуванню та довірі громади до влади. На офіційному веб-сайті газети Верховної Ради України «Голос України» від 10 червня ц. р. опублікована замітка про те, що прикарпатське місто Надвірна стало учасником проекту «Smart City» і взяло напрямок на подальший розвиток у рамках системи електронного врядування.

29-30 червня у Києві під час кластерного тренінгу для представників міст-партнерів проекту МРГ, що беруть участь у втіленні компоненту «Розумні міста», місто Надвірну представляв муніципальний координатор, керуючий справами міської ради Олег Антонюк. Мета тренінгу – обговорити ключові вимоги до розробки та втілення мікропроектів у сфері інноваційного врядування, розглянути мікропроектні пропозиції від міст-партнерів, обмінятися досвідом та отримати консультації з питань втілення ініціатив «Розумні міста». Інженери Проекту МРГ Олег Баранецький та Лариса Батченко провели навчання за технічними вимогами щодо розробки мікропроектних пропозицій, моніторингу та звітності по мікропроектах. Муніципалітети презентували свої проекти у сфері «Розумні міста», проаналізували проекти та обговорено ключові вимоги до розробки та втілення мікропроектів.

Інф. Надвірнянської

міської ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!