Газета по-надвірнянськи
 

У Чорному Потоці – ювілей храму

15 липня 2016, 12:32 | Рубрика: Духовність Версія для друку Версія для друку 420 переглядів

Цьогоріч до свого храмового свята парафіяни храму Святих Верховних апостолів Петра і Павла УГКЦ у Чорному Потоці готувалися дуже ретельно, адже рівно 20 років тому його освятили і відправили першу Святу Літургію. Торік подвір’я встелили кам’яними плитами, висадили квіти і декоративні дерева, а до Великодня зовнішні стіни оббили фальшбрусом.

Хоча у селі до 1996 року була церква, але міжконфесійні суперечки початку 1990-их стали нездоланною перешкодою можливості вір­них УГКЦ молитися у храмі, збудованому їхніми дідами і прадідами ще наприкінці ХІХ ст., про що свідчать архівні документи. Та й люди старшого покоління не раз згадували, що до війни у Літургіях молилися за Папу Римського, святкували католицькі свята. Дякуючи священикам із Делятина, час від часу люди слухали Святу Літургію, приступали до сповіді й отримували Святе Причастя.

І ось у 1994-му група активістів закликала усіх охочих приєднатися до ініціативи побудови власного храму. Один із господарів, нині покійний Василишин Василь Олексійович, виділив частину свого поля, у лісництві попросили дозволу на вивезення деревини і майстри взялися до справи. Люди охоче жертвували гроші на побудову храму, допомагали, як могли, і ось у травні 1996-го поставили бляшану баню і вирішили взяти за опікунів святого храму Святих Верхов­них апостолів Петра і Павла. За участі багатьох священиків і мирян храм освятили 12 липня 1996 р.

За цей час зроблено величезну роботу, хоч церква не дуже велика за площею, проте добре доглянута. Розписав церкву місцевий художник В. Василишин. Із 1996 р. по 2014 р. парохом храму був о. Михайло Сметанюк. А із жовтня 2014-го на парафії працює о. Любомир Мандзюк. З його ініціативи храм оновився і зовні, і всередині. Ще свіжі в пам’яті події, які сталися за цей короткий час. Торік до нашого храму привезли на постійне зберігання мощі святих Верховних апостолів Петра і Павла, часто відбуваються нічні чування. 14 березня ц. р. за участі Єпископа  Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ Василя Івасюка освятили Хресну Дорогу. Ця подія не залишила нікого байдужим не тільки у Чорному Потоці, а й у навколишніх селах.

20-літній ювілей церкви вирішено гідно відзначити. Святкування почалось увечері 10 липня акафістом до святих первоверховних апостолів  Петра і Павла і походом по Хресній Дорозі. Чудовий спів дитячого хору, організований о. Любомиром, чуттєві розважання на кожній стації стали для всіх присутніх  справжнім святом і торжеством сили духа, якій тієї ночі був на кожному.

Продовжилось святкування ювілею у день празника Святих Верховних апостолів Петра і Павла. Від ранку люди сім’ями і поодинці приходили до святині, щоб взяти участь в урочистому Богослужінні. У гості приїхали священники з довколишніх сіл. Очолив відправу і виголосив проповідь о. Василь Нагорняк із Лісної Тарновиці. Отець Любомир  подякував усім присутнім за спільну молитву, згадав тих, котрі долучилися до побудови і розбудови храму, котрі і тепер докладають зусилля, щоб наша парафія стала справді живою, у чому велика заслуга самого отця-настоятеля. Опісля на церковному подвір’ї біля ротонди відбулося освячення води.

Всеволод ГРЕЧУХ.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!