Газета по-надвірнянськи
 

Сьома сесія районної ради

22 липня 2016, 14:05 | Рубрика: Політика Версія для друку Версія для друку 625 переглядів

Як ми уже анонсували, на сьомій сесії районної ради 14 липня ц. р. під головуванням керівника представницької влади району Івана Гурмака прийнято десятки важливих рішень щодо різноспектрових питань. Перед розглядом питань порядку денного традиційно депутати озвучили свої запити і звернення, зокрема: Василь Білоус – щодо облаштування автозупинок у с. Красна; Микола Гусак – про необхідність забезпечення комп`ютерним класом школярів Тисменичанської ЗОШ І-ІІІ ст.; Тетяна Пришляк – щодо встановлення обмежувачів швидкості руху у с. Пнів на вул. Січових Стрільців та перевірки законності видобування піщано-гравійної суміші у межах Тарновицького родовища та за його межами; Андрій Томин – щодо незаконної забудови берега річки Бистриця у с. Назавизів; Володимир Мандзюк – про незадовільний стан автодороги у с. Молодків, який створює загрозу життю людей. Про виконання попередніх депутатських звернень інформував заступник голови РДА Богдан Зеленчук.

Із першого питання порядку денного «Про внесення змін до рішення районної ради від 21 грудня 2015 р. «Про районний бюджет на 2016 рік» доповідав начальник управління фінансів РДА Михайло Обідняк, який коротко обгрунтував доцільність і мету змін, зазначених у сесійних матеріалах, а також констатував, що у зв`язку із перерозподілом бюджету до кінця року у районі фінансова незабезпеченість – 3,6 млн. грн. із місцевого бюджету та із державного бюджету по субвенціях – освітянській понад 23 млн. грн. і медичній 6,2 млн. грн.

Враховуючи клопотання райдерж­адміністрації, сесія внесла зміни до рішення районної ради від 21 грудня 2015 р. «Про районний бюджет на 2016 рік». Враховано у доходах і видатках районного бюджету субвенції з обласного бюджету у розмірі 265 тис. грн. згідно із Програмою розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки.

За загальним фондом визначена заміна старих віконних блоків на енергозберігаючі у Ланчинській ЗОШ І-ІІІ ст. (70 тис. грн.); за спеціальним фондом – облаштування санвузлів та внутрішніх туалетів у Парищенській ЗОШ І-ІІІ ст. (65 тис. грн.); заміна старих енергоємних котлів на енергоефективні та модернізація системи опалення у Битківській ЗОШ І ст. (100 тис. грн.); капітальний ремонт у Пнівській ЗОШ І-ІІІ ст. (30 тис. грн.).

Враховано 368 тис. грн. бюджетної субвенції з обласного бюджету для придбання житла дітям, позбавленим батьківського піклування, Лілії та Валерієві Зитинюкам.

Субвенції, отримані із бюджетів Лоївської, Пасічнянської, Парищенської, Переріслянської, Бистрицької, Гвіздської, Пнівської сільських та Делятинської селищної рад спрямовано відділу освіти РДА, а Тисменичанської – для придбання бойлера для місцевої лікарської амбулаторії.

Перевиконання дохідної частини районного бюджету за результатами першого півріччя ц. р. (12877,2 тис. грн.) спрямували головним розпорядникам коштів.

***

Чітку позицію висловили районні обранці щодо ситуації у НГВУ «Надвірнанафтогаз» у зв`язку із припиненням робіт із розробки Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища. Про негативні наслідки цього припинення нагадали заступник голови районної ради Ігор Писклинець і заступник керівника підприємства Роман Струтинський. Зважаючи на наведені факти, коли працівники НГВУ працюють у режимі неповного часу, на 90% зменшилось надходження продукції; зростає загазованість на території Пасічної та Биткова, депутати підтримали звернення до Кабінету Міністрів України, Державних служб геології та надр і фіскальної, а також ТОВ «СП УкрКАРПАТОЙЛ ЛТД» із вимогою: відновити роботи із розробки згаданого родовища та видати спеціальний дозвіл на користування надрами у його межах, а також реструктуризувати грошові зобов`язання (повний текст звернення публікуємо у цьому числі).

***

Одне із найдискусійніших питань порядку денного цієї сесії – про поводження із твердими побутовими відходами на території нашого району. Начальник відділу архітектури, містобудування, містобудівного кадастру та житлово-комунального господарства РДА Тарас Угринчук констатував загострення проблеми збирання, вивезення, переробки та знешкодження ТПВ. Відходи у виробничій та побутовій сферах і їх накопичення є джерелом істотної екологічної небезпеки та соціальної напруги. У районі поки що немає жодного санкціонованого сміттєзвалища. На його думку, зі всіх земельних ділянок, які попередньо вишукували для полігону ТПВ, найоптимальніша – на території Делятинської селищної ради, але громада і депутатський корпус цього населеного пункту не дали згоди. Нечітка ситуація і перспективи будівництва сміттєсортувальної лінії в урочищі «Чобіток» м. Надвірна, оскільки міська рада вдруге не визначила переможця тендеру на будівництво цієї лінії. Тому сесія визнала за необхідне активізувати пошук альтернативних шляхів збирання, переробки чи сортування сміття; до 10 жовтня ц. р. райдержадміністрації виробити стратегію поводження із ТПВ, розробити конкретні правила благоустрою у населених пунктах району, сприяючи сільським і селищним головам.

Не менше уваги надали депутати підготовці бюджетних установ району до опалювального  сезону. Під питанням опалення житлового фонду, який досі обслуговувало ТзОВ «Альтернатива-Інвест», котре на межі банкрутства. Необхідний чіткий графік підготовчих робіт до опалювального сезону і контроль за їх виконанням.

***

Сесія затвердила Положення про нагородження одноразовими стипендіями учнів-переможців ІІІ і ІV етапів Всеукраїнських олімпіад із базових дисциплін, ІІ і ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України, обласних та фінальних етапів учнівських предметних турнірів, фінального етапу інтернет-олімпіади, мовно-літературних конкурсів та інших офіційних учнівських змагань, а також про преміювання учителів, котрі підготували цих учнів. Зокрема, за перемогу у фінальних етапах всеук­раїнських учнівських олімпіад із базових дисциплін та конкурсу-захисту робіт МАН: за І місце – 1500 грн.; ІІ – 1200 грн.; ІІІ – 1100 грн., одноразова стипендія дипломанта – 500 грн.

***

Із врахуванням пропозицій постійної профільної комісії та президії районної ради депутати прийняли рішення про реорганізацію, зміну найменування юридичної особи та затвердження нової редакції Статуту комунального закладу «Надвірнянський районний центр дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді» Надвірнянської районної ради, який презентував заступник керівника виконавчого апарату районної ради Василь Андрейчук як на сесії, так і в публікації у «Народній Волі» від 8 липня ц. р.

Василь Андрейчук доповідав також із питань, підтриманих сесійними рішеннями, про відзнаки Надвірнянської районної ради та про внесення змін до рішення районної ради від 18 лютого ц. р. «Про програму розвитку місцевого самоврядування у Надвірнянському районі на 2016-2020 роки».

***

Сесія затвердила зміни до попередніх рішень районної ради «Про надання пільг реабілітованим громадянам, інвалідам І та ІІ групи по зору і дітям-інвалідам до 18 років по зору на 2016-2020 роки» та районних програм щодо підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту у період із 21 листопада 2013 р. по 21 лютого 2014 р., учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, які утворилися для захисту незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України, та інших громадян, котрі залучалися і брали безпосередню участь в АТО; сприяння вирішенню питань піднесення престижу військової служби, соціально-побутових і культурних проблем військовослужбовців, інформаційно-пропагандистського забезпечення, культурно-виховної і просвітницької роботи, правового виховання військовослужбовців військової частини А 1807 на 2016-2020 роки; сприяння розвитку громадянського суспільства у районі на 2016-2017 роки; розвитку фізичної культури і спорту на 2012-2016 роки; фінансування мобілізаційних та оборонних заходів і призову громадян на строкову військову службу на 2016-2020 роки; розвитку малого та середнього підприємництва на 2015-2016 роки; підтримки дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, та дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, на 2016-2020 роки; соціальної програми «Молодь Надвірнянщини»; утримання об`єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста району на 2016-2020 роки.

***

Затверджено розподіл депутатів районної ради у багатомандатному виборчому окрузі за такими населеними пунктами: Надвірна – Іван Гурмак; Битків – Андрій Крицький і Степан Ломпас; Делятин – Володимир Черленюк та Емільяна Брайляк; Ланчин – Марія Яворська; Бистриця – Андрій Гуцько; Білі Ослави – Микола Дячук; Верхній Майдан – Андрій Карманський; Волосів – Іван Вовчук; Гаврилівка – Іван Гевкалюк; Гвізд – Дмитро Гуменяк; Добротів – Михайло Мельник і Михайло Нагорняк; Заріччя – Степан Северилов, Іван Гнатишин; Зелена – Роман Кузюк; Камінне – Тарас Стасишин; Красна – Василь Білоус; Лісна Тарновиця – Ігор Писклинець; Лоєва – Сергій Волошин; Молодків – Володимир Мандзюк; Назавизів – Андрій Томин; Парище – Ігор Білоган; Пасічна – Микола Сенатович; Перерісль – Василь Андрейчук; Пнів – Тетяна Пришляк; Саджавка – Ігор Голіней; Середній Майдан – Володимир Кухарчук; Стримба – Сергій Штогрин; Тисменичани – Микола Гусак; Фитьків – Іван Козловський; Цуцилів – Микола Андрейчук, Іванна Савчук; Чорні Ослави – Іван Жигалюк; Чорний Потік – Михайло Дячук.

***

Районні обранці за пропозицією депутатської фракції ВО «Батьківщина» одностайно схвалили звернення, в якому висловили стурбованість ситуацією, яка виникла внаслідок незабезпеченості фінансовими призначеннями на виплату заробітної плати працівникам освіти та охорони здоров`я на 2016 рік. Обсяг доведених освітньої та медичної субвенцій із держбюджету для району на 2016 рік за умови збереження рівня зарплати і надбавок не забезпечує заробітну плату по закладах освіти у розмірі 23,2 млн. грн., а охорони здоров`я – 6,2 млн. грн.

Підтримали також звернення Коломийської районної ради про необхідність підвищення розмірів соціальних стандартів і гарантій та про індексацію грошових доходів населення з вимогою негайного розгляду та прийняття двох законопроектів фракції ВО «Батьківщина» у Верховній Раді України, реєстраційні номери 4316 і 4319, якими передбачено підвищити розмір прожиткового мінімуму та зменшити поріг для індексації грошових доходів населення. Підтримали також звернення Надвірнянської міської ради, а також схвалили звернення до Кабінету Міністрів України щодо збільшення видатків державного бюджету на утримання органів державної влади.

Не залишили поза увагою болюче питання щодо непрозорої тарифної політики. Звернення з цього приводу містить вимоги ліквідувати НКРЕКП, що утворена з порушенням Конституції України та утворити новий незалежний орган регулювання у сфері енергетики. Передбачити на законодавчому рівні процедуру змін тарифів як регуляторний акт та відповідно забезпечити дотримання законодавчих норм. Утворити слідчу комісію з перевірки тарифів та прийняти законодавчі акти, які призведуть до зниження тарифів. Звернення з цього приводу публікуємо у цьому числі.

Сесія прийняла низку рішень щодо оренди приміщень та інших важливих для громади району питань.

Голова районної ради Іван Гурмак подякував усім за підготовку сьомої сесії й активну позицію під час її проведення, а також оголосив, що наступна, восьма сесія районної ради – урочиста, присвячена 25-ій річниці Незалежності України, яка відбудеться 24 серпня цього року.

Інф. Надвірнянської

районної ради.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!