Газета по-надвірнянськи
 

Надвірнянські нафтовики передають досвід майбутнім спеціалістам

22 липня 2016, 13:39 | Рубрика: Економіка, Культура Версія для друку Версія для друку 451 переглядів

12 липня у рамках навчальної практики НГВУ «Надвірнанафтогаз» відвідали студенти-геологи першого курсу Львівського національного університету імені Івана Франка. Наступного дня з метою налагодження контактів та обміну досвідом прибула делегація Краківської Гірничо-металургійної академії ім. С. Сташица (Польща) у супроводі викладачів Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.

Гості отримали загальне уявлення про діяльність НГВУ «Надвірнанафтогаз» завдяки презентації підприємства, яку провів начальник технічного відділу Віталій Бойчук.

DSC_0057

Після обов’язкового інструктажу з дотримання правил техніки безпеки студенти та викладачі вирушили до підрозділів НГВУ «Надвірнанафтогаз». Перший на шляху – навчально-курсовий комбінат у с. Пнів і розташований на його базі Музей нафтопромислів Галичини. Тут польські та українські студенти мали змогу оглянути навчальну базу закладу – аудиторії, навчальні полігони, де здобувають робітничі професії. Ветеран НГВУ «Надвірнанафтогаз» Володимир Коноваленко ознайомив присутніх з історією становлення нафтовидобутку на Прикарпатті та розвитку підприємства. Молоді люди з цікавістю оглядали експозицію Музею нафтопромислів Галичини, випробовували автентичне нафтове обладнання. Дехто з польських гостей побував у відомому Музеї нафтової і газової промисловості Польщі біля с. Бубрка, однак і наш Музей мав чим їх захопити.

Після навчально-кур­сового комбінату студенти та викладачі відвідали виробничі об’єкти: групову установку збору нафти і газу в с. Пасічна, газліфтну свердловину №587 та глибинно-насосну свердловину № 588 Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища. Віталій Бойчук розповів про особливості видобутку, транспортування  та підготовки нафти і газу у складних гірських умовах. Незважаючи на спеку та втому, молоді люди з ентузіазмом вникали у тонкощі  виробничого процесу. Доктор геологічних наук, професор Львівського університету Юрій Крупський, котрий супроводжував студентів, зазначив, що таке близьке знайомство із виробництвом є дуже корисним для першокурсників, вони побачили нове, почули чимало невідомих термінів, і, без сумніву, усвідомили, що попереду ще багато чого потрібно вивчити.

DSC_0123

Відвідини пройшли у веселій невимушеній атмосфері (як і звично для студентів), гості милувалися барвистими Карпатськими краєвидами, багато дізналися про майбутні професії та історію нафтовидобувної галузі. Польські та українські студенти щиро дякували працівникам НГВУ «Надвірнанафтогаз» за організацію екскурсії та начальнику управління Володимирові Чуприні за створені умови для її проведення і висловили сподівання на подальшу співпрацю. Книга відгуків Музею поповнилася вдячними відгуками, серед яких і запис одного із студентів про те, що він сподівається повернутися на роботу в НГВУ «Надвірнанафтогаз». Хочеться вірити, що через 4 роки, коли юнак закінчить університет, нафтогазовидобувна галузь України буде в кращій ситуації, ніж зараз, родовища не закриватимуть, професія нафтовика перебуватиме у числі найпрестижніших, а перед керівництвом НГВУ «Надвірнанафтогаз» не стоятиме проблема скорочення персоналу через неправомірне припинення розробки родовищ, і двері підприємства будуть відкриті для розумних, освічених, працьовитих та наполегливих молодих спеціалістів.

Наталія ШТОГРИН,

інженер ІІ категорії технічного відділу.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!