Газета по-надвірнянськи
 

Віддали шану воякам Карпатської Січі на Прикарпатті

8 липня 2016, 13:27 | Рубрика: Духовність, краяни-повстанці Версія для друку Версія для друку 527 переглядів

На Яблуницькому перевалі 26 червня урочисто вшанували пам’ять вояків Карпатської Січі. Відбулася панахида та віче з нагоди 77-ї річниці від дня загибелі та 20-ї річниці від дня перепоховання воїнів Карпатської Січі.

Священики відправили поминальну панахиду на могилі 14 стрільців Карпатської Січі, які поверталися у Галичину після бою на Красному полі біля міста Хуст на Закарпатті. Їх розстріляли і замордували при переході границі.

 У другій половині березня 1939-го 1600 стрільців Карпатської України боронили Українську незалежну державу проти зверх 20-тисячної армії Королівства Угорщини. Карпатська Україна – офіційна назва автономної Української республіки у складі Чехословаччини у 1938-1939 роках. Верховним  Командантом Збройних Сил  Карпатської України (16-19.03.1939) був полковник Михайло Колодзінський,уродженець села Поточище Городенківського району на Івано-Франківщині.

У заходах взяли участь  ветерани Української Повстанської Армії, герої АТО, представники влади, члени Всеукраїнського товариства «Гуцульщина»,  громадськість з Івано-Франківська, Ужгорода, Коломиї, Надвірної, Рахова, Яремче і прилеглих гуцульських сіл краю. Хори Коломийської і Надвірнянської станиць вояків ОУН-УПА виконали патріотичні пісні доби визвольних змагань.

Ігор АНДРУНЯК.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!