Газета по-надвірнянськи
 

Олександр Стратюк – новий прокурор області

22 липня 2016, 13:55 | Рубрика: Закон Версія для друку Версія для друку 636 переглядів

16 липня Генеральний прокурор України Юрій Луценко представив нового прокурора Івано-Франківської області Олександра Миколайовича Стратюка.

У представленні взяли участь  керівники обласної влади, працівники відомства, місцеві громадські діячі, учасники АТО і Самооборони. 49-річний нинішній чільник прикарпатської прокуратури народився на Рівненщині. Закінчив Харківську юридичну академію. Працював в органах прокуратури у різних регіонах України, пройшовши шлях від слідчого до заступника прокурора Харківської області, звідки і прийшов до нас. Сайт «Прокурорська правда» на основі його декларації назвав Олександра Стратюка найбіднішим прокурором Харківщини. За словами Луценка, для наведення порядку в області керівником прокуратури призначається людина, яка не має тут родинних зв’язків.

«Має найкращі характеристики з місця роботи. На мою думку, відповідає тим завданням, які є в Івано-Франківській області», – сказав Юрій Луценко, зазначивши, що попередньому обласному прокуророві не має за що подякувати. «Я, на жаль, не можу сказати про позитиви у діяльності правоохоронної системи. Навпаки бачу, що за багато кілометрів від фронту, тут складна криміногенна ситуація», – уточнив Луценко.

Він розповів, що на чверть збільшилися крадіжки, на 80% – розбійні напади, наполовину зменшилося виявлення наркотичного збуту.  Два роки розглядають питання про фабрику ВАТ «Оріана» у Калуші.

Нагадаємо, що останній розбійний напад трапився минулого тижня у Долині. Четверо у масках вночі через вікно проникли до будинку місцевого підприємця. Дружину зв’язали скотчем, чоловіка піддали тортурам, зокрема, били, різали. У лікарні у потерпілого діагностували закриту травму органів черевної порожнини, ножові рани рук та грудної клітки. Нападники заволоділи грошима, до речі, сума доволі невелика, та 12-ма виробами із золота. Не погребували навіть дитячими сережками.

Зрештою, найбільшою проблемою області Генпрокурор назвав незаконне вирубування лісу, порівнявши його зі схемою незаконного видобутку бурштину на Рівненщині, та вивезення гравію. Отож перед новим прокурором стоїть чимало завдань, а передусім – очищення прокуратури області. «При моїй бутності міністром МВС я ніколи не бачив таких цифр у Івано-Франківській області, – наголосив Луценко. – В області безкарно діє банда, яка вдягла на себе камуфляж і вважає, що може навіть рекетувати державну службу».

Говорячи про відсутність позитивних результатів роботи прокурорів області, Луценко наголосив на одній із головних проблем Прикарпатського краю – незаконній вирубці лісу.

«Коломийський, Надвірнянський та Калуський місцеві прокурори, котрі пройшли конкурс, як можуть пояснити таку ситуацію? Два варіанти: або ви «не в темі» – мені не потрібні такі керівники; або ви «в долі» – тоді ви точно потрібні не мені, а прокурорам іншого напрямку. Незаконна вирубка лісу в Івано-Франківську – це рівненська схема бурштину. Це та сама зараза, яка вас з’їдає, – звернувся Луценко до працівників прокуратури. – Я приїхав з новим прокурором покласти край вашому потуранню лісовим вирубкам. Я буду робити все можливе, щоб ви не покривали і не брали мзду за вирубку лісів. Ми знищуємо ліси, збагачуючи тих, котрі по службі мали б це зупинити. Звідки береться ліс – у вас з-під носа чи вам у кишеню? Теж питання і щодо гальки з річок. Чому ви спостерігаєте за тим, чого вже не побачать ваші діти?», – наголосив Генпрокурор, обурившись відсутністю кримінальних справ з цих питань.

«Очищення прокуратури за місяць, ловля «великої риби» та народний інтерес – ось головні завдання нової прокуратури. Через місяць я чекаю очистки прокуратури. Бізнесу в прокуратурі не повинно бути… Піднімайте закриті і продані справи і доводьте кінця», – сказав Юрій Луценко. Сподіваємося, що, може, й питання будинків та землі на території «Синьогори» у Гуті, в інших населених пунктах Прикарпаття, передусім, гірсько-туристичних, про які не раз писали прикарпатські ЗМІ, знайдуть своє логічне прокурорське і судове справедливе завершення.

Попередника Олександра Стратюка на посаді прокурора Івано-Франківської області Владислава Братюка звільнили з органів прокуратури. Його призначили на посаду 16 серпня торік, до того працював Берегівським міжрайонним прокурором у Закарпатській області.

За матеріалами сайту

Івано-Франківської облпрокуратури

і газети «Галичина».

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!