Газета по-надвірнянськи
 

Знищуймо борщівник Сосновського

15 липня 2016, 12:42 | Рубрика: Новини Версія для друку Версія для друку 962 переглядів

Борщівник Сосновського – небезпечний та шкідливий вид рослин, який у деяких місцевостях став справжнім стихійним лихом і практично завоював усю Західну Україну, завдаючи відчутної шкоди господарствам на полях, луках  та городах.

Ця рослина загрожує життю і здоров’ю людей: під час контакту зі шкірою людини викликає важкі дерматити та хімічні опіки другого ступеня. Борщівник має високу здатність до розмноження: одна рослина дає до 100 тисяч насінин, які можуть проростати протягом декількох років. Тому в боротьбі з ним дуже важливо не допускати дозрівання й розсіву насіння. Найкращим методом знищення цієї рослини є скошування молодого борщівника у період цвітіння двічі на рік, оскільки після першого скошування зазвичай відбувається регенерація та повторне цвітіння. Також цю рослину можна знищувати хімічним методом або методом використання дизпалива.

Насіння борщівника розносить вітром і переносить вода, тому зарості його часто зустрічаються уздовж берегів річок та узбіч доріг. У м. Надвірна борщівник Сосновського особ­ливо розповсюджений на прибережній смузі річки Стримба у районі вулиць Калнишевського, Багряного, Лугова, Польова, Кобилянської, Гонти, Головацького, Я. Стецько, Рамішвілі, біля озера у районі вулиці Сірика та на окремих приватних ділянках житлового масиву на вулицях Комунальна-Мельничука. Комунальні служби регулярно проводять заходи щодо знищення цієї рослини на узбіччях доріг, у місцях загального користування, у парках та скверах. Основна причина розповсюдження борщівника – несвоєчасний обробіток земель, які перебувають у приватній власності чи надані у користування на умовах оренди. Окремі власники земельних ділянок неналежно їх утримують і протягом кількох років не косять бур’яни, у т. ч. борщівник Сосновського, що є порушенням «Правил благоустрою і утримання території міст та інших населених пунктів Івано-Франківської області» (пункт 4.1). Такі власники земельних ділянок можуть бути притягнуті до адміністративної відповідальності за ст. 52 і ст. 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Заходи щодо знищення борщівника, починаючи з весни і до осені, зобов’язані проводити всі землевласники і користувачі земельних ділянок, на яких розповсюджена згадана рослина.

Звертаюся до всіх власників і користувачів земельних ділянок та комунальних служб – знищуйте борщівник Сос­новського. Тільки спільними зусиллями зможемо запобігти розповсюдженню отруйного борщівника та виникненню у місті справжньої екологічної катастрофи.

Не будьмо байдужими та долучаймось до боротьби із борщівником Сосновського!

З повагою

Зіновій АНДРІЙОВИЧ,

Надвірнянський

міський голова.

Прокоментуй!

Залиште коментарій

*

!!! Коментарій буде розміщено після погодження модератором !!!