Газета по-надвірнянськи
 

Про звернення районної ради

22 липня 2016, 13:49 | Рубрика: Економіка, Політика Версія для друку Версія для друку 562 переглядів

Сьома сесія районної ради від 14 липня 2016 р. відповідно до ч. 2 ст. 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» вирішила схвалити три звернення, які адресовані вищим урядовим структурам та оприлюднити їх у засобах масової інформації.

Рішення сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 14 липня 2016 р. № 194-7/2016

Кабінет Міністрів України

Міністерство екології та природних ресурсів України

Державна служба геології та надр України

Державна фіскальна служба України

ТОВ «СП «УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД»

Звернення

У липні 2015 року припинено експлуатацію Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища на території Надвірнянського району Івано-Франківської області.

Припинення робіт із розробки Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища призвело до негативних наслідків: працівники змушені працювати у режимі неповного робочого часу і в подальшому приречені на скорочення та втрату роботи; на 90% зменшилось надходження продукції на групові установки ГУ-270 та ГУ-256, з яких НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» транспортує газ для споживачів селища Битків, яке не має іншого джерела постачання газу; поступово зростають пластові тиски, що призводить до збільшення інтенсивної міграції вуглеводів до поверхні та викликає різке зростання рівня загазованості на території села Пасічна та с-ща Битків Надвірнянського району Івано-Франківської області, що створює реальну загрозу здоров’ю та життю людей.

Крім того, через зупинку експлуатації вищеназваного родовища обсяги видобутку вуглеводнів скоротяться, що неминуче призведе до зниження платежів до місцевих та державного бюджетів України.

З метою вирішення вказаного вище питання сесією Надвірнянської районної ради Івано-Франківської області прийнято рішення від 21.04.2016 р. № 169-5/2016 «Про підтримку звернення працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз», яке надіслано Президенту України П. Порошенку, Прем’єр-міністру України, В. Гройсману, Голові Верховної Ради України, А. Парубію.

Проте, до сьогодні не відновлено роботи по експлуатації вищеназваного родовища.

На сьогодні є необхідним якнайшвидше відновлення робіт із розробки Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища та видачі спеціального дозволу на користування надрами в межах Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища та недопущення припинення робіт із розробки інших родовищ, з метою запобіганню скорочення працівників, зменшення надходжень до бюджетів та недопущення настання негативних екологічних наслідків.

Зважаючи на вищезазначене, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні», вимагаємо:

1. Відновити роботи із розробки Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища та видати спеціальний дозвіл на користування надрами в межах Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища.

2. Вжити заходів щодо здійснення реструктуризації грошових зобов’язань ТОВ «СП «УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД» для надання даному товариству спеціального дозволу на користування надрами у межах Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища з метою якнайшвидшого відновлення робіт із розробки даного родовища.

3. Надати відповідь на звернення у строк, встановлений законодавством.

Схвалено на сьомій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 14 липня 2016 року.

Рішення сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 14 липня 2016 р. № 217-7/2016

Кабінет Міністрів України

Івано-Франківська обласна рада

Івано-Франківська обласна державна адміністрація

Звернення

Надвірнянська районна рада вкрай стурбована ситуацією, що виникла у результаті не забезпеченості фінансовими призначеннями на виплату заробітної плати працівникам установ освіти та охорони здоров’я району на 2016 рік .

Так, обсяг доведених освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету для Надвірнянського району на 2016 рік за умови збереження рівня заробітних плат та всіх стимулюючих виплат і надбавок на рівні 2015 року не забезпечує заробітну плату по закладах освіти району в розмірі 23,2 млн. грн., по закладах охорони здоров’я 6,2 млн. грн. Незабезпеченість захищених статей бюджетних установ освіти та охорони здоров’я створює напругу в трудових колективах, що фінансуються з освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету.

Враховуючи вищевикладене, звертаємось до Вас з проханням ініціювати перед головними розпорядниками коштів – Міністерством освіти і науки України та Міністерством охорони здоров’я України питання щодо збільшення міжбюджетних трансфертів освітньої субвенцій у розмірі 23,2 млн. грн. та медичної субвенції у розмірі 6,2 млн. грн. з метою повного забезпечення захищених видатків бюджетних галузей Надвірнянського району в 2016 році.

Сподіваємось на Ваше розуміння та підтримку у вирішенні даного звернення.

Схвалено на сьомій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 14 липня 2016 року.

Рішення сьомої сесії районної ради сьомого скликання від 14 липня 2016 р. № 226-7/2016

Президенту України

П. Порошенку

Голові Верховної Ради України

А. Парубію

Прем’єр-міністру України

В. Гройсману

Звернення

Ми, депутати Надвірнянської районної ради, розглянувши питання підвищення тарифів на комунальні послуги для населення, які затвердила Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (далі – НКРЕКП), розуміючи потребу приведення тарифів до економічно обґрунтованого рівня, висловлюємо глибоку стурбованість у зв’язку з непрозорістю формування тарифів на газ, централізоване гаряче водопостачання та водовідведення, опалення та електроенергію.

В умовах сьогодення природний газ, електроенергія, тепло та вода – це ресурси, доступ до яких безпосередньо впливає на соціально-економічний стан кожного громадянина та держави в цілому.

Необґрунтована різниця між світовими цінами на енергоресурси та їх вартістю для населення, що встановлена в Україні, спричинила соціальну напругу в державі.

Протягом 2006–2014 років тариф на газ для населення в національній валюті збільшився на 584% (майже в 7 разів) – зі 175 грн. до 1197 грн. за 1000 м. куб. У березні 2015 року НКРЕКП прийняла постанову «Про встановлення роздрібних цін на природний газ, що використовується для потреб населення» № 583, на підставі якої збільшила тариф на газ для населення в середньому на 285%, що є необґрунтовано завищеним.

З 1 травня 2016 року в черговий раз зросли тарифи на комунальні послуги. Так, зокрема, граничний розмір роздрібних цін на газ для побутових споживачів встановлено на рівні світових цін – 6879 грн. за 1000 м. куб. Водночас скасовано норму споживання газу за пільговою ціною, яка складала 3600 грн. за 1000 м. куб. при споживанні до 1200 м. куб. протягом опалювального сезону. У жовтні 2016 року та в квітні 2017 року очікуються ще дві чергові хвилі подорожчання газу, які тягнуть за собою подорожчання тепла.

Прийняття протягом 2016 року органами виконавчої влади, у тому числі НКРЕКП, низки рішень щодо підвищення майже вдвічі ціни на природний газ для населення та тарифів на гарячу воду і опалення здійснено всупереч вимогам чинного законодавства та без проведення попередніх консультацій зі сторонами соціального діалогу.

Такий стан речей склався у той час, коли рівень доходу громадян є надто низьким, що не узгоджується з міжнародним принципом забезпечення права на гідний рівень життя. Адже в умовах реалізації державної політики радикального підвищення тарифів на комунальні послуги розмір мінімальної заробітної плати підвищено тільки на 72 грн. (із 1378 грн. до 1450 грн.).

Ціна на газ зумовила подорожчання вартості всіх інших комунальних послуг. Нові тарифи на теплову енергію та послуги центрального опалення постійно зростають на 75-90%, а з 1 вересня 2016 року заплановано підвищення тарифів на електроенергію на 30%.

Необгрунтоване підвищення тарифів на всі комунальні послуги спричинило масову заборгованість населення за їх оплату, збільшення кількості отримувачів субсидій, перехід значної кількості населення за межу виживання.

Для перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства необхідно створити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України. В Парламенті зареєстровано відповідний проект Постанови (реєстраційний номер 2597), на прийнятті якого ми наполягаємо.

При цьому такі необгрунтовані тарифи встановлені органом, що утворений з порушенням Конституції України. На момент прийняття Президентом Указу «Про затвердження Положення про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» від 10 вересня 2014 року № 715/2014 чинна редакція Основного Закону не надавала йому право на утворення такого органу.

На сьогоднішній день НКРЕКП є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президентові України і підзвітним Верховній Раді України. Водночас, законодавство Європейського Союзу, зокрема розділ IX Директиви 2009/72/EC вимагає від кожної країни-члена встановленя єдиного Національного Регулятора. При цьому має бути забезпечена незалежність регуляторних актів Національного Регулятора від будь-якого впливу держави чи будь-якого іншого публічного чи приватного впливу.

Зважаючи на це, вважаємо за доцільне створити новий незалежний орган для здійснення державного регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг. При цьому на законодавчому рівні повинно бути передбачено, що акти такого органу, якими встановлюються ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, є регуляторними та повинні прийматися за спеціальною процедурою, що включає стадію відкритого обговорення проекту акту.

Зважаючи на вищезазначене, керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні»,

Просимо:

1. Ліквідувати НКРЕКП, що утворена з порушенням Конституції України.

2. Утворити новий незалежний орган, який буде здійснювати державне регулювання у сферах енергетики.

3. Передбачити на законодавчому рівні, що акти такого органу, якими встановлюються ціни/тарифи на житлово-комунальні послуги, є регуляторними актами та повинні прийматися відповідно до встановленої для них законодавством процедури.

4. Утворити Тимчасову слідчу комісію Верховної Ради України з перевірки обґрунтованості підвищення тарифів житлово-комунального господарства.

5. Прийняти закони та підзаконні нормативно-правові акти щодо зниження тарифів на житлово-комунальні послуги до економічно обґрунтованого рівня.

Схвалено на сьомій сесії Надвірнянської районної ради

сьомого скликання 14 липня 2016 р.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!