Газета по-надвірнянськи
 

Юрій Дерев`янко: Битків-Бабченське родовище має відновити свою роботу

8 липня 2016, 13:32 | Рубрика: Економіка Версія для друку Версія для друку 608 переглядів

Народний депутат України Юрій Дерев’янко, депутати місцевих рад Івано-Франківщини та представники профспілки працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» спільно із керівниками Державної служби геології та надр України розробили план дій, який дозволить відновити розробку Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища.

У зустрічі взяли участь депутат обласної ради Ольга Федишина, голова профспілкової організації НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта» Олександр Діканьов, депутат районної ради Володимир Мандзюк, члени профспілкової організації, радник голови комітету «Укргеонадра» Денис Жегалов та інші представники Державної служби геології та надр України.

– Спеціальний дозвіл на користування надрами не продовжили, тому видобуток зупинили і люди втрачають роботу і дохід. І це при тому, що все стабільно працювало, – заявив Юрій Дерев’янко. – Це зумовило значну соціальну напругу, бо у Надвірнянському районі проживають 120 тисяч жителів, з яких третина – працівники нафтогазової промисловісті.

Радник голови комітету «Укргеонадра» Денис Жегалов зазначив, що існує податковий борг підприємства у сумі приблизно 24 млн. грн. (по рентній платі та за використання природних ресурсів). Він запропонував працівникам підприємства провести розмову з керівництвом щодо погашення заборгованості. Юрій Дерев’янко зазначив, що звернеться до всіх можливих  інстанцій, щоб це питання вирішили, додавши, що люди опинились у заручниках цієї ситуації, яку створило підприємство і контролюючі органи.

Сторони розробили план дій, який дозволить відновити розробку родовищ, а саме звернутися: до ТОВ «УкрКАРПАТ­ОЙЛ ЛТД» щодо погашення податкової заборгованості; до Державної фіскальної служби з пропозицією реструктуризувати борг цієї компанії і Кабінету Міністрів з пропозицією вплинути на ДФС з метою реструктуризації боргу. Нардеп запропонував детально проаналізувати всі документи, щоб з’ясувати, чи немає інших причин, які перешкоджатимуть видачі ліцензії компанії, окрім боргу. Представники Держгеонадр запевнили його, що до кінця тижня це з’ясують.

Нагадаємо, народний депутат від партії «ВОЛЯ» Юрій Дерев’янко раніше звертався із запитом до Кабінету Міністрів України, в якому просив відновити розробку Битків-Бабченського нафтогазоконденсатного родовища та не допустити скорочення працівників НГВУ «Надвірнанафтогаз» ПАТ «Укрнафта». Відповідні звернення про це прийняли колектив надвірнянських нафтогазовидобувників, їх профспілкова організація, районна й обласна ради, Надвірнянська міська і ряд сільських рад нашого і сусіднього районів, цю проблему широко висвітлювали місцеві ЗМІ.

Також Дерев`янко просив Державну фіскальну службу України вжити заходів відносно ПАТ «Укрнафта» та інших суб`єктів, що здійснюють розробку родовищ і видобуток корисних копалин на території Івано-Франківської області з метою повної сплати ними податку на доходи фізичних осіб та інших податків до державного та місцевих бюджетів.

Прес-служба

народного депутата України

Юрія Дерев`янка.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!