Газета по-надвірнянськи
 

Скажім, нарешті, правду собі і світові

22 липня 2016, 13:40 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 569 переглядів

Івано-Франківське обласне об’єднання «Просвіта» ім. Тараса Шевченка провело «круглий стіл» на тему «Росія чи Московія? Історична справедливість».

Грунтовно обговорили питання походження назви держави, що є північно-східним сусідом України. Доповідав голова обласної «Просвіти» Степан Волковецький. Учасники і співдоповідачі – науковці вищих навчальних закладів і відомі громадські діячі Прикарпаття.

Незаперечним історичним фактом є походження і природа теперішньої держави-агресора і загарбника України. Виникла вона як один з улусів утворення, відомого як Золота орда. Кредо її володарів – завоювання усього світу.

Так сталося і з назвою московського улусу після його перетворення на «Государство Россійскоє». Успадкувавши від Золотої орди усе найпотворніше, цар Петро І наказав величати Московське царство «Государством рассєйскім». Надалі воно стало Російською імперією, СРСР і зараз Російською федерацією. Але суть цієї потвори залишилася первісною – фальсифікують, крадуть, грабують, вбивають, завойовують. При цьому хочуть, щоб увесь світ визнавав їх собі рівними.

Для України та українців настала крайня пора поставити все з голови на ноги. Весь світ має знати, що ординська держава не має нічого спільного з державою Київська Русь. Вкрали, привласнили історію великої і могутньої європейської держави, котра утворилася за багато століть до виникнення московського улусу Золотої орди і Московського князівства. Вперше Москва як невелике село згадана у 1147 році. Пізніше за назвою столиці Московією названа і сама держава. Учасники «круглого столу» запропонували надалі у всіх сферах життя нашого суспільства не вживати поняття «Росія». Називаймо загарбника і завойовника так, як він називався від зародження впродовж століть на законодавчому, дипломатичному і суспільному рівнях як у самій Московії, так і в світі.

Рекомендуємо для отримання необхідної інформації звертатися до праць Володимира Білінського «Країна Мок сель» та «Історія України» у трьох томах кожна, а також в Інтернет.

У прийнятій ухвалі «круглого столу» визнано доконаним історичним фактом неправильне та необґрунтоване вживання терміну «Росія» (похідна від «Русь»), яку привласнила та узурпувала Московія. Тому з метою відновлення історичної справедливості та духовного очищення українського суспільства від залишків імперського минулого його учасники пропонують: розпочати широке обговорення в області та всіх регіонах України питання щодо вживання терміну «Московія» замість «Росія» та рекомендувати вживати його – «Московія» у повсякденні; на базі Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника провести Все­українську науково-практичну конференцію на цю тему, охопивши широку тематику історичної спадщини Київської Русі; направити матеріали «круглого столу» депутатам Верховної та обласної рад, в Інститут історії України НАНУ, в Інститут українознавства ім. Крип’якевича (Львів); в Український інститут національної пам’яті; в Національний інститут стратегічних досліджень; громадським організаціям  краю; в департамент освіти і науки Івано-Франківської ОДА для обговорення у колективах навчальних закладів області; у засоби масової інформації.

Богдан БЕРЕЗИЦЬКИЙ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!