Газета по-надвірнянськи
 

Об`їзна дорога: критичний стан і перспективи

15 липня 2016, 12:28 | Рубрика: Ситуація Версія для друку Версія для друку 484 переглядів

У попередньому числі «Народної Волі» ми інформували про протестні вимоги жителів вулиці Кармелюка та прилеглих до неї вулиць у м. Надвірна щодо негайного приведення до належного стану об`їзної дороги. Нині її критичний стан створює аварійні ситуації для учасників дорожнього руху і загрозу для здоров`я людей.

Із цього приводу Надвірнянський міський голова Зіновій Андрійович поінформував:

– Дорога місцевого значення Т 09-06 «Надвірна-Бистриця», яка пролягає через міські вулиці Мазепи, Чорновола, Соборна та Кармелюка, є дуже важливою стратегічною артерією не тільки для міста і району, а й для області. Вона – на балансі Служби автомобільних доріг (САД) Івано-Франківської області та ДП «Івано-Франківський облавтодор». Для нашого міста вона важлива ще й тим, що «розвантажує» його центральну частину, створюючи умови для об`їзду вантажним транспортом. Не у кожному райцентрі є об`їзні дороги.

Стан дороги на вул. Кармелюка нині є дуже критичним і потребує не просто капітального ремонту, а фактично нового будівництва покриття, оскільки наявне повністю зруйноване вантажним транспортом. Мова йде про 2-кілометрову ділянку дороги від перехрестя вулиць Соборної і Кармелюка до Пнівського замку.

Жителі цих вулиць неод­норазово зверталися до міської ради як письмово, так і усно, місцеві підприємці ремонтували її господарським методом, але безрезультатно, бо вантажівки її знову руйнували. На попередні звернення міської ради до народних депутатів, керівництва САД та Облавтодору ми отримували відписки про недофінансування галузі. Спільно із керівництвом району ми зініціювали зустріч із представниками цих служб, які запевнили про можливість винайти фінансові резерви, щоб цьогоріч зробити хоча б два кілометри цієї дороги. Орієнтовна вартість – 4-4,5 млн. грн. Торік після інспектування доріг спільно із САДом ми розробили проектно-кошторисну документацію із поданням до державного Фонду регіонального розвитку.

Під час виїзної сесії міської ради на вулиці Кармелюка 6 липня ц. р. з участю обласних і районних депутатів у присутності громади ми взяли відповідальність винайти 420 тис. грн. для співфінансування робіт. Необхідно врахувати усі вимоги, стандарти, норми, щоб ця дорога служила людям не один десяток років. Не маємо права на експерименти, враховуючи велике транспортне навантаження.

При спільному фінансуванні власника і балансо­утримувача дороги – Служби автомобільних доріг та районного і міського бюджетів – якісне будівництво відрізку дороги площею 16 тисяч квадратних метрів – реальне. Тільки спільними зусиллями можемо допомогти людям у складній ситуації, в якій вони проживають. Така моя позиція і депутатів міської ради.

Орися СПІВАК «Народна Воля»

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!