Газета по-надвірнянськи
 

Стримбівський ювіляр для ювілярки України

29 липня 2016, 12:59 | Рубрика: Культура Версія для друку Версія для друку 508 переглядів

У вівторок, 2 серпня, о 16-ій год. у Музеї історії Надвірнянщини відкривається персональна виставка картин лауреата районної премії ім. Надії Попович, художника-аматора Степана Герелишина, приурочена 25-ій річниці Незалежності України та 85-літньому ювілею митця.

Народився Степан Герелишин 1 січня 1931 р. у с. Стримба нашого району. У цьому ж селі став учнем початкової школи, а семирічну освіту здобув у Надвірній. Із ранніх літ любив малювати, захоплювався музикою. «У шість років батько подарував мені цимбали, – згадує ювіляр, – а в чотирнадцять – скрипку». Митець самотужки оволодів навиками гри на цих інструментах. 1951 року, під час служби в армії, Степан Герелишин познайомився із сином художника Горєва, який став для нього другом і першим наставником: «Малюй з натури. Природа – це твій учитель».

Першу виставку робіт Степана Герелишина відкрили у Стримбівській школі, куди художника-аматора запросило керівництво цього навчального закладу. У 1964-му Обласний будинок народної творчості запропонував взяти участь в обласній виставці самодіяльних художників, присвяченій 150-річчю з дня народження Т. Шевченка, яка стала для митця вдалим дебютом – його почали активно запрошувати до участі у виставках різних рівнів. У 1974-му став переможцем обласної  виставки самодіяльного образотворчого мистецтва; отримав чимало інших дипломів та нагород. Це стало поштовхом до ще активнішої творчої праці. Із 1985 по 1990 роки художник створив більше ста картин, а в 1994 та 1996 роках в Івано-Франківську відбулися його перші персональні виставки.

1999 року Степан Герелишин отримав Диплом лауреата ІХ Міжнародного Гуцульського фестивалю, який проходив у Надвірній, за зайняте друге місце у конкурсі образотворчого мистецтва. У 2001-му у рідному селі Стримба створив картинну галерею, за що у 2007-му став лауреатом районної премії ім. Надії Попович у номінації «Образотворче і народне мистецтво». Його картини експонували та експонують у виставкових залах Науково-методичного центру культури Прикарпаття, Івано-Франківському краєзнавчому музеї (йому п. Степан подарував 62 власні роботи), Обласній універсальній науковій бібліотеці ім. І. Франка (проект «Сузір’я майстрів Прикарпаття») тощо. У його доробку – портрети Івана Франка, Тараса Шевченка, Лесі Українки, Степана Бандери, Романа Шухевича, Євгена Коновальця та інші.

На виставці представлені картини про основні етапи боротьби нашого народу за свою незалежність – це портрети діячів національно-визвольного руху 40-50-х рр. ХХ ст. та сюжетні картини на цю тематику, а також віче на Пнівському замку 24 вересня 1989 року, Референдум 1 грудня 1991 року та ряд інших. Усього 13 полотен.

Виставка діятиме протягом серпня. Усі експоновані картини Степан Герелишин з нагоди свого 85-ліття дарує Музею. Велика подяка йому за це! Завітайте на цю святкову виставку Майстра.

Уляна БОШКО,

зберігач фондів Музею

історії Надвірнянщини.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!